Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nowości od Avionaut już dostępne - Cosmo 2.0, Sky Q oraz baza Dock 2!

2024-05-21
Nowości od Avionaut już dostępne - Cosmo 2.0, Sky Q oraz baza Dock 2!

Avionaut to polska marka, która od kilku lat dynamicznie rozwija się na rynku fotelików samochodowych. Firma zyskała uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym oraz wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa swoich produktów. Misją Avionaut jest zapewnienie dzieciom komfortu i bezpieczeństwa podczas podróży samochodem, co odzwierciedla się w każdym aspekcie ich działalności.

W ostatnim czasie asortyment marki powiększył się o kilka nowych produktów – dzisiaj chcemy je Wam zaprezentować :)

 

 

 

Cosmo 2.0 - fotelik samochodowy 0-13 kg

Fotelik Avionaut Cosmo 2.0 to następca popularnego na rynku Cosmo. Jest przeznaczony dla dzieci o wadze od 0 do 13 kg, o wzroście od 40 do 87 cm. Projektując go, specjaliści marki postawili na komfort, ergonomiczność oraz bezpieczeństwo. Miękkie, przyjemne w dotyku tkaniny oraz udoskonalony daszek chroniący wnętrze nosidełka przed słońcem zapewniają maluszkowi wygodną i zdrową podróż. Nowe warianty kolorystyczne tapicerek nadają fotelikowi Cosmo 2.0 indywidualnego charakteru, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Rodzice mają do wyboru dwa sposoby montażu: z pomocą bazy ISOFIX lub pasów bezpieczeństwa, co oferuje elastyczność i możliwość dostosowania fotelika do różnych modeli samochodów. Model Cosmo 2.0 spełnia normę ECE R129/03, w tym i-Size, stanowiące dodatkową gwarancję bezpieczeństwa w czasie podróży.

Fotelik jest równie lekki, jak jego poprzednik (tylko 3,2 kg) - co gwarantuje wygodę w codziennym użytkowaniu. Wkładka nosidełka została zaprojektowana we współpracy z dziecięcymi fizjoterapeutami, dzięki czemu fotelik pomaga rodzicom zatroszczyć się o plecy niemowlaka - dla prawidłowego rozwoju jego kręgosłupa. Dzięki swojej innowacyjnej budowie, Cosmo 2.0 zapobiega również cofaniu się treści żołądkowej.

 

cosmo 2.0 avionaut

 

Baza ISOFIX Dock 2

Ponieważ nawet najbardziej zaawansowany fotelik może nie spełnić właściwie swojej roli, jeśli nie zostanie prawidłowo zamontowany, projektanci Avionaut starają się maksymalnie uprościć proces instalacji fotelika w samochodzie. Właśnie w tym celu stworzyli całkiem nową bazę do nosidełek 0-13 kg – ISOFIX Dock 2. Jest ona kompatybilna z modelami: Pixel PRO 2.0 C, Cosmo oraz Cosmo 2.0.

Baza montażowa ISOFIX to bezpieczna instalacja i spokojniejsza głowa. Korzystanie z niej ma na celu nie tylko ułatwienie montażu, ale także zwiększenie stopnia bezpieczeństwa dziecka. Dock 2 zapewnia stabilizację fotelika znajdującego na kanapie samochodu, skutecznie uniemożliwiając jego przemieszczanie się podczas gwałtownych manewrów.

Minimalna liczba połączeń redukuje ryzyko wypięcia się siedziska, a noga stabilizująca stanowi dodatkowy punkt podparcia. Wystarczy wpiąć bazę Dock 2 w zaczepy ISOFIX, a następnie nałożyć na nią nosidełko dla niemowlaka. Proces montażu fotelika na bazie jest łatwy i przejrzysty: czerwony kolor wskaźnika oznacza nieprawidłowe wpięcie, a zielony - prawidłowe.

Ważąca zaledwie 4,5 kg baza Dock 2 jest jedną z najlżejszych dostępnych na rynku - przez co jest ona wyjątkowo łatwa do przenoszenia i instalacji. Specjalnie wyprofilowana konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby pasować do różnych modeli kanap samochodowych.

 

baza isofix dock 2

 

Sky Q - fotelik samochodowy 76-125 cm

Nowy fotelik Sky Q to model, który łączy bezpieczny i łatwy montaż, przyjemne w dotyku materiały oraz bezkompromisowe podejście do komfortu i bezpieczeństwa małego pasażera. Ten montowany tyłem do kierunku jazdy fotelik zapewnia maluchowi i starszakowi wygodną podróż na każdym dystansie. To jeden z najlepszych fotelików w segmencie RWF, czego potwierdzeniem jest doskonały wynik uzyskany w szwedzkim Test Plus.

Sky Q jest dedykowany dla dzieci o wzroście od 76 do 125 centymetrów. Konstrukcja fotelika zapewnia komfortową, a zarazem bezpieczną dla zdrowia pozycję, wspierając rozwijający się kręgosłup malucha i nie dopuszczając do blokowania barków. Nieskrępowane ruchy przepony i klatki piersiowej sprawiają, że dziecko może w pełni odprężyć się i zrelaksować - a jego głowa, tułów i miednica układają się w linii prostej.

Korzystanie z Avionaut Sky Q oznacza bezproblemową regulację nachylenia siedziska i zagłówka. Dobierając odpowiednią pozycję, rodzice niwelują ryzyko opadania główki dziecka podczas snu, jeszcze bardziej zwiększając jego wygodę podczas podróży. Dzięki swojej budowie dobrze dostosowanej do anatomii ciała najmłodszych pasażerów, Sky Q uzyskał certyfikat AGR – niemieckiego stowarzyszenia działającego na rzecz zdrowia kręgosłupa.

Szeroki zakres regulacji sprawia, że fotelik ten będzie towarzyszył maluchowi przez długi czas. Bez trudu można dopasowywać go do aktualnego wzrostu dziecka aż do momentu, kiedy osiągnie ono 125 centymetrów wzrostu lub 25 kilogramów wagi. Pianka Memory wykorzystana do produkcji Sky Q zapewnia amortyzację i absorpcję energii powstającej podczas zderzenia. W połączeniu ze starannie zaprojektowaną konstrukcją skorupy i dodatkowym, bocznym odbojnikiem zapewnia najwyższy poziom ochrony szyi i głowy pasażera.

Fotelik jest mocowany za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa. Został wyposażony w specjalnie zaprojektowane prowadnice umieszczone w skorupie oraz klamry blokujące - których zadaniem jest niedopuszczenie do poluzowania. Noga wspierająca pozwala uzyskać jeszcze lepszą stabilizację całego fotelika.

 

sky q fotelik avionaut

 

Avionaut to marka, która łączy w sobie innowacyjność, bezpieczeństwo i komfort. Jej kolejne projekty stanowią dowód na to, że ciągły rozwój i dążenie do doskonałości jest dla niej priorytetem. Dzięki zaawansowanym technologiom, wysokim standardom produkcji i zaangażowaniu w ekologię oraz odpowiedzialność społeczną, Avionaut zdobywa zaufanie coraz szerszego grona klientów.

Foteliki tej firmy to inwestycja w bezpieczną i komfortową podróż każdego dziecka.

 

nowości avionaut wiosna 2024

Polecane

pixelpixel