Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tekstylia dziecięce

( ilość produktów: 130 )

Pościele i tekstylia do pokoju dziecięcego to jedne z niezbędnych elementów wyprawki dla noworodka. Każde dziecko potrzebuje ciepłej kołderki i poduszki do łóżeczka, przyjemnego w dotyku prześcieradła na materac, ochraniacza na szczebelki, a także swojego pierwszego kocyka. Dodatkowe wyposażenie pokoju dziecka stanowią m.in. kokony i gniazdka niemowlęce, otulacze, rożki i beciki, a także śpiworki do spania. Wszystkie te akcesoria powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości, posiadających certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z delikatną i wrażliwą skórą maluszka od pierwszych dni życia. Najlepsza jest oddychająca 100% bawełna, satyna bawełniana lub przyjemny w dotyku welur, a także velvet. Wypełnienia najczęściej wykonane są z poliestru lub kulki silikonowej.

 


 

Śpiworki i kokony dla noworodków i niemowlaków

Nie wszystkie dzieci od początku swojego życia potrzebują całego zestawu wyżej wymienionych tekstyliów. Niemowlęta urodzone latem nie muszą być przykrywane ciepłymi kołderkami, ponieważ wystarczy cienki kocyk, a w wyjątkowo upalne dni ? pieluszka, np. bambusowa. Niektóre mamy całkowicie rezygnują z okrywania dziecka kołderką, zastępując ją śpiworkami do spania. Jest to wygodna opcja, gdy dziecko bardzo wierci się w nocy, i zsuwa z siebie okrycie. Śpiworek zagwarantuje, że będzie mu ciepło ? niezależnie od stopnia ruchliwości malucha. Kokony niemowlęce są wybierane przez mamy, których dzieci bardzo cenią sobie miękkie otulenie i przebywanie w ciasnych przestrzeniach. Niektóre noworodki uspokajają się dopiero, gdy nie mają wokół siebie zbyt dużej przestrzeni. Kokon dla niemowlaka jest idealny również dla dzieci, które śpią z rodzicami w jednym łóżku. Stanowi on swoistą barierę pomiędzy dorosłymi a dzieckiem, zapobiegając przypadkowemu zsunięciu się malca z łóżka lub przygnieceniu przez rodzica podczas snu.

Beciki i rożki dla niemowląt

Bardzo popularną opcją wśród tekstyliów dla niemowląt są również rożki i beciki, które pozwalają bezpiecznie nosić maluszka w pierwszych tygodniach i miesiącach życia. Maluch jest wówczas bardzo drobny i większość rodziców boi się trzymać maleństwo bez dodatkowej ochrony, a tę idealnie zapewnia właśnie rożek dla niemowląt. Otula on miękko i ciepło noworodka, dając wsparcie dla rąk osoby, która go trzyma. Również podczas snu przypomina dziecku wnętrze brzucha mamy, gdzie było ciasno i ciepło ? dzięki czemu śpi ono spokojnie i głęboko.  

pixelpixel