Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Foteliki samochodowe 0-18 kg

( ilość produktów: 75 )

Fotelik samochodowy z grupy wagowej 0-18 kg to produkt, który umożliwia przewożenie dziecka już od momentu narodzin do ok. 4 roku życia. Jest to ciekawa alternatywa dla najpopularniejszego obecnie na rynku nosidła dla niemowląt 0-13kg. W odróżnieniu od niego, konstrukcja fotelika 0-18 kg wymusza zamocowanie w aucie na stałe, podczas gdy budowa mniejszego, niemowlęcego fotelika pozwala wygodnie przenosić maluszka wraz z nosidłem. Zakup fotelika z szerszej grupy niesie jednak ze sobą również wiele zalet.  

Fotelik samochodowy 0-18 kg - korzyści

Przede wszystkim fotel 0-18kg zapewnia dzieciom możliwość dłuższego podróżowania w jednym foteliku, co przekłada się na zmniejszenie kosztów ponoszonych przez rodzica. Takie foteliki dziecięce najczęściej wyróżnia jednoczesna regulacja uprzęży i zagłówka, co sprawia, że rosną one wraz z dzieckiem i dopasowują się do jego wzrostu. Foteliki wyposażono w specjalne wkładki redukcyjne, które zapewniają właściwy poziom bezpieczeństwa noworodkowi, i które usuwa się w późniejszym okresie - tak, by służyły dziecku przez kolejne miesiące i lata.  

Obrotowy fotelik dla najmłodszych dzieci

Należy pamiętać, że pierwszy fotelik montuje się wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Jest to obowiązkowa pozycja aż do momentu, gdy dziecko wyrośnie z nosidła 0-13kg, dlatego również w grupie 0-18kg konstrukcja fotelika pozwala przewozić najmłodsze pociechy tyłem do kierunku jazdy. W tej kategorii foteliki samochodowe najczęściej umożliwiają ustawienie dziecka zarówno przodem, jak i tyłem - przy czym każdy producent wyraźnie zastrzega, że fotelik RWF powinien być używany możliwie jak najdłużej. Foteliki obrotowe są zatem bardzo dobrym wyborem, ponieważ gdy w pewnym momencie pozycja fotelika tyłem stanie się problematyczna (np. z uwagi na brak wystarczającej ilości miejsca na nogi lub chorobę lokomocyjną dziecka), fotelik samochodowy obrotowy bez trudu zamieni się w model FWF.  

Foteliki obrotowe przodem i tyłem do kierunku jazdy

Obrotowy fotelik samochodowy najczęściej posiada wbudowany isofix, a jego podstawą jest baza isofix - która w zależności od modelu może być na stałe połączona z siedziskiem albo stanowić osobny produkt. Dzięki wbudowanej bazie isofix foteliki obrotowe cechuje wyjątkowa łatwość montażu w samochodzie, a z pomocą systemu obrotowego 180 lub 360 stopni możliwe jest wygodne skierowanie fotelika w stronę drzwi samochodu. Dzięki tej opcji wyjmowanie dziecka, zapinanie w pasy oraz odpinanie staje się dużo prostsze, niż w tradycyjnych modelach RWF lub FWF. W testach fotelików samochodowych wysokie noty zdobywają także modele, w których bazę należy zakupić osobno, ponieważ pasuje ona do fotelików z różnych grup wagowych. Baza isofix może bowiem służyć jako podstawa do wpięcia nosidła dla niemowlaka, ale również do siedziska dla małego dziecka. Sposób użytkowania z pomocą systemu isofix jest identyczny, jak przy zintegrowanym z bazą fotelu - róznica polega jedynie na możliwości odpięcia siedziska jednym kliknięciem.  

Czy fotelik samochodowy 0-18 kg musi mieć isofix?

Wbudowany isofix bardzo ułatwia montowanie fotelika w samochodzie, dlatego jeśli tylko użycie systemu isofix w Twoim aucie jest możliwe, wybierz fotelik samochodowy wyposażony w specjalne zaczepy. Co prawda mocowanie przy użyciu samochodowego pasa bezpieczeństwa jest równie bezpieczne, jednak instalacja z pomocą systemu isofix daje 100% gwarancji poprawnego i bezpiecznego montażu. Co innego w sytuacji, gdy samochód nie posiada systemu isofix. Wówczas użycie samochodowego pasa bezpieczeństwa jest niezbędne, i w kategorii foteliki samochodowe 0-18 kg koniecznie będzie trzeba poszukać modelu, który można mocować w ten sposób.  

Jak wybrać dobry fotelik 0-18kg?

Dobry fotelik wyróżniają świetne parametry techniczne i dodatkowe opcje poprawiające komfort korzystania z fotelika oraz zwiększające bezpieczeństwo malca. Najlepszej jakości foteliki wyposażone są w szereg udogodnień, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru. Bardzo wygodna jest jednoczesna regulacja uprzęży i wysokości zagłówka, dzięki której łatwo dopasowuje się fotelik do gabarytów malca. Inne istotne parametry techniczne to m.in. system ochrony bocznej, miękkie nakładki na pasy czy też magnesy ułatwiające zapinanie, odpinanie i wyjmowanie dziecka z siedziska. W kategorii foteliki samochodowe 0-18kg istotna jest możliwość obrotu dziecka zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy - a zastanawiając się, jaki fotelik wybrać, warto zwrócić na to uwagę.  

Znajdź swój fotelik samochodowy w LullabyBaby!

W sklepie LullabyBaby proponowane foteliki samochodowe to modele, które wyróżniają bardzo dobre parametry techniczne. Większość posiada wbudowany isofix, jednak osoby posiadające samochód bez zaczepów również znajdą tutaj idealny fotelik do swojego auta. Wiele z dostępnych modeli cechuje jednoczesna regulacja uprzęży i zagłówka, a wyjmowanie dziecka jest maksymalnie ułatwione dzięki obrotowej konstrukcji. Nasi doradcy chętnie służą pomocą, dzięki czemu każdy klient z pewnością wybierze najlepszy fotelik dla swojego malca. Zapraszamy na zakupy do LullabyBaby!        

pixelpixel