Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Foteliki samochodowe 0-25 kg

( ilość produktów: 13 )

Każdy rodzic wie, że dobry fotelik samochodowy dla maluszka to wydatek boleśnie odczuwalny dla kieszeni. Bezpieczeństwo dziecka jest jednak bezcenne, dlatego też fotelik samochodowy powinien posiadać odpowiednie parametry techniczne - co rzadko idzie w parze z niską ceną. Aby jednak zapewnić bezpieczne przewożenie dzieci bez nadmiernego obciążania rodzinnego budżetu, podczas wyboru pierwszego fotelika można skierować uwagę do kategorii foteliki samochodowe 0-25 kg, zamiast tradycyjnie rozpoczynać od grupy wagowej 0-13kg. Uniwersalne foteliki samochodowe dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia wagi 25 kg posłużą malcowi przez długi okres czasu, a odpowiedni fotelik samochodowy zastąpi aż 2-3 modele! Tradycyjnie, główne grupy wagowe fotelików to 0-13kg, 9-18kg oraz 15-36kg - a więc zakres wagowy 0-25 kg obejmuje nawet 7 lat życia dziecka!  

Jaki fotelik samochodowy 0-25 kg wybrać?

Za zapewnienie bezpieczeństwa fotelika samochodowego 0-25kg odpowiadają odpowiednie parametry techniczne. Najistotniejszą kwestią jest oczywiście kierunek montażu fotelika względem kierunku jazdy. W najniższej kategorii foteliki samochodowe montuje się jedynie tyłem do jazdy, ponieważ wyłącznie przewożenie dziecka tyłem jest bezpieczne w okresie niemowlęcym, a w kolejnych latach życia zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo dziecka. Po osiągnięciu wagi dziecka odpowiadającej zakresowi 0-13 kg malec teoretycznie może już jeździć w fotelikach obejmujących kolejne kg montowanych przodem, jednak rekomendowane jest stosowanie fotela samochodowego tyłem jak najdłużej. W przypadku fotelików przodem poziom ochrony jest zawsze nieco niższy, niż podczas używania fotelików RWF.  

Fotelik obrotowy - ulga dla rodzica

W kategorii 0-25 kg można spotkać zarówno fotelik samochodowy montowany tyłem, jak i fotelik obrotowy, który z biegiem czasu można odwrócić przodem. Foteliki z możliwością kierunku jazdy mają siedzisko fotelika 360 lub 180 stopni, które dodatkowo odpowiada za ułatwienie w przygotowaniu dziecka do jazdy samochodem. Skierowanie fotela w stronę drzwi auta umożliwia bowiem łatwe zapinanie i odpinanie uprzęży bez zbędnej gimnastyki rodzica.

Dobry fotelik a sposób montażu

Kolejną bardzo ważną sprawą jest to, w jaki sposób można montować foteliki samochodowe w aucie. Możliwości są w zasadzie trzy - to baza isofix, wbudowany isofix w konstrukcji fotelika oraz siedzisko fotelika zapinane przy użyciu pasa samochodowego. Należy przy tym zaznaczyć, że nie wszystkie foteliki pasują do każdego modelu samochodu. Fotelik dziecięcy z systemem isofix można wpiąć jedynie w zaczepy isofix, isofix musi być więc wbudowany w dany model auta. Jeśli samochód go nie posiada, nic straconego - można zakupić foteliki mocowanie z użyciem pasa samochodowego, które w żaden sposób nie ustępują testom bezpieczeństwa fotelika na isofix. Należy jedynie pamiętać, że tylko prawidłowe zamontowanie fotelika zapewnia dziecku ochronę, więc trzeba zadbać o stabilne dopasowanie fotelika do kanapy w samochodzie. Jeśli auto posiada zaczepy, można również wybrać fotelik z dopasowaną bazą isofix. W takich łączonych z dwóch elementów modelach siedzisko fotelika zostało wyposażone w montaż na bazie na klik, a często również sama baza jest kompatybilna z dwoma fotelikami różnych grup wagowych. Łatwo w takiej sytuacji wymienić fotelik samochodowy 0-13kg na większy, wpinając go na uniwersalną podstawę.  

Na co zwrócić uwagę, kupując fotelik samochodowy?

Gdy chcemy zakupić foteliki samochodowe, poza kierunkiem montażu i mocowaniem zwróćmy również uwagę na inne kwestie. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, jednoczesna regulacja uprzęży i zagłówka w kilku wysokościach, siedzisko fotelika z systemem ochrony bocznej oraz zaliczenie zderzeniowych testów fotelików na bardzo dobrym poziomie to cechy, które powinien posiadać dobry fotelik samochodowy. Jeśli zastanawiasz się, czemu foteliki samochodowe tak bardzo różnią się z uwagi na parametry techniczne, odpowiedź jest prosta - każdy chce być najlepszy, tym bardziej w przypadku dzieci i zapewnieniu im bezpieczeństwa.

Dobry fotelik w LullabyBaby

Bez względu na to, czy poszukujesz fotelika, który ma wbudowany isofix, chcesz zakupić bazę isofix z siedziskiem, czy też w kategorii foteliki samochodowe szukasz modelu na pas bezpieczeństwa - w LullabyBaby możesz zakupić foteliki samochodowe w dowolnej konfiguracji. Wszystkie foteliki, jakie oferujemy, są odpowiednie do jazdy samochodem tyłem, przodem lub też z możliwością zmiany kierunku jazdy. Nasi doradcy służą pomocą i chętnie podpowiedzą, który z zastosowanych systemów znacząco zwiększa bezpieczeństwo dziecka w czasie jazdy samochodem, który fotelik posiada największą możliwość regulacji oparcia, a także czemu fotelik jednego producenta jest cięższy, niż innego. Proponujemy foteliki topowych marek, dlatego też fotelik samochodowy zakupiony w LullabyBaby daje gwarancję pewności i bezpieczeństwa. Przekonaj się sam - zapraszamy!  

pixelpixel