Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ABC DESIGN PURE EDITION - WÓZKI TWORZONE Z MIŁOŚCI DO PLANETY

2023-04-25
ABC DESIGN PURE EDITION - WÓZKI TWORZONE Z MIŁOŚCI DO PLANETY

450 lat. Tyle czasu zajmuje butelce plastikowej rozkład w naturze.

Marka ABC Design znalazła sposób na walkę z odpadami z tworzyw sztucznych.

W samej Europie co roku wyrzucane są miliony ton plastiku. Według szacunków, do oceanów trafia od 5 do ponad 12 milionów ton odpadów z tworzyw sztucznych rocznie. To tak, jakby co minutę wypełniać plastikiem jedną ciężarówkę. Jeśli nic się nie zmieni, do 2050 roku w morzu będzie pływać więcej plastiku niż ryb. Zdecydowanie nie tego chcemy dla naszych dzieci i kolejnych pokoleń.

Marka ABC Design znalazła sposób, jak przeciwdziałać temu już dziś i codziennie robi krok ku lepszej przyszłości, dając przykład w walce z odpadami z tworzyw sztucznych.

Jak? Otóż wszystkie wózki ABC Design z kolekcji Pure Edition, w kolorach NATURE, tworzone są z tkanin, których produkcja oparta jest na recyklingu butelek PET.

Czy wiecie, że do wyprodukowania jednego wózka wykorzystywane jest około 100 butelek z odzysku?

 

Jak zwykła butelka może stać się ekskluzywną tkaniną?

Proces recyklingu składa się z kilku etapów. Zebrane butelki plastikowe są najpierw dokładnie czyszczone, rozdrabniane i przetapiane na granulat. Ten jest następnie przetwarzany na włókna poliestrowe, z których produkowana jest przędza, która z kolei jest wplatana w tkaniny, z których składają się ekologiczne projekty ABC Design. Dzięki takiemu odpowiedzialnemu podejściu, nowe życie otrzymały już prawie 4 mln butelek.

Przedstawiciele marki ABC Design podkreślają swoją dumę z tego, że wspólnie z rodzicami, którzy wybierają edycję PORE i kolor NATURE - mogą robić coś dobrego dla planety i naszej wspólnej przyszłości.

 

Szukajcie wózków ABC Design ze znakiem PURE.

Nature to nie tylko kolor.

Nature to czysta miłość do naszej planety.

pixelpixel