Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co robić, gdy maluch boi się ciemności?

2023-08-16
Co robić, gdy maluch boi się ciemności?

Ciemność - tajemnicza kraina nocnych marzeń - potrafi wzbudzić lawinę emocji w sercach małych odkrywców. Strach przed nią jest naturalną reakcją, która ma swoje korzenie w wyobraźni oraz odczuciu braku kontroli. Kultura i media również odgrywają swoją rolę, wpływając na to, jak dzieci postrzegają ciemność.  

Jak zatem możemy pomóc naszym pociechom przemienić lęk w odwagę? Oto kilka kreatywnych sposobów, które pomogą rozwiać mroki lęku i rozświetlić drogę do pewności siebie.

 

1. Wspólna wyprawa do krainy nocy

Zamiast unikać ciemności, dlaczego nie zamienić jej w przygodę? Razem z dzieckiem stwórzcie "mapę" jego pokoju – oznaczcie miejsca, które są dobrze znane i bezpieczne. Wspólnie poszukujcie skarbów, ukrytych pod poduszkami czy kołdrami. Tworzenie wspólnych historii o nieustraszonych bohaterach pokonujących ciemność może rozbudzić wyobraźnię i pozytywnie zmienić postrzeganie mroku.

 

2. Magiczne rytuały

Wprowadźcie do wieczornej rutyny specjalne rytuały, które pomogą dziecku przejść od "jasności" do "mroku" wraz z zachodzącym słońcem. Może to być chwila, w której wspólnie witacie gwiazdy - albo nawet wymyślone zaklęcie, które chroni przed nocnymi strachami. Kreowanie pozytywnych skojarzeń może pomóc dziecku przekształcić lęk w coś dobrego.

 

3. Nocne zwierzątka przyjazne dzieciom

Przypomnijmy dzieciom, że za oknem, w ciemności, dzieją się niezwykłe rzeczy – gwiazdy pojawiają się na niebie, księżyc przywraca blask, a nocne zwierzęta wyruszają na swoje przygody. Opowieści o mądrych sowach, odważnych dzikach i dzielnych jeżach pilnujących, by wszelkie strachy zostały z dala od okna - mogą pomóc zmienić perspektywę.

 

4. Rozmowa i zrozumienie

Ważną rzeczą jest otwarta komunikacja. Pozwól dziecku opowiedzieć o swoich obawach i lękach. Pytaj, czego się boi i dlaczego. Wspólnie wyjaśnijcie, że to, co wydaje się straszne w ciemności, w rzeczywistości często jest nieszkodliwe. Włącz je do procesu poszukiwania odpowiedzi na ich pytania, a to pomoże w budowaniu pewności siebie.

 

5. Lampka nocna

Dzieci bardzo lubią zasypiać przy włączonym świetle. Jasność staje się magicznym tłem dla ich nocnych opowieści, przytulnym schronieniem i mostem między światem dziennym a marzeniami nocnymi. To symbol bezpieczeństwa, spokoju i nieustraszoności, które przynoszą ze sobą na nocne wyprawy przez krainę snów.

 neno kitty neno titto lampka nocna z pilotem

 

Neno Kitty i Neno Titto - silikonowe lampki nocne RGB z pilotem

Lampka nocna z pilotem Titto lub Kitty to świetny pomysł na prezent dla malucha. Miękkie zwierzątko może zasypiać razem z nim w łóżeczku bez obaw o bezpieczeństwo, a wbudowany timer zadba o wyłączenie światła po upłynięciu zadanego czasu. Słodki króliczek lub kotek Neno pełni nie tylko rolę elementu oświetleniowego, ale jest również wspaniałą dekoracją wnętrza. Najwyższej jakości silikon jest miły w dotyku i miękki, a także nie ulega odkształceniom - zatem dziecko może swobodnie przenosić lampkę w dowolne miejsce bez obaw o jej uszkodzenie.

Króliczek Neno Titto i kotek Neno Kitty wyposażone zostały we wbudowane akumulatory, które zapewniają do 100 godzin ciągłego świecenia. Bezprzewodowa konstrukcja sprawia, że lampka jest bezpieczna w użytkowaniu, a jej obudowa nie nagrzewa się. Ogonek zwierzaka odpowiada za regulację natężenia światła - przytrzymanie tej części lampki przez kilka sekund zmienia jego intensywność, od jasnego i wyrazistego, po przyciemnione i delikatne. Również barwę i kolor światła w lampce Neno można dostosować do własnych preferencji przy pomocy załączonego pilota.

 

neno kitty titto kotek króliczek lampki nocne rgb

 

Możliwość ustawienia automatycznej zmiany kolorów sprawia dużo radości wszystkim maluchom, przenosząc je w bajkowy świat fantazji! Wyłącznik czasowy w lampce Neno umożliwia automatyczne zgaszenie światła po upływie zadanego czasu.

Króliczek Neno Titto lub kotek Neno Kitty to idealny pomysł dla prezent dla dziecka w każdym wieku - od niemowlęcia do starszaka. To najlepszy wybór, jeśli Twój maluch odczuwa strach przed ciemnością, a Ty chcesz wesprzeć go w procesie oswajania mroku.

 

neno lampka dla dziecka nocna

Polecane

pixelpixel