Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co warto wiedzieć o amortyzacji w wózkach dziecięcych?

2022-09-19
Co warto wiedzieć o amortyzacji w wózkach dziecięcych?

 

 

 

 

 

 

 

 

Amortyzacja wózków dziecięcych - czy jest istotna?

Wózek wielofunkcyjny lub spacerówka to ważne elementy dziecięcej wyprawki. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, dzięki którym wędrówki z maluchem będą wygodne zarówno dla niego, jak i dla rodzica.

Jedną z cech, jakie powinien posiadać wózek dziecięcy, jest dobra amortyzacja. To właśnie ona odpowiada za redukcję wstrząsów podczas jazdy po nierównej nawierzchni, a także za stabilność całej konstrukcji.  

 

 

Jaka amortyzacja w wózku jest najlepsza?  

Wydawać by się mogło, że im większa amortyzacja, tym lepiej. Nic bardziej mylnego!

Wózek dziecięcy powinien być wyposażony w odpowiedni stopień amortyzacji, dopasowany do potrzeb rodziców i dziecka.

Miękka amortyzacja to rozwiązanie na równe tereny i niezbyt długie trasy. Kojarzona jest ona z bujaniem malucha, dlatego najczęściej posiadają ją klasyczne wózki głębokie dla niemowląt. Nie jest ona jednak polecana na nierówne podłoża, polne i brukowane drogi, a także na trudniejsze tereny. Spacerówka lub wózek 2w1 ze zbyt miękką amortyzacją użytkowany w takich warunkach sprawi, że dziecko będzie się przesuwać, a gondola lub siedzisko mogą zbyt mocno się przechylać – co nie będzie bezpieczne dla malca.

Rodzice preferujący aktywny tryb życia, mieszkający za miastem lub często wędrujący po nierównościach powinni zwrócić uwagę na wózki terenowe, wyposażone w amortyzację dopasowaną do wymagających nawierzchni.

 

 

Jak sprawdzić amortyzację przed zakupem wózka?

Producenci wózków dziecięcych najczęściej zamieszczają informacje odnośnie zastosowanej amortyzacji w specyfikacji produktu. Często dany model na podstawie swoich parametrów odgórnie określany jest np. jako miejski, sportowy czy terenowy. Zawsze jednak warto osobiście przetestować wózek dla dziecka, odwiedzając sklep stacjonarny.

Ważne jest, aby sprawdzić wybrany model z odpowiednim dociążeniem, ponieważ spacerówka lub wózek głęboki będzie użytkowany z ważącym kilka lub kilkanaście kilogramów dzieckiem i dodatkowym bagażem w koszu zakupowym. Jeśli sprężyny w takiej sytuacji nie są rozciągnięte do maximum, a wstrząsy nadal się dobrze redukowane, amortyzacja jest godna pochwały.

 

 

Polecane wózki z dobrą amortyzacją

Wózki wielofunkcyjne oraz spacerowe wiodących producentów z każdym kolejnym modelem wyposażane są w coraz lepszą amortyzację. Rozwój technologii sprawia, że komfort jazdy jest nieporównywalny z wózkami sprzed dekady. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze modele wózków, które wyróżnia świetna amortyzacja:  

 

 

Muuvo Quick 3.0

Ten wielofunkcyjny wózek 2w1 charakteryzuje się amortyzacją na wszystkie koła, idealną do użytkowania go w trybie miejskim. Muuvo Quick 3.0 sprawdzi się na chodnikach, w parku oraz na utwardzonych ścieżkach w lesie.  

 

Anex L type

Kolejnym wartym uwagi wózkiem miejskim w wersji wielofunkcyjnej jest model Anex L-type z amortyzacją na czterech kołach. Prowadzi się miękko i płynnie nawet z maksymalnym obciążeniem (22 kg wagi dziecka + 5 kg nośności kosza).  

 

 

Muuvo Trick

Wózek głęboki wraz ze spacerówką Muuvo Trick to następca słynnego Muuvo Quick 3.0. Producent zastosował w nim jeszcze lepszy system amortyzacji, dzięki któremu wózek może być użytkowany zarówno w mieście, jak i na nieco trudniejszych terenach.  

 

 

 

Anex M/type 2w1

W modelu M type marki Anex zastosowany został potrójny system amortyzacji, dzięki czemu można bez obaw spacerować z nim nawet po wymagających terenach. Zawieszenie pochłania wstrząsy, aby maluch nie odczuwał dyskomfortu w trakcie odpoczynku, a rodzic – na rączce wózka.  

 

 

Cybex Talos

Spacerówka Talos marki Cybex z możliwością dokupienia gondoli i fotelika to przykład terenowej spacerówki dla aktywnych rodziców. Amortyzacja sprężynowa i duże, bezawaryjne gumowe koła doskonale tłumią drgania, zapewniając wygodę podczas jazdy po wyboistych ścieżkach. 

 

 

pixelpixel