Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Foteliki samochodowe 0-13 kg

( ilość produktów: 91 )

W dzisiejszych czasach rodzice muszą wybrać fotelik samochodowy dla swojego dziecka jeszcze przed jego przyjściem na świat. Przy zakupie fotelika samochodowego, z którego maluszek będzie korzystać przez pierwsze miesiące swojego życia, należy wziąć pod uwagę wiele czynników - takich jak m.in. jego parametry techniczne, kompatybilność z bazą isofix oraz dodatkowe systemy zabezpieczeń dziecięcego fotelika samochodowego.  

Pierwszy fotelik samochodowy - nowoczesny fotelik RWF

Wszystkie foteliki 0-13 kg to tzw. foteliki RWF, czyli fotele samochodowe montowane tyłem do kierunku jazdy. Fotelik samochodowy nosidełko chroni w ten sposób kształtujące się dopiero ciało małego dziecka. W przypadku stosowania fotelików FWF (przodem do jazdy) kręgosłup niemowlaka nie byłby dobrze zabezpieczony, dlatego przepisy polskiego prawa dopuszczają nosidełko samochodowe skierowane wyłącznie w kierunku odwrotnym. Dopiero modele fotelików w wyższych grupach wagowych zapewniają dziecku ochronę również w opcji przodem do kierunku jazdy, jednak najlepsze bezpieczeństwo oferowanych fotelików zapewnia podróżowanie tyłem niezależnie od wieku dziecka.   

Znane marki - fotelik Cybex, Maxi Cosi, pierwszy fotelik samochodowy Avionaut...

Podczas poszukiwań komfortowego fotelika samochodowego dla najmłodszych można spotkać różne modele znanych producentów. Najpopularniejszy z nich to fotelik nosidełko 0-13 kg, i taki fotelik samochodowy należy montować przy użyciu samochodowych pasów bezpieczeństwa lub specjalnej bazy. Ten fotelik dziecięcy przenosi się razem z dzieckiem, a dla zwiększenia komfortu istnieje również możliwość zamontowania fotelika samochodowego na stelażu wózka w specjalnych adapterach. Takie przewożenie dzieci podczas szybkich zakupów lub wizyty u lekarza jest wygodne, jednak nawet najlepszego nosidełka samochodowego nie należy wykorzystywać w ten sposób zbyt często i długo. Pozycja przyjmowana w foteliku nie jest bowiem dobra dla kształtującego się dopiero kręgosłupa malca - więc podczas długich spacerów należy wozić malucha na leżąco, w gondoli. Wyjątek stanowi produkowany zgodnie z normą i-Size fotelik samochodowy Cybex, który można rozłożyć do pozycji leżącej na płasko, gdy znajduje się poza samochodem. Dzięki temu można zamontować fotelik na ramie wózka i spacerować z malcem bez konieczności używania głębokiego wózka. Jest to bardzo przydatna opcja podczas wakacji, gdy nie mamy możliwości zabrać ze sobą wózka wraz z gondolą.  

Jak wybrać najlepszy fotelik nosidełko do przewożenia dziecka?

Nowoczesny fotelik zapewnia dziecku najwyższy stopień bezpieczeństwa z uwagi na swoje parametry techniczne. Nosidełko samochodowe wyróżniają także zdobyte certyfikaty i atesty. W odpowiednim foteliku samochodowym nie jest ważne, czy foteliki montujemy przy użyciu pasów samochodowych, czy służy do tego baza fotelika. Do uzyskania pełnej ochrony wystarczy prawidłowo przypiąć fotelik samochodowy w aucie. Rodzice, którzy obawiają się o poprawność montażu, powinni rozważyć kupno fotelika dziecięcego wpinanego na bazę. Posiada ona wskaźniki potwierdzające stabilną i bezpieczną instalację. W szerokiej ofercie nosidełek bez trudu znajdziesz foteliki, które wraz z bazą tworzą kompletny fotelik isofix dla niemowląt.  

Rozkładany fotelik samochodowy, model z bazą isofix?

Bezpieczne foteliki samochodowe 0-13kg posiadają 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Dobrą cechą jest również jednoczesna regulacja uprzęży wraz ze zmianą wysokości zagłówka oraz możliwość rozłożenia nosidła do pozycji całkowicie na płasko. Rozkładany fotelik samochodowy to jednak opcja dostępna wyłącznie poza samochodem - np. podczas spaceru, gdy nosidełko znajduje się na stelażu wózka. Wybór fotelików dla niemowlaków jest ogromny. Wśród fotelików dostępnych na rynku występują foteliki samochodowe montowane wyłącznie pasami bezpieczeństwa, ale także i takie, które można bez trudu wpiąć na bazę isofix. Wybierając fotelik samochodowy warto poznać pełną ofertę fotelików oraz poznać propozycje fotelików samochodowych polecanych przez obecnych użytkowników na forach internetowych. Wiele z nich posiada bardzo dobre parametry techniczne, które przekładają się na komfort codziennego użytkowania i bezpieczeństwo maluchów. Wśród polecanych produktów najczęściej spotykane nosidła to foteliki Maxi Cosi, fotelik Avionaut czy też Cybex fotelik dla niemowlaka.  

Lullabybaby - wybierz z nami pierwszy fotelik samochodowy!

Jeśli szukasz właśnie nosidełka dla niemowlaka, koniecznie przejrzyj kategorię foteliki samochodowe na lullabybaby.pl. Oferujemy foteliki samochodowe posiadające świetne parametry techniczne niezależnie od sposobu montażu fotelika - zarówno fotelik isofix na bazę, jak i stosowany samodzielnie. Znajdziesz u nas takie cechy fotelika samochodowego jak jednoczesna regulacja uprzęży i zagłówka, dodatkowa wkładka dla noworodka czy też w całości rozkładany fotelik samochodowy. Sprzedajemy foteliki samochodowe najlepszych marek, dzięki czemu bez trudu kupisz m.in. fotelik samochodowy Avionaut 0-13 kg, fotel samochodowy nosidełko Maxi Cosi, Nuna fotelik dla niemowląt, fotelik Cybex czy też fotelik samochodowy BeSafe. Na każdym etapie zakupu służymy radą i pomocą, a przy zakupie w sklepie stacjonarnym w sposób profesjonalny foteliki montujemy również w Twoim samochodzie! Przyjdź i porównaj produkty, wybierz najlepszy i zapytaj o dostępny rabat - na pewno będziesz zadowolony!    

pixelpixel