Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Foteliki samochodowe 9-25 kg

( ilość produktów: 2 )

W życiu każdego rodzica nadchodzi taki czas, gdy niemowlę pomału zaczyna wyrastać ze swojego pierwszego nosidełka samochodowego. Ten moment najłatwiej jest rozpoznać po główce wystającej poza obrys zagłówka fotelika 0-13 kg, a także po coraz ciaśniejszym wnętrzu i uprzęży bezpieczeństwa. Gdy zauważymy te symptomy, czas na zmianę fotelika na większy – i tutaj pojawia się pytanie, jak dobrze wybrać drugi fotelik dla malucha? Podpowiadamy!

Fotelik 9-18kg czy 9-25kg?

Rynek fotelików samochodowych w ostatnim czasie bardzo się rozwinął. Poza tradycyjnym podziałem na klasyczne grupy wagowe, pojawiły się także nowe, o szerszych zakresach. Jest to trend, który zasługuje na uwagę z wielu powodów. Przede wszystkim, grupa wagowa pozwalająca na dłuższy okres użytkowania to oszczędność pieniędzy. Fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci o wadze 9-18kg trzeba będzie wymienić wcześniej, niż ten pozwalający na użytkowanie do osiągnięcia przez dziecko 25 kg. Ponadto, wybór fotelika samochodowego nie jest prosty, dlatego dopasowanie odpowiedniego modelu do posiadanego samochodu na dłuższy czas jest po prostu wygodniejsze, niż częste poszukiwania nowego fotela. Kolejną kwestią jest przyzwyczajenie dziecka – każdy rodzic wie, że dzieci przywiązują się do ulubionych rzeczy, i ciężko jest im się z nimi rozstać. Dlaczego więc nie oszczędzić maluchowi stresu i nie używać jednego fotelika przez dłuższy czas?

Bezpieczeństwo i zdrowa postawa - przede wszystkim

Dobry fotelik samochodowy to taki, który zadba o właściwą ochronę i zapewni maluszkowi najwyższy stopień bezpieczeństwa podczas ewentualnego zderzenia czy kolizji. Co więcej, powinien dbać o wygodę w trakcie podróży – zarówno tych dalekich, wakacyjnych, jak i codziennych wypraw do przedszkola czy na zakupy. Nie bez znaczenia jest również pozycja, jaką w foteliku przyjmuje dziecko. Dobrze zaprojektowany model wspiera właściwą postawę i dba o zdrowy rozwój kształtującego się kręgosłupa, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Aby dobrze wybrać najlepszy fotelik z grupy wagowej 9-25kg, należy dobrze przyjrzeć się propozycjom od wielu producentów. Najlepsze z nich wyróżniają wysokie oceny zdobyte podczas testów zderzeniowych, a także certyfikaty świadczące np. o zdrowej dla kręgosłupa pozycji. Jeśli więc dany fotelik uzyskał dobrą ocenę ADAC lub szwedzkiego Test Plus, warto rozważyć zakup tego modelu.

Foteliki samochodowe 9-25 kg – jak wybrać?

Kiedy mamy już na oku najciekawsze propozycje fotelików samochodowych 9-25 kg, nadchodzi czas na zweryfikowanie ich pod kątem najistotniejszych kryteriów. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy auto, w którym fotelik będzie zamontowany, posiada system isofix. Jeśli nie, w grę wchodzą jedynie modele mocowane przy pomocy 3-punktowych pasów bezpieczeństwa, co znacznie zawęża zakres poszukiwań. Drugi aspekt dotyczy podróżowania dziecka w foteliku przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Ostatnia kwestia to sprawdzenie, czy konkretny fotelik samochodowy jest kompatybilny z samochodem.

Fotelik 9-25 kg z systemem isofix lub na pasy samochodowe

System isofix od wielu lat znajduje się w standardowym wyposażeniu aut osobowych. Dzięki niemu instalacja fotelika dziecięcego przebiega szybko i sprawnie, niwelując ryzyko popełnienia ewentualnych błędów. Jeśli jednak samochód nie posiada isofixa, nie jest to powód do zmartwienia. Wystarczy skupić się na fotelikach samochodowych 9-25kg, które przeznaczone są do montażu na pasy bezpieczeństwa – a tych również jest na rynku całkiem sporo.

Fotelik RWF, FWF czy obrotowy – oto jest pytanie!

Najpewniejsza i najbezpieczniejsza, rekomendowana przez wszystkich producentów fotelików samochodowych pozycja do przewożenia dziecka to ta odwrotna do kierunku jazdy. Ze względu na wiele ograniczeń, wielu rodziców po wyrośnięciu dziecka z nosidła dla noworodka decyduje się jednak na fotelik przodem do kierunku jazdy. Dlaczego? Nie na każdej kanapie samochodowej jest wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie pomieścić nogi wysokiego malucha. Co więcej, wielu malców cierpi na chorobę lokomocyjną, a podróżowanie tyłem potęguje jej objawy. W takiej sytuacji dobry fotelik przodem do kierunku jazdy może okazać się jednym słusznym wyborem.

Kompromisem pomiędzy fotelami RWF a FWF są foteliki na obrotowej bazie. Można używać je maksymalnie długo skierowane tyłem, a gdy maluch zacznie odczuwać dyskomfort związany z brakiem miejsca na nóżki lub mdłości z powodu choroby lokomocyjnej, będzie można obrócić go w drugą stronę. Bardzo wygodne jest również zapinanie i odpinanie dziecka z uprzęży fotelika obrotowego – wystarczy skierować siedzisko w stronę drzwi, aby wygodnie wykonać wszystkie czynności.

Fotelik dla dziecka a model samochodu

Aby sprawdzić, czy wybrany fotelik samochodowy 9-25kg pasuje do konkretnego modelu samochodu, najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Wykwalifikowani sprzedawcy ze sklepu LullabyBaby chętnie pomogą w pierwszej instalacji fotelika i jego prawidłowym montażu. Wiele zaliczonych na piątkę szkoleń i kursów organizowanych przez producentów fotelików dziecięcych sprawia, że można ze spokojną głową powierzyć im to zadanie.

Zatem – po fotelik 9-25kg i inne zapraszamy do LullabyBaby!

pixelpixel