Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Okulary przeciwsłoneczne – cenny dodatek nie tylko dla dorosłych!

2024-03-20
Okulary przeciwsłoneczne – cenny dodatek nie tylko dla dorosłych!

Wspólne zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki do parku, dni spędzone na plaży – dzieci uwielbiają aktywności pod gołym niebem. W trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo nie możemy zapominać o ochronie delikatnych oczu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci nie są jedynie modnym dodatkiem, ale przede wszystkim niezbędnym elementem, który chroni i zapewnia komfort widzenia naszym pociechom.

Przedstawiamy kluczowe powody, dla których każde dziecko powinno regularnie używać okularów przeciwsłonecznych.

 

 

Dziecięce oczy są bardziej narażone

Dziecięce oczy są bardziej przepuszczalne dla promieniowania UV niż oczy dorosłych. Oznacza to, że większa część szkodliwego promieniowania dociera do siatkówki, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do uszkodzeń oka. Dodatkowo, dzieci spędzają więcej czasu na zewnątrz niż większość dorosłych, co zwiększa ich ekspozycję na promieniowanie UV.

 

Rozwój wad wzroku i chorób oczu

Długotrwałe narażenie na promieniowanie UV od najmłodszych lat może przyczynić się do rozwoju wad wzroku oraz chorób oczu, takich jak uszkodzenie plamki żółtej, stan zapalny spojówek oraz nowotwory w późniejszym wieku. Noszenie okularów przeciwsłonecznych od najmłodszych lat może znacząco zredukować to ryzyko.

 

okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

 

Ochrona przed uszkodzeniami i podrażnieniami

Oprócz ochrony przed promieniowaniem UV, podczas zabawy okulary przeciwsłoneczne chronią oczy dzieci przed fizycznymi czynnikami - takimi jak piasek, drobne owady, kurz czy gałęzie drzew. Mogą one spowodować uszkodzenia lub podrażnienia oka, a bariera w postaci okularów skutecznie je zabezpiecza.

 

Komfort widzenia

Silne światło słoneczne może być przyczyną bólu oczu i mrużenia ich, co nie tylko jest niekomfortowe, ale może również prowadzić do bólu głowy. Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV i polaryzacją zapewniają zwiększony komfort widzenia, pozwalając dzieciom cieszyć się zabawą bez tych nieprzyjemnych doznań.

 

Wpajanie dobrych nawyków

Obok stosowania kremu z filtrem, czyńmy noszenie okularów przeciwsłonecznych częścią codziennej rutyny ochrony przed słońcem. Wpajanie dzieciom dobrych nawyków od najmłodszych lat ułatwi im utrzymanie tych praktyk przez całe życie.

 

dziecięce okulary przeciwsłoneczne

 

Wybór okularów przeciwsłonecznych dla dzieci

Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych dla dzieci ważne jest, aby szukać modeli z 100% ochroną przed promieniowaniem UVA i UVB. Okulary powinny być również wytrzymałe, bezpieczne w użytkowaniu (najlepiej z elastycznych materiałów, które nie łamią się łatwo) oraz dopasowane do wielkości twarzy dziecka, aby zapewnić maksymalną ochronę i komfort.

Wszystkie te cechy posiadają okulary renomowanej marki Shadez, dostępne w naszym sklepie. Zapewniają one 100% ochrony UVA i UVB, ponieważ posiadają filtr UV 400 - co potwierdzono badaniem laboratoryjnym. Oznacza to, że szkła okularów blokują promieniowanie o długości fali do 400nm, czyli właśnie szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe.

 

okulary przeciwsłoneczne dla dzieci shadez

 

Okulary przeciwsłoneczne Shadez występują w wielu wariantach, dedykowanych dla różnych grup wiekowych. Różne kształty oprawek w kilku opcjach rozmiarowych sprawiają, że pasują one do większości twarzy i świetnie prezentują się w każdej sytuacji. Oprawki okularów przeciwsłonecznych Shadez wyprodukowano z giętkiego i elastycznego materiału TPEE odpornego na wyginanie, dzięki czemu są bezpieczne nawet dla małych dzieci. Okulary te nie zawierają BPA, a ich szkła wykonane zostały z poliwęglanu.

Seria Shadez VIP Polarized wyposażona jest dodatkowo w soczewki z polaryzacją, przepuszczające istotne dla oka informacje, a przy tym jednocześnie wygaszające refleksy. Dzięki temu obraz, który trafia do oka ma znacznie zmniejszone odblaski, jego kolory są bardziej wyraziste i mają większe nasycenie, przez co poprawia się ogólna jakość widzenia.

 

shadez okulary dla dzieci i dorosłych

 

Pamiętajmy, że zdrowe nawyki związane z ochroną oczu przed szkodliwym działaniem słońca powinny zaczynać się jak najwcześniej. Inwestycja w dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne dla naszych dzieci to inwestycja w ich przyszłe zdrowie i dobre samopoczucie. Noszenie okularów przeciwsłonecznych to prosta, a zarazem skuteczna forma ochrony zdrowia naszych oczu.

Mając na uwadze wszystkie powyższe korzyści, warto uczynić je stałym elementem codziennego wyposażenia – niezależnie od pory roku. Pamiętajmy, że ochrona oczu przed słońcem to inwestycja w przyszłe zdrowie i komfort życia, naszego i naszych dzieci.

 

okulary na słońce z polaryzacją i filtrem 400 UV

 

 

Polecane

pixelpixel