Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bazy do fotelików samochodowych

( ilość produktów: 14 )

Planując zakup fotelika samochodowego dla dziecka, warto wziąć pod uwagę modele dedykowane do użytkowania na kompatybilnej bazie. Rozwiązanie to ma wiele zalet, np. możliwość zamontowania fotelika niemowlęcego na bazie pozwala oszczędzić czas w codziennym funkcjonowaniu całej rodziny. Bardzo często baza isofix przeznaczona jest do montażu fotelika z dwóch różnych grup wagowych, a więc najpierw można wpinać na nią nosidło dla noworodka, a z czasem przejść na siedzisko z kolejnej grupy wagowej. Baza isofix z funkcją obrotu 180 lub 360 stopni sprawia, że zapinanie i odpinanie pasów bezpieczeństwa staje się dużo prostsze - wystarczy obrócić siedzisko fotelika w kierunku drzwi samochodu, aby wygodnie przygotować malucha do drogi lub wyciągnąć z auta. Jak widać, wybór fotelików samochodowych wraz z bazą to całkiem dobry pomysł.  

Bazy samochodowe - możliwość szybkiego montażu fotelika

Najczęściej spotykany rodzaj bazy samochodowej to model wyposażony w system isofix. Pomaga on w prawidłowym zamontowaniu bazy, niwelując ewentualne błędy. Większość modeli posiada nogę stabilizującą, która zapobiega przesuwaniu się bazy na kanapie samochodowej i częściowo pochłania energię uderzenia w trakcie wypadku. Baza isofix konkretnego producenta nie umożliwia mocowania fotelików samochodowych innych marek. Montaż fotelika samochodowego konkretnego typu możliwy jest jedynie w obrębie produktów jednego producenta, jednak najczęściej pasuje do fotelika zarówno z pierwszej grupy wagowej, jak i z kolejnych. Wśród dostępnych baz różnych producentów można spotkać również warianty mocowane przy użyciu 3-punktowych pasów samochodowych. Są one mniej popularne, ale stanowią alternatywę dla właścicieli samochodów bez systemu isofix. Umożliwiają bowiem prawidłowe zamontowanie fotelika jednym kliknięciem, pomimo braku popularnych zaczepów.  

Baza isofix obrotowa - do mocowania fotelika przodem lub tyłem

Baza isofix obrotowa daje możliwość zamontowania fotelika dziecięcego zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Pierwszy fotelik samochodowy dla niemowlaka może być co prawda użytkowany jedynie obrócony w pozycji tyłem, ponieważ taki sposób montażu wymuszony jest przez przepisy prawne - jednak używanie go przy użyciu kompatybilnej bazy isofix z systemem obrotu pozwala na wygodne zapinanie i odpinanie dziecka z uprzęży. Co więcej, zamontowanie zakupionego fotelika dla niemowlaka na bazie isofix odbywa się jednym kliknięciem, dzięki czemu nie jest konieczne żmudne przekładanie i naciąganie samochodowych pasów bezpieczeństwa wokół nosidła przed każdym wyjazdem. Bazy obrotowe bardzo skracają czas przygotowania do podróży z noworodkiem, a dodatkowo stanowią gwarancję stabilnego zamontowania fotelika w aucie. Możliwość zamontowania fotelika zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy możliwa jest jedynie przy fotelikach dla starszych dzieci. Ponieważ obrotowy model bazy isofix pozwala na wpięcie na nią fotelików samochodowych różnych kategorii wagowych, gdy maluch wyrośnie z nosidła, może płynnie przesiąść się do większego siedziska - z systemem mocowania fotelika sprzężonym z bazą. Pasującą do danego fotelika bazę można w ten sposób stosować od urodzenia aż do osiągnięcia przez dziecko wieku kilku lat, co pozwala zaoszczędzić przy zakupie kolejnych siedzisk.  

Prawidłowy montaż bazy do fotelików samochodowych

Aby we właściwy sposób korzystać z bazy fotelika, należy pamiętać o prawidłowym zamontowaniu bazy w samochodzie. Pomocna może okazać się instrukcja, która krok po kroku obrazuje, jak wygląda system montażu i właściwe położenie bazy fotelika na kanapie auta. Mocowania isofix zazwyczaj wyposażone są w specjalne kolorowe wskaźniki, które wizualnie informują o poprawności montażu. W systemach mocowania isofix ważny jest także efekt dźwiękowy - charakterystyczne kliknięcie potwierdza właściwą instalację. W prawidłowym zamontowaniu bazy mogą pomóc również dostępne na stronach producenta filmy instruktażowe.  

Siedzisko wyłącznie na bazę

Niektórzy producenci posiadają w swojej ofercie modele fotelików dziecięcych, których można używać jedynie na pasującej do nich bazie. Należy wziąć to pod uwagę już podczas poszukiwań, ponieważ w przeciwnym wypadku do kosztu zakupionego fotelika będzie trzeba doliczyć nieplanowany wydatek. Gdy do fotelików samochodowych konieczne jest dopasowanie bazy, nie ma możliwości przypięcia ich w samochodzie w inny sposób. Wówczas wyłącznie baza isofix pasuje do konkretnego siedziska, bez niej staje się ono bezużyteczne.  

Bazy samochodowe w LullabyBaby!

W naszym sklepie dostępne jest wiele kategorii baz isofix. Oferujemy jedynie produkty sprawdzone, najwyższej jakości, pochodzące od znanych producentów. Posiadamy w sprzedaży bazy samochodowe przeznaczone do mocowania fotelików, isofix oraz na pasy samochodowe. Nasi doradcy dopasują zakupiony dla dzieci fotelik do właściwej bazy, a także pomogą w prawidłowym zamontowaniu bazy w aucie. Jeśli szukasz dobrej jakości fotelika samochodowego oraz produktów typu baza, dobrze trafiłeś - w naszym asortymencie znajdziesz nie tylko bazy isofix Maxi Cosi, ale również Avionaut bazę isofix, bazy do fotelików Cybex oraz wielu innych marek! Porównaj produkt dostępny w naszym asortymencie z ofertami innych sklepów - skontaktuj się z nami w celu uzyskania rabatu.  

pixelpixel