Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wózki spacerowe

( ilość produktów: 159 )

Gdy maluch już samodzielnie siedzi i interesuje się otaczającym go światem, pora na przesiadkę z wózka wielofunkcyjnego użytkowanego z gondolą do odpowiedniego wózka spacerowego. Najczęściej wybieramy spacerówki dziecięce, które zakupiliśmy w zestawie 2w1 jeszcze przed narodzinami maluszka. Zazwyczaj cechują je dobre parametry techniczne, ponieważ wózki dziecięce spacerowe wchodzące w skład najnowszych modeli wózków wielofunkcyjnych to praktycznie takie same spacerówki, jak te sprzedawane indywidualnie.  

Dobry wózek spacerowy...

Nie wszyscy rodzice decydują się na korzystanie z wersji spacerowej wózka wielofunkcyjnego, który zakupili jeszcze przed narodzinami dziecka. Część z nich decyduje się wybrać dobry wózek w oparciu o swój tryb życia, np. zamiłowanie do sportu czy częste wyjazdy z pociechą. Wśród setek modeli wózków spacerowych dostępnych na rynku można rozróżnić bardziej klasyczne wózki spacerowe, ale również wózki spacerowe terenowe, wózki typu parasolka, a także różne rodzaje sportowych wózków spacerowych łączących w sobie np. przyczepkę rowerową, zestaw do joggingu i na narty. Na przykład wózek w wersji podstawowej to trójkołowa spacerówka, a dodatkowa uprząż pozwala zamienić ją w wózek spacerowy przeznaczony do uprawiania narciarstwa biegowego z maluchem. Dziecięce wózki spacerowe z najnowszych kolekcji wyróżniają dobre parametry techniczne: niska waga, łatwe składanie, dobra wentylacja oraz świetna amortyzacja. Nowoczesne technologie produkcji sprawiają, że nawet większy wózek spacerowy kompaktowy może cechować się lekkością. Na przykład wózek spacerowy lekki dedykowany do podróżowania samolotem może ważyć jedynie 6 kg, a przy tym składać się w mały pakunek. Warto zwracać uwagę także na prowadzenie wózka - czy wózek spacerowy ma podwójną amortyzację oraz duże koła. Nowoczesne wózki spacerowe mają obszerne kosze zakupowe, a w zestawie często znajduje się folia przeciwdeszczowa. Z tego powodu klasyczny wózek spacerowy parasolka, tak bardzo popularny jeszcze dekadę temu, cieszy się obecnie mniejszym zainteresowaniem niż przeznaczone dla dzieci spacerowe kompakty. Z całą pewnością można stwierdzić, że najlepsza spacerówka to lekka spacerówka - która dodatkowo wyposażona jest w siedzisko spacerowe z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa i pałąk dla dużych dzieci, które nie muszą już być zapinane w pasy. Lekki wózek spacerowy wybrać powinni zwłaszcza mieszkańcy bloków bez windy, ponieważ wózek lekki można łatwo wnosić po schodach. Regulowany wózek spacerowy posiada odchylane oparcie, podnoszony podnóżek i możliwość dopasowania wysokości rączki do wzrostu rodzica. Zazwyczaj wózki spacerowe można składać i rozkładać jedną ręką, i bez problemu przechowywać np. w korytarzu czy szafie. Wózek spacerowy rozkładany jedną ręką to ogromne wsparcie, np. podczas podróżowania środkami transportu publicznego.  

Jak wybrać wózek spacerowy?

Wśród wielu zalet, jakie powinien posiadać wózek spacerowy składany idealnie dobrany do preferencji rodziców i dziecka, warto wspomnieć o wymiarach samego siedziska. Nie zawsze większy wózek spacerowy oznacza większą przestrzeń dla malca - niekiedy zgrabny, kompaktowy wózek spacerowy potrafi zaskoczyć obszernym miejscem do siedzenia. Wygodny wózek lekki spacerowy daje możliwość spokojnego wypoczynku, zatem ważna jest też rozkładana budka w rozmiarze XL – przy czym należy pamiętać, że poszczególne modele spacerówek różnią się sposobem montażu paneli wentylacyjnych w budce i ich rozmieszczeniem. Istotne jest także, by wybrać wózek spacerowy dopasowany do nawierzchni, na której najczęściej będzie użytkowany. Małe, zgrabne kółka, jakie czasami mają spacerowe wózki, sprawdzą się na gładkich, asfaltowych ścieżkach i równych chodnikach - jednak tego typu wózek nie sprawdzi się na bruku lub piaszczystych wiejskich drogach. Przeznaczone dla dużych dzieci spacerowe wózki mogą być również wyposażone w mocny podnóżek, który służy do samodzielnego wchodzenia i wychodzenia ze spacerówki. Odciąża to rodziców, zwłaszcza jeśli mają problemy z kręgosłupem.  

Wózki dziecięce spacerowe w LullabyBaby

Jeśli zastanawiasz się, który wygodny wózek spacerowy dziecięcy wybrać dla swojego malucha - sprawdź parametry techniczne, jakimi charakteryzują się produkty w kategorii wózek spacerowy na LullabyBaby.pl. W bogatej ofercie modeli spacerowych posiadamy wózki dziecięce parasolki oraz spacerowe wózki typu kompakt. Ogromny wybór wózków zróżnicowanych ze względu na parametry techniczne - m.in. dotyczące amortyzacji wózka spacerowego - pozwalają na idealne dopasowanie wózka spacerowego do potrzeb rodziców. W ofercie LullabyBaby znajdziesz wózki spacerowe typu parasolka, a także modele składane w kompaktową paczkę. Jeśli chcesz wybrać dobry wózek w oparciu o indywidualne preferencje, skontaktuj się z nami, a na pewno wspólnie znajdziemy idealny wózek spacerowy! Zapoznaj się z ofertą wózków dostępną na stronie lullabybaby.pl, porównaj produkty różnych marek, a na pewno niejeden model wpadnie Ci w oko. Możesz wybrać wózek i zakupić go bezpośrednio na stronie lub odwiedzić nasz salon i obejrzeć go z bliska - zapraszamy!    

pixelpixel