Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Foteliki samochodowe 0-36 kg

( ilość produktów: 6 )

Kiedy zaczynasz przymierzać się do zakupu fotelika samochodowego dla jeszcze nienarodzonego maluszka, wiesz jedno - ma on zapewnić dziecku bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Wśród rankingów fotelików dziecięcych można znaleźć tak wiele modeli od różnych producentów, że ich ilość przyprawia o zawrót głowy. Czym zatem kierować się, wybierając fotelik? Czy lepsze będzie nosidło dla niemowlaka, czy lepiej wziąć pod uwagę uniwersalne foteliki samochodowe, których może używać noworodek i kilkulatek? Podpowiadamy!

Dla niemowlaka - tylko dziecięcy fotelik RWF

Najlepsze foteliki samochodowe to przede wszystkim foteliki do przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy (RWF). Nowoczesne foteliki samochodowe projektowane są w taki sposób, aby jazda tyłem była możliwa przez jak najdłuższy okres życia, ponieważ fotelik RWF zapewnia największą ochronę kręgosłupa podczas wypadku w trakcie jazdy samochodem. Co więcej, fotelik samochodowy dziecięcy przeznaczony dla niemowląt w grupie wagowej 0-13kg wręcz nie może być zamontowany przodem, ponieważ nie pozwala na to polskie prawo. Wybierając fotelik samochodowy dla noworodka można natomiast wybrać wielozadaniowy fotelik samochodowy, który w początkowym okresie życia maluszka pozwala na montaż tyłem, z opcją użytkowania fotelika przodem w późniejszym czasie. Aby nie zmienić kierunku jazdy zbyt wcześnie, często w foteliku samochodowym uniemożliwione jest obrócenie go do momentu, gdy maluch nie osiągnie określonego wzrostu.  

Fotelik samochodowy obrotowy - dlaczego warto go wybrać?

Foteliki obrotowe, poza możliwością montażu fotelika w obu kierunkach, oznaczają ważne udogodnienie dla rodziców. Mianowicie, chodzi o możliwość zwrócenia siedziska w stronę drzwi auta, aby wygodnie umieścić w nim maluszka i zapiąć w pasy, a po zakończonej podróży - odpiąć i wyciągnąć z samochodu. Fotel samochodowy obrotowy montowany jest na osobnej bazie isofix lub połączony z nią na stałe, a w samochodzie mocuje się go przy użyciu systemu isofix (nie jest to możliwe z pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa). Bardzo często jest tak, że do jednej bazy fotelika pasują siedziska z różnych grup wagowych, np. nosidło dla noworodka i dla malucha. Warto zwrócić na to uwagę już podczas zakupu pierwszego fotelika do bezpiecznego przewożenia dzieci.  

Fotelik samochodowy dziecięcy 0-36kg

Szykując się do zakupu fotelika samochodowego dla niemowlęcia, rodzice najczęściej decydują się na bezpieczny fotelik samochodowy 0-13kg. Daje on możliwość użytkowania fotelika samochodowego na stelażu wózka, wygodnego przenoszenia ze śpiącym dzieckiem oraz możliwość montażu fotelika na bazie isofix. Niewątpliwie są to jego istotne zalety, jednak warto zwrócić uwagę na konieczność zakupu fotelika następnego już w okolicach ukończenia przez dziecka roku, a czasem nawet i wcześniej. Wśród rankingów fotelików dziecięcych rośnie zainteresowanie fotelikami samochodowymi przeznaczonymi dla kilku grup wagowych, które rosną wraz z malcem. Takie foteliki samochodowe wyposażone są w specjalne wkładki dla noworodka i niemowlęcia, a o bezpieczeństwo dziecka dbają 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i regulowane oparcie z zagłówkiem, dopasowujące się do wzrostu dziecka. Oczywiście, fotelik samochodowy dziecięcy od urodzenia oznacza montaż fotelika tyłem, opcjonalnie dopuszczając również montaż fotelika przodem po osiągnięciu przez dziecko określonej wagi. Niektóre foteliki samochodowe są więc obrotowe, a inne pozostają zwrócone tyłem przez cały okres użytkowania.  

Samochodowy dziecięcy fotelik a sposób montażu w aucie

Jak w każdej kategorii wagowej, także w zakresie 0-36 kg można zauważyć znaczne różnice w systemach montażu fotelika. Podział fotelików samochodowych na modele instalowane za pomocą pasów samochodowych, fotelik samochodowy isofix oraz siedzisko do wpięcia na bazę jest taki sam, jak w każdej innej kategorii. Dziecięcy fotelik samochodowy obrotowy przeznaczony jest zawsze do aut z zaczepami isofix, dlatego zakupu fotelika samochodowego obrotowego nie mogą brać pod uwagę właściciele samochodów bez isofixa. Wyboru fotelika samochodowego dokonuje się przede wszystkim w oparciu o możliwości samochodu, w którym będzie zamontowany samochodowy dziecięcy fotelik, dopiero na późniejszym etapie poszukując dopasowanego do dziecka modelu fotelika. Zamontowany fotelik samochodowy musi stabilnie przylegać do kanapy, ponieważ prawidłowy montaż ma najistotniejszy wpływ na bezpieczeństwo fotelika.  

Jaki powinien być nowy fotelik dla dziecka?

Wyboru fotela samochodowego dokonuje się w następnej kolejności również w oparciu o jego cechy szczególne. Ważny jest nie tylko komfort dziecka, ale także certyfikaty zderzeniowych testów fotelików samochodowych, które w prosty sposób weryfikują, czy jest to bezpieczny fotelik samochodowy. Wyboru fotelika samochodowego dokonuje się również biorąc pod uwagę dodatkowe korzyści, np. zintegrowaną regulację zagłówka i uprzęży, nakładki chroniące przed zderzeniem bocznym, wentylowaną skorupę itp. Warto również sprawdzić, od którego roku życia możliwy jest montaż fotelika przodem, ponieważ niektóre modele posiadają specjalne blokady przed zbyt wczesnym odwróceniem siedziska.  

Fotelik isofix, obrotowy, na pas... wszystkie dostępne w LullabyBaby!

Jeśli chcesz wybrać do swojego samochodu fotelik idealny, nie mogłeś trafić lepiej. W ofercie LullabyBaby posiadamy szeroki asortyment wysokiej jakości fotelików samochodowych przeznaczonych dla każdej grupy wagowej. Z tego względu - niezależnie od tego, ile dziecko waży, oraz jakie są Wasze osobiste preferencje - nasi doradcy zaproponują najlepsze foteliki samochodowe dla każdego maluszka!  

pixelpixel