Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

iTourer - obrotowy fotelik marki Jané Concord od 0 aż do 7 lat!

2022-11-18
iTourer - obrotowy fotelik marki Jané Concord od 0 aż do 7 lat!

 

 

 

 

 

 

 

 

Najnowszy fotelik iTourer - nowy wymiar podróży

W Polsce swoją premierę ma właśnie najnowszy fotelik marki Jané Concord, model iTourer - nowoczesny, intuicyjny fotelik obrotowy dla dzieci 40 - 125 cm, z innowacyjnymi, elektronicznymi systemami instalacji.

 

Nowy wymiar podróży z dzieckiem

Fotelik Jané Concord iTourer łączy w sobie zaawansowane rozwiązania technologiczne, które czynią go najnowocześniejszym systemem do bezpiecznego przewożenia dzieci. Ten niezwykle intuicyjny fotelik pozwoli Ci poznać nowy wymiar podróży z maluchem.

Model iTourer obejmuje szeroki zakres wiekowy: od urodzenia do 125 cm, czyli aż do osiągnięcia przez dziecko wieku około 7 lat.

Obrotowa baza pozwala na łatwą zmianę kierunku montażu przy użyciu jednej ręki, a boczna pozycja załadunkowa zapewnia wygodne wkładanie dziecka do fotelika.

Jané Concord iTourer jest zgodny z europejską normą i-Size (ECE R129/03).

 

Nowoczesny, intuicyjny


Model iTourer dedykowany jest dzieciom od urodzenia do około 7 roku życia dziecka (przedział 40-125 cm wzrostu). Dzięki innowacyjnemu mechanizmowi obrotowemu, fotelik umożliwia łatwą zmianę pozycji: przodem i tyłem do kierunku jazdy, przy użyciu tylko jednej ręki. Z kolei boczna pozycja załadunkowa ułatwia wygodne wsadzanie dziecka do fotelika.

Oparcie w modelu iTourer regulowane razem z zagłówkiem zapewnia odpowiednie dopasowanie fotelika do aktualnego wzrostu dziecka.

Regulowany jest także kąt nachylenia siedziska, pozwala to uzyskanie wygodnej pozycji spoczynkowej, a regulacja możliwa, podobnie jak w przypadku ustawiania kierunku jazdy, odbywa się za pomocą jednej ręki.

W pełni regulowany zagłówek i pozycje odchylania zapewniają dziecku ergonomiczną pozycję siedzącą.

 

 

Instalacja pod zaawansowaną kontrolą elektroniczną

Instalacja fotelika iTourer odbywa się poprzez ISOFIX za pomocą jednego kliknięcia, przez co montaż jest prosty i szybki.

Na uwagę zasługuje elektroniczny system instalacji fotelika. Prawe i lewe urządzenie kontrolne sygnalizują prawidłowy montaż systemu ISOFIX oraz prawidłowe ustawienie nogi stabilizującej i pozycji siedziska.

Oświetlenie LED strefy ISOFIX ułatwia montowanie fotelika nawet w pochmurne dni czy jesienne wieczory. Z kolei sygnalizacja dźwiękowa pomaga zapobiec niewłaściwemu użyciu.

Fotelik jest zasilany akumulatorem, ładowanym przez kabel USB o długości 1,8 m (5V, 1A), który otrzymujemy w zestawie z fotelikiem.

Montaż za pomocą zaczepów ISOFIX i nogi stabilizującej to najbezpieczniejszy system instalacyjny, ponieważ zapobiega błędom montażowym, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo podróżowania. Noga podpierająca stabilizuje zamocowany fotelik, dodatkowo zwiększając jego bezpieczeństwo.

 

 

Tyłem lub przodem

Według zgodności z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i-Size, pozycja podróżowania tyłem do kierunku jazdy jest obowiązkowa do 15
miesiąca życia, ale dbając o bezpieczeństwo dzieci, Jané Concord zaleca utrzymanie tej pozycji aż do 4 roku życia.

W foteliku iTourer dzieci mogą podróżować tyłem do kierunku jazdy, będąc w grupie wzrostowej od 40 do 105 cm i do czasu osiągnięcia 18 kg wagi.

Należy pamiętać, że montaż tyłem zapewnia lepszą ochronę szyi i głowy dziecka. W modelu iTour możemy przewozić dziecko przodem do kierunku jazdy, jeśli jest ono w grupie wzrostowej od 105 cm do 125 cm, przy zastosowaniu z 3-punktowym pasem samochodowym.

