Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Cybex G-Line - najnowszy zestaw modułowy w linii Cybex Gold

2024-02-07
Cybex G-Line - najnowszy zestaw modułowy w linii Cybex Gold

Całkiem niedawno pisaliśmy o korzyściach płynących z użytkowania fotelików i baz w systemach modułowych – a już dzisiaj chcemy przedstawić Wam najnowszy tego typu zestaw marki Cybex! W jego skład wchodzą fotelik dla niemowlaka Cloud G i-Size, baza G oraz siedzisko dla malucha Sirona G i-Size. System modułowy G-Line z linii Cybex Gold to rozwiązanie pozwalające zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa i wygody dziecku od pierwszego dnia życia aż do ok. 4 lat.

Na samym początku warto wspomnieć, że foteliki z serii G-Line występują w wersji Comfort oraz Plus. Tapicerka PLUS to trwały i wytrzymały materiał wysokiej jakości, miękki i przyjemny w dotyku. Jego oddychająca wyściółka i wstawki wykonane z siateczki 3D zapewniają dodatkową cyrkulację, ograniczając pocenie się.

 

Komfortowe nosidło dla niemowląt 0-13 kg Cloud G i-Size

Cloud G i-Size można zamontować za pomocą pasa bezpieczeństwa lub na dedykowanej bazie G. Dla zapewnienia bezpieczeństwa noworodkom, u których mięśnie szyi i naturalne odruchy nie są jeszcze prawidłowo rozwinięte, Cloud G i-Size wyposażony został w specjalną, wyjmowaną wkładkę. Dzięki niej dziecko leży w nosidełku niemalże płasko, co minimalizuje ryzyko problemów z oddychaniem i uduszenia podczas opadania główki do przodu

Niezależnie od tego, czy dziecko w foteliku Cloud G i-Size znajduje się w aucie, czy poza samochodem - nosidełko można ustawić w ergonomicznej pozycji leżącej sprzyjającej prawidłowemu rozwojowi postawy. Dzięki możliwości umieszczenia nosidła na stelażu wózka, w pierwszych miesiącach życia rodzic może korzystać z praktycznego systemu podróżnego Cybex. Dla zapewnienia maximum komfortu, fotelik posiada dużą budkę przeciwsłoneczną XXL z ochroną UPF50+. Skorupa fotelika Cloud G i-Size wyposażona została w system wentylacji all-round, przez co zapewnia dziecku większy komfort termiczny w ciepłe dni.

Co więcej, Cloud G i-Size to świetny towarzysz dalekich podróży. Jest idealnie dopasowany do fotela samolotowego, dzięki czemu zagraniczne loty z maluchem nie będą już żadnym problemem. Ponieważ to nosidło dla niemowlaka waży jedynie 3,9 kg, sprawdzi się podczas rodzinnych wypraw - a dzięki możliwości przypięcia go pasem w każdym samochodzie zapewni bezpieczeństwo niezależnie od wybranego środka transportu.

Zagłówek zintegrowany jest z uprzężą fotelika, więc ich wysokość automatycznie zmienia się podczas wyboru jednej z 14 pozycji zagłówka. Prowadnica pasa bezpieczeństwa ułatwia szybką i sprawną instalację. Wysuwana, udoskonalona osłona umieszczona z boku fotelika niweluje siły uderzenia podczas kolizji lub wypadku o ok. 15% - co zapewnia maluchowi najwyższą ochronę i bezpieczeństwo w czasie jazdy.

 

cybex gold cloud g i-size nosidełko dla noworodka fotelik 0-13kg

 

Dwukierunkowe siedzisko 0-19 kg – Sirona G i-Size

Sirona G i-Size to fotelik samochodowy dla dzieci od 3 miesięcy do ok. 4 lat, który może być używany wyłącznie w zestawie z bazą G. Można obracać go o 360°, dzięki czemu banalnie proste staje się sadzanie, zapinanie oraz odwracanie dziecka między pozycją przodem a tyłem do kierunku jazdy. Zagłówek z 12-stopniowym zakresem regulacji oraz 5 pozycji odchylenia sprawia, że siedzisko "rośnie wraz z dzieckiem". Innowacyjny mechanizm pozwala na obracanie fotelika nawet w pozycji półleżącej, dzięki czemu można stosować tę funkcję nawet przy najmłodszych pasażerach. Cała regulacja odbywa się przy użyciu jednej ręki, jest więc bardzo prosta i intuicyjna.

Fotelik samochodowy Sirona G i-Size przeznaczony jest do przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy od narodzin aż do osiągnięcia 105 cm wzrostu. Takie ustawienie siedziska znacznie zwiększa bezpieczeństwo malucha podczas zderzenia czołowego. Istnieje również możliwość umieszczenia dziecka w foteliku Sirona G i-Size przodem do kierunku jazdy od momentu osiągnięcia 76 cm wzrostu (ok. 16 miesiąc życia), jednak rekomendowanym sposobem przewożenia jest jak najdłuższe stosowanie ustawienia tyłem.

Osłona boczna wraz z elastyczną konstrukcją skorupy oraz specjalnie zaprojektowanym zagłówkiem odprowadza siły uderzenia podczas kolizji bocznej z dala od dziecka. Zapewnia to maluchowi wyższą ochronę i bezpieczeństwo w czasie jazdy. Skorupa fotelika zaprojektowana została w taki sposób, aby w jak najwyższym stopniu dbać o dobrą przewiewność. Nowe kanały wentylacyjne sprawiają, że dziecko w foteliku nie poci się nawet podczas długiej podróży. Wygodne mocowania pasa sprawiają, że uprzęży nie trzeba szukać pod plecami lub pupą malucha - paski zawsze są we właściwym miejscu.

 

cybex gold sirona g i-size g-line siedzisko na bazę

 

Base G - baza do fotelików Cybex G-Line

Kompatybilna z fotelikami Cloud G i-Size oraz Sirona G i-Size baza G pozwala na wygodne posadzenie na swoich miejscach zarówno młodszych, jak i starszych dzieci. Obrotowy mechanizm sprawia, że fotel można zwrócić w stronę drzwi auta - a to znacznie ułatwia zapięcie pasów w fotelikach. Docenią to zwłaszcza ci rodzice, którzy muszą każdego dnia kilkukrotnie męczyć się z zapinaniem swoich maluchów, np. w drodze do żłobka lub przedszkola. Jedno pociągnięcie obrotowego uchwytu odwraca fotelik w stronę drzwi, jednocześnie zwalniając go z bazy.

Przycisk bezpieczeństwa Driving Direction Control (D.D.C.) sprawia, że nosidełko Cloud G i-Size można zamontować i używać tyłem do kierunku jazdy. Dwa dodatkowe ustawienia pozwalają zdecydować, czy siedzisko Sirona G i-Size ma być zwrócone przodem, czy tyłem do kierunku jazdy. Zoptymalizowane, wygodne przyciski zwalniające ISOFIX wyposażone w wizualne wskaźniki potwierdzające prawidłowe ustawienie bazy jeszcze bardziej ułatwiają intuicyjny montaż.

 

baza cybex base g gold system modułowy g-line

Polecane

pixelpixel