Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wielofunkcyjne wózki dziecięce

( ilość produktów: 106 )

Wózki wielofunkcyjne dla dzieci występują w wielu konfiguracjach. Najróżniejsze modele wózków w najprostszy sposób można przypisać do kategorii 2w1, 3w1 lub 4w1, w zależności od ilości wchodzących w skład zestawu elementów wózka wielofunkcyjnego. W sklepie LullabyBaby oferujemy wielofunkcyjne modele we wszystkich opcjach, ponieważ przygotowujemy zestawy wózków zgodnie z preferencjami i potrzebami klientów. W naszym sklepie masz dostęp do wielu modeli wózków najlepszych marek, a wybierając wózek możesz dopasować do niego dodatkowo fotelik samochodowy oraz kompatybilną bazę. Dowolne połączenie wózka i fotelika możliwe jest dzięki dedykowanym adapterom, które również znajdziesz w naszej ofercie.  

Rodzaje wózków wielofunkcyjnych

Praktycznie każdy wózek wielofunkcyjny występuje w trzech podstawowych konfiguracjach - 2w1, 3w1 lub 4w1. Ilość elementów zestawu, w które są wyposażone wózki dziecięce, określa ich kategorię. Wózki wielofunkcyjne zdecydowanie najczęściej składają się tylko ze spacerówki i gondoli (opcja 2w1), ponieważ producenci wózków wielofunkcyjnych celowo dają możliwość dokupienia fotelika samochodowego oraz bazy dowolnej marki. Dzięki temu można wybrać wózek dziecięcy 2w1 od popularnego producenta wózków, i dobrać do niego nosidło topowej marki fotelikowej. Gdy kupujemy wózek wielofunkcyjny wraz z fotelikiem, jest to zestaw 3w1 - ponieważ w jego skład wchodzi spacerowy wózek z gondolą oraz nosidło dla niemowlaka. Nowoczesne wózki wielofunkcyjne można konfigurować również w opcji 4w1, co oznacza, że oprócz fotelika, spacerówki i gondoli w skład zestawu wchodzi również baza samochodowa.    

Wózki dziecięce 2w1

Jak już wspomnieliśmy, wózki dziecięce wielofunkcyjne, które oferują najpopularniejsi producenci wózków dziecięcych, najczęściej występują w konfiguracji 2w1. W skład zestawu wchodzi wózek spacerowy dla starszych dzieci oraz gondola dla niemowlęcia, która zamontowana na ramie wózka pozwoli utworzyć wózek głęboki. Wielofunkcyjny wózek dziecięcy 2w1 wyposażony jest w adaptery, które umożliwiają zamocowanie siedziska lub gondoli na stelażu wózka przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia. Wózki wielofunkcyjne przeznaczone są dla dzieci na cały okres wózkowania, co oznacza, że nie ma potrzeby kupowania kolejnego wózka, gdy maluszek podrośnie.  

Wielofunkcyjny wózek 3w1

Przeglądając ofertę wielofunkcyjnych wózków 2w1 warto od razu wziąć pod uwagę wybór kompatybilnego fotelika samochodowego dla niemowlaka, tym samym zyskując opcję 3w1. Praktycznie wszystkie modele wózków wielofunkcyjnych można wyposażyć w specjalne adaptery, które pozwolą zamontować na ramie wózka nosidło 0-13 kg. Ich rodzaj różni się w zależności od modelu fotelika, dlatego należy dobrać odpowiednie dla konkretnego modelu. Posiadając wózek dziecięcy 3w1, na ramie wózka można mocować zamiennie gondolę dla niemowlaka, fotelik lub - w późniejszym okresie życia malucha - siedzisko spacerowe.  

Wózki dziecięce wielofunkcyjne 4w1

Wózek wielofunkcyjny odpowiedni dla rodziców, którzy dużo podróżują z maluchem, to wersja 4w1. Takie wózki wielofunkcyjne składają się z 4 podstawowych elementów, jakimi są wózek głęboki, siedzisko, fotelik i baza samochodowa. Przy wyborze poszczególnych komponentów należy zwrócić uwagę na ich kompatybilność nie tylko na linii wózek-fotelik, ale również dopasowanie bazy do posiadanego auta. Nie należy się jednak tego obawiać, ponieważ wózki dziecięce występują w tak wielu wersjach z różnymi fotelikami i bazami, że z pewnością wózek dziecięcy uda się skonfigurować w sposób satysfakcjonujący. Na większości baz renomowanych marek można zamocować również fotelik samochodowy z kolejnej grupy wagowej, gdy malec wyrośnie z nosidełka. Jest to zatem inwestycja na lata.  

Na co zwrócić uwagę, wybierając wózek wielofunkcyjny?

Rodzice poszukujący pierwszego wózka dziecięcego na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo dzieci. Jest to rzeczywiście istotna kwestia, dlatego przeglądając wózki dziecięce wielofunkcyjne warto zwrócić uwagę na 5-punktowe pasy bezpieczeństwa w spacerówce, rodzaj hamulca i blokowanie przednich kół, a także inne parametry techniczne świadczące o ochronie malucha przed niebezpiecznymi sytuacjami. Wybierając wielofunkcyjny wózek 3w1 lub 4w1 należy zwrócić także uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa fotelików samochodowych oraz ich ocenę w testach zderzeniowych. Im bezpieczniejszy fotelik i baza, tym lepiej chroniony maluch. Wchodzące w skład zestawu wózki wielofunkcyjne zarówno w wersji głębokiej, jak i dla starszych dzieci powinny być komfortowe i zgrabne. Wszak podróż wózkiem dziecięcym ma sprawiać radość, a nie stanowić przykry obowiązek. Zdecydowanie przydaje się dobra amortyzacja, blokowanie przednich kół, regulacja siedziska, a także załączone dodatkowe akcesoria, jak np. folia przeciwdeszczowa.  

LullabyBaby - szeroki wybór wózków dziecięcych

W LullabyBaby oferujemy wózki, foteliki i bazy w dowolnych konfiguracjach. Dostępne w naszej ofercie wózki 2w1 możemy przeobrazić w wersję 3w1 oraz 4w1, sprawiając, że wózek dziecięcy posłuży od narodzin do wieku przedszkolnego - i to nie tylko do spacerowania po okolicy, ale także podczas dalekich podróży. Nasz asortyment tworzą zarówno polskie wózki, jak i znane zagraniczne marki.

Gwarantujemy, że wśród naszych wózków dziecięcych znajdziesz najlepszy model dla potrzeb Twojej rodziny!  

pixelpixel