Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy spacerówka na trzech kołach to dobry wybór?

2022-06-20
Czy spacerówka na trzech kołach to dobry wybór?

 

 

 

 

 

 

 

 

Wózek trójkołowy dla dziecka – dlaczego warto go wybrać?

Kiedy dziecko zaczyna już pewnie siedzieć i nadchodzi czas zamiany gondoli na wózek spacerowy, przed rodzicami trudny wybór – która spacerówka będzie najlepsza dla ich pociechy?  A może zamiast tradycyjnej opcji z czterema kółkami wybrać wózek trzykołowy?

Oto jest pytanie!  

 

Spacerówka trójkołowa – zalety

Jeszcze kilka lat temu na ulicach miast widok trójkołowca dziecięcego wzbudzał niemałą ciekawość, ponieważ stanowił swoistą nowość.

W tym momencie spacerówki trójkołowe na dobre zagościły w naszym otoczeniu, a swoją stale rosnącą popularność zawdzięczają szeregowi korzyści, jakie uzyskują osoby wybierające wózek trzykołowy.

 

 

Użytkownikami tego typu spacerówek są zwłaszcza aktywni rodzice mieszkający w większych miastach. Wózki trójkołowe są bowiem z reguły zgrabniejsze i lżejsze niż ich tradycyjne czterokołowe odpowiedniki, a także bardziej zwrotne i łatwiej składane, co przekłada się na miejskie potrzeby.

 

 

Sportowa spacerówka trójkołowa świetnie sprawdza się także podczas aktywności z dzieckiem. Dzięki niej można jednocześnie uprawiać jogging, będąc z maluchem na spacerze, a nawet jeździć z nim na rolkach. Przednie koło jest wysunięte do przodu, co gwarantuje lepszą stabilność, a samo siedzisko jest głębsze, szersze i dobrze zabezpieczone.

Typowe trójkołowe wózki biegowe zwykle wyposażone są w hamulec ręczny, co daje pełną kontrolę nad prędkością. Bez problemu prowadzi się je przy pomocy jednej ręki, co pozwala na utrzymanie wygodnej pozycji w trakcie biegania.

Wózek trzykołowy jest bardzo zwrotny, co przydaje się podczas spacerów na zatłoczonych, miejskich chodnikach. Niewątpliwą zaletą jest również dobra amortyzacja, która zapewnia maluszkowi komfort podróżowania – nawet przy dość dużej prędkości.  

 

 

Najpopularniejsze wózki trójkołowe

Cybex Avi

Wybierając wózek trzykołowy, warto kierować się pozytywnymi opiniami użytkowników. Na tym polu z pewnością wyróżnia się wózek biegowy Avi marki Cybex, który testowała sama Anna Lewandowska.

Avi to spacerówka biegowa z bardzo dobrze wentylowanym fotelikiem, w którym dziecko siedzi pewnie i stabilnie dzięki 5-punktowym pasom bezpieczeństwa. Bardzo duże koła sprawiają, że wózek biegowy Cybex gładko prowadzi się po każdej nawierzchni - bez względu na to, czy jest to wyboista droga szutrowa, czy miejski asfalt.

Kompaktowe wymiary po złożeniu pozwalają na bezproblemowy transport trójkołowca w bagażniku samochodu.

 

Thule Urban Glide 2

Wózek trzykołowy Urban Glide 2 wyróżnia się lekką konstrukcją dostosowaną do każdego podłoża. Ta spacerówka do biegania wyposażona jest w duży kosz zakupowy, a przednie koło jest skrętne, dzięki czemu można łatwo nim manewrować w miejskim ruchu.

Wózek trójkołowy Thule ma regulowaną wysokość rączki, a więc zarówno niższa mama, jak i wysoki tata mogą bez problemu dopasować ten wózek biegowy do własnego wzrostu.

Thule Urban Glide 2 po zakupieniu dodatkowych elementów może stanowić podstawę dla kompletnego systemu podróżnego 3w1. Możliwość zamontowania gondoli lub fotelika dla niemowlęcia za pomocą dedykowanych adapterów pozwala użytkować wózki biegowe Thule już od momentu narodzin.

 

 

Thule Spring

W odróżnieniu od wcześniej wymienionych w zestawieniu modeli, trójkołowy wózek Thule Spring to nie spacerówka do biegania, a wygodny trójkołowy wózek miejski.

Konstrukcja waży zaledwie 9,5 kg, a wbudowana podstawka pod nogi sprawia, że kilkulatek może sam wchodzić do wózka, co jest sporym ułatwieniem dla rodzica. Kółka wielkości 8,5 cala są nieprzebijalne, a przednie koło skrętne można zablokować do jazdy na wprost.

Wózek Thule Spring pokrywa tkanina z filtrem UV50+ zapewniająca ochronę przed słońcem w upalne dni.

 

Jak widać, wózek trójkołowy to rozwiązanie polecane zwłaszcza aktywnym rodzicom, którzy poruszają się w ruchu miejskim. Wśród nich wyróżniają się wózki biegowe, które charakteryzuje sportowa budowa, obniżone siedzisko i dodatkowe zabezpieczenia chroniące malucha przy dużej prędkości.

pixelpixel