Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Fotelik Samochodowy Dla Starszak (3,5 - 12 lat)

( ilość produktów: 79 )

Fotelik samochodowy dla starszaka to już ostatni fotel, którego potrzebujesz do przewożenia dziecka w aucie. Należy o nim pomyśleć, gdy dziecko ma ok. 3,5 roku, 80 cm wzrostu lub ok. 15 kg wagi, a fotel dla malucha pomału zaczyna robić się zbyt ciasny. Aby kupić fotelik samochodowy zgodny nie tylko ze wzrostem dziecka i wagą pociechy, ale i posiadanym autem, warto skorzystać z pomocy ekspertów. W naszym sklepie foteliki samochodowe występują w szerokiej gamie wariantów i modeli, wśród których z pewnością każdy znajdzie odpowiedni fotelik samochodowy - a nasi doradcy pomogą dobrać i zamontować go w prawidłowy sposób na kanapie samochodu. Sprawdzą oni, na jakiej wysokości powinny znaleźć się ramiona dziecka, wyjaśnią, jakie atesty zdobył producent fotelików samochodowych dla danego modelu, a także wskażą najistotniejsze cechy fotelika. Jeśli więc czeka Cię zakup fotelika dla starszego dziecka, zapraszamy do LullabyBaby!  

Co lepsze - isofix, fotelik na pasy czy uniwersalny?

Najważniejsze cechy fotelika dla starszaka to przede wszystkim sposób, w jaki odbywa się montaż fotelika oraz pozycja względem kierunku jazdy. Zarówno montowany z pomocą pasa bezpieczeństwa, jak i na isofix fotelik zapewni dziecku odpowiedni stopień ochrony. Producenci fotelików w większości swoich modeli instalują zaczepy isofix z możliwością ich schowania, dzięki czemu możliwe jest przenoszenie fotelika pomiędzy różnymi samochodami, również tymi bez isofixa. Praktycznie każdy wiodący producent fotelików samochodowych oferuje w swoich modelach fotelików zarówno montaż z pomocą pasa bezpieczeństwa , jak i zgodne z normą i-size isofixy. Zazwyczaj rodzice decydują się używać tego systemu z uwagi na fakt, iż zdecydowana większość samochodów dostępnych na rynku oraz fotelików ma isofix. Jest to wygodna opcja, ponieważ montaż fotelika pasem samochodowym jest zwykle bardziej skomplikowany, niż wpięcie go w zaczepy.  

Czy ranking fotelików samochodowych może pomóc kupić fotelik?

Chociaż dobry fotelik chroni dziecko zarówno w pozycji przodem do kierunku jazdy, jak i tyłem, wybierając fotelik samochodowy należy przede wszystkim wziąć pod uwagę modele RWF. Niejeden ranking fotelików samochodowych stawia je na najwyższych pozycjach z uwagi na maksymalne bezpieczeństwo dziecka oraz bardzo dobrze zaliczone testy zderzeniowe. Jeśli niemożliwe jest właściwe dopasowanie fotelika do potrzeb dzieci, np. gdy nogi starszaka nie mieszczą się już w przestrzeni pomiędzy oparciem kanapy a fotelikiem dla dziecka, wybieramy fotelik przodem do kierunku jazdy.  

Jak wybrać fotelik samochodowy dla starszego dziecka?

Gdy trzeba wybrać fotelik dla starszaka, należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo fotelików samochodowych. Dobry fotelik samochodowy wyróżnia system ochrony bocznej, regulacja wysokości zagłówka fotelika, dobrze umiejscowione prowadnice pasa biodrowego oraz komfortowe siedzisko, zapewniające dziecku wygodną pozycję. Jeśli w foteliku pas biodrowy poprowadzony jest pomiędzy nogami, zapewnia on dziecku wygodną pozycję bez ucisku na brzuch. Dobrze, aby siedzącemu w foteliku dziecku dawał on możliwość odchylenia oparcia, co uprzyjemni drzemkę podczas długiej podróży. Najlepsze foteliki samochodowe posiadają też dodatkowe atrybuty, jak wyjmowana wkładka do podtrzymywania głowy dziecka, uchwyt na kubek w siedzisku, a nawet wbudowaną poduszkę powietrzną! Nie są to co prawda najważniejsze cechy fotelika, jednak każda dodatkowa funkcja jest doceniana przez ranking fotelików samochodowych. Najpopularniejsze foteliki umożliwiają dziecku podróżowanie przodem do kierunku jazdy, jednak należy pamiętać, że zawsze bezpieczniejszą opcją są modele RWF.  

Fotelik samochodowy a pasy bezpieczeństwa

Większość fotelików dla starszych dzieci używa samochodowego pasa bezpieczeństwa do zapięcia dziecka. Uprzęże wewnętrzne fotelików samochodowych są powszechnie stosowane w niższych grupach wiekowych, w których pas barkowy nie byłby w stanie właściwie zabezpieczyć malucha w foteliku. Dzięki zapięciu dziecka pasem samochodowym oraz specjalnym prowadnicom, fotelik dla starszaka zapewnia dziecku wygodną pozycję nawet do 12 roku życia. W niektórych modelach montuje się dodatkowe prowadnice pasa biodrowego pomiędzy nogami, aby uniknąć ucisku na brzuch. Podczas zakupu dużego fotelika warto zwrócić uwagę, czy 3-punktowe pasy samochodowe w samochodzie są z regulacją wysokości, której dopasowanie dodatkowo chroni dziecko przed niewłaściwym przeprowadzeniem pasa (np. na wysokości szyi). Nowoczesny fotelik samochodowy dla starszaka wpięty w system isofix można przewozić w aucie bez dziecka, natomiast fotelik przeznaczony do montażu przy pomocy pasa samochodowego należy każdorazowo przypiąć do siedzenia. Takie postępowanie jest konieczne, aby w tracie kolizji lub wypadku fotelik nie przemieszczał się we wnętrzu samochodu, stwarzając niebezpieczeństwo dla kierowcy i pasażerów. Nowoczesny fotelik samochodowy dla starszego dziecka zazwyczaj jest dość lekki, dlatego przenoszenie fotelika pomiędzy dwoma autami nie sprawia większych problemów.  

pixelpixel