Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Foteliki samochodowe dla Niemowląt (0-15 miesięcy)

( ilość produktów: 96 )

Kiedy rodzi się dziecko, rodzice muszą dokonać wyboru odpowiedniego fotelika samochodowego, w którym niemowlę będzie podróżować przez pierwsze miesiące swojego życia. Wśród dziecięcych fotelików samochodowych przeznaczonych dla najmłodszych można spotkać przeróżne modele. Najpopularniejsze z nich to tzw. nosidła 0-13 kg, montowane w aucie za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa lub na dedykowanej bazie isofix. Taki fotelik samochodowy przenosi się wraz z dzieckiem, a dla zwiększenia komfortu przemieszczania się z maluszkiem istnieje również możliwość montażu fotelika na stelażu wózka przy pomocy adapterów. To niezwykle przydatna funkcja, zwłaszcza podczas szybkich zakupów z niemowlakiem lub wizyty w przychodni. Nie należy jednak korzystać z niej zbyt często i długo, ponieważ pozycja przyjmowana w foteliku zasadniczo nie jest wskazana dla kształtującego się kręgosłupa dziecka - na długi spacer należy przełożyć malucha do gondoli, gdzie będzie leżał na płasko.  

Fotelik samochodowy 0-18 kg lub 0-25 kg

Do przewożenia dziecka od pierwszych dni życia służą nie tylko nosidła, ale również inne modele fotelików samochodowych. To przeznaczone dla większego zakresu wagowego foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy, które na stałe umieszcza się w samochodzie za pomocą pasów lub przez system isofix. Typowy fotelik niemowlęcy jest zdecydowanie wygodniejszy na co dzień, jednak wybór większego fotelika samochodowego ze specjalną wkładką dla noworodka pozwala dłużej korzystać z jednego modelu, co pozwala nieco zaoszczędzić.  

Kierunek zamontowania fotelika - tylko RWF!

Wszystkie foteliki samochodowe dla grupy 0 to tzw. fotele RWF. W pierwszym foteliku dziecko podróżuje jedynie tyłem do kierunku jazdy, ponieważ wyłącznie w tej pozycji skorupa fotelika dopasowana do kształtującego się ciała dziecka jest w stanie dobrze je chronić. W przypadku fotelików skierowanych przodem do jazdy kręgosłup maluszka nie byłby dobrze chroniony, dlatego polskie prawo daje możliwość zamontowania fotelika dla niemowlaka wyłącznie w kierunku odwrotnym. Kierunek montażu przodem do jazdy możliwy jest dopiero w wyższych grupach wagowych, niemniej najbezpieczniejsze foteliki dla dzieci wspierają podróżowanie tyłem niezależnie od wzrostu dziecka.  

Jak wybrać najlepszy fotelik niemowlęcy do przewożenia dziecka?

Dla zapewnienia najlepszego bezpieczeństwa dziecka, foteliki dostępne u najpopularniejszych producentów wyróżniają określone parametry techniczne oraz zdobyte certyfikaty i atesty. We właściwym foteliku samochodowym nie jest istotne, czy montowany jest on za pomocą pasów samochodowych czy na bazie isofix, ponieważ niezależnie od sposobu montażu, do pełni bezpieczeństwa wystarczy prawidłowo przypiąć fotelik samochodowy w samochodzie. Rodzice, którzy obawiają się, czy będą potrafili właściwie zamontować fotelik samochodowy w swoim aucie, powinni wziąć pod uwagę zakup fotelika dziecięcego wpinanego na bazie isofix. Baza posiada specjalne wskaźniki, które potwierdzają, czy jest wpięta w sposób bezpieczny i stabilny. W wielu modelach również zaczepy fotelika zostały wyposażone w znaczniki prawidłowego montażu na bazie isofix, a cały proces mocowania odbywa się jednym kliknięciem.  

Sprawdź ranking fotelików dla niemowląt

Bezpieczne foteliki samochodowe umożliwiają zapięcie dziecka w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Istotna jest także regulacja uprzęży w jak najszerszym zakresie, aby uzyskać dobre dopasowanie fotelika do rosnącego malca. Wybór fotelików samochodowych zasługujących na uwagę może ułatwić ranking fotelików dostępny na najpopularniejszych stronach internetowych dla rodziców. W jego czołówce zazwyczaj znajdują się modele najlepszych fotelików dostępnych na rynku, więc zapoznanie się z rankingiem fotelików samochodowych może pomóc wybrać fotelik, który wyróżniają dobre parametry techniczne.  

Czy można kupić używany fotelik dla dziecka?

Co bardzo ważne, fotelik niemowlęcy powinien być nowy, ewentualnie użytkowany przez znane w otoczeniu osoby (znajomych, rodzinę) - ponieważ kupując używany fotelik nieznanego pochodzenia nie można określić, czy nie brał on udziału w kolizji lub wypadku. Uczestnictwo w zdarzeniu drogowym drastycznie zmniejsza stopień bezpieczeństwa fotelików, ponieważ w ich konstrukcji może dojść do mikrouszkodzeń. Jeśli używany fotelik posiada możliwą do sprawdzenia historię i mamy pewność, że nie miał okazji ulec uszkodzeniom, można z niego korzystać.  

Najlepsze foteliki samochodowe, sklep Lullabybaby

Jeśli poszukujesz fotelika dla swojego maluszka, koniecznie zajrzyj do kategorii foteliki samochodowe na stronie naszego sklepu. Jeśli kierujesz się rankingiem fotelików samochodowych polecanych przez doświadczonych rodziców, dobrze trafiłeś! Sprawdzisz u nas najważniejsze parametry fotelika samochodowego oraz takie cechy fotelika i parametry techniczne, jak np. waga dziecka, waga fotelika, kierunek montażu fotelika oraz instrukcję jak przypiąć fotelik samochodowy. Jeśli nie będziesz mógł zdecydować, który model zapewni Twojemu dziecku większe bezpieczeństwo, służymy radą i pomocą. Razem z nami porównaj produkty i wybierz najlepszy!  

pixelpixel