Specjalne oznaczenia informują o poprawności prowadzenia pasa, a wbudowany schowek pozwala na łatwe ukrycie pasów, bez konieczności demontażu.

 

 

Fotelik na lata - dla noworodka i dla starszaka

Fotel wyposażony jest w wygodną, wyjmowaną wkładkę dla noworodka, dzięki której można używać go od urodzenia do ok. 7. roku życia. Wkładkę można dopasować do ciała dziecka w różnych stadiach wzrostu (od 40 do 83 cm).

Zastosowany w foteliku innowacyjny system Triple Layer Impact Protection to zaawansowana ochrona boczna. System trzech warstw amortyzujących gwarantuje optymalną ochronę przed uderzeniami bocznymi, rozkładając energię pochodzącą z kolizji po całej skorupie fotelika, dzięki temu tylko jej minimum dociera do dziecka.

O bezpieczeństwo malucha dba także zintegrowana 5-punktowa uprząż, która zapewnia lepsze przytrzymanie dziecka podczas zderzenia czołowego.

 

 

Komfort i wygoda

Pianka memory znajdująca się w siedzisku fotelika zapewnia doskonałe dopasowanie do ciała dziecka, co przekłada się na jego najwyższy komfort podczas podróży. Tapicerka fotelika iTourer jest wykonana z oddychającej tkaniny wysokiej jakości, a dodatkowym atutem jest fakt, że można ją zdjąć do prania.

Wymiary fotelika to 70 x 44 x 127 cm, a jego waga wynosi 13,3 kg.

W Polsce dostępne są dwa kolory tego modelu: elegancki czarny i nowoczesny szary.

Warto podkreślić, że Jané Concord iTourer objęty jest 2-letnią gwarancją i 5-letnią gwarancją powypadkową.

 

 

 

DODATKOWE INFORMACJE O MARCE

Jané Concord - technologia w każdym elemencie i bezpieczeństwo wykraczające poza wymagania

Marka od ponad 40 lat cieszy się zaufaniem rodziców na całym świecie. Produkowane przez nią foteliki to synergia technologii, designu, gwarancji bezpieczeństwa, jakości i trwałości. Przemyślane i dopracowane w najdrobniejszym szczególe rozwiązania pozwalają bezpiecznie podróżować z najmłodszymi, na każdym etapie używania fotelika, od urodzenia aż do 12 roku życia.

Kupując produkty Jané Concord, otrzymujemy system zaawansowanych funkcji, które spełniają najważniejsze potrzeby przy korzystaniu z fotelików, np. oparcie, które rośnie wraz z dzieckiem i doskonale dopasowuje się do ciała. Produkty cechuje też mnóstwo elementów znacznie mniej zauważalnych, które w takim samym lub większym stopniu ułatwiają życie podczas użytkowania. Takim ważnym aspektem jest np. wewnętrzna budowa osłon w fotelikach Jané Concord, która wpływa na bezpieczeństwo i wygodę dziecka, a także na trwałość i jednoczesną lekkość produktu. 

Idealne połączenie różnych rozwiązań technologicznych gwarantuje komfort używania, bezpieczeństwo oraz jakość. Każdy produkt Jané Concord, zanim trafi do użytkownika, musi spełniać nie tylko międzynarodowe wymogi bezpieczeństwa fotelików dziecięcych, ale także dodatkowe normy, które firma narzuca sobie sama.

Posiadanie własnego centrum testów zderzeniowych sprawia, że Jané Concord może testować każdy nowy szczegół, bez żadnych ograniczeń, przewyższając tym samym wymagane prawem standardy bezpieczeństwa.

 

Kiedyś Concord, dziś Jané Concord

Marka Concord przez dekady znana była jako niemiecki brand fotelików, z kolei hiszpańska Jané od lat tworzy produkty dla dzieci (wózki, foteliki i akcesoria). Bazując na wzajemnym doświadczeniu, wiedzy i z potrzeby rozwoju, w 2021 roku powstała nowa jakość, synergia technologii, designu i nowoczesności – Jané Concord, marka, której głównym celem jest tworzenie najwyższej jakości produktów, bezpiecznych, praktycznych, łatwych w obsłudze i o niepowtarzalnym designie.

 

Jakość i design, minimalizm i funkcjonalność

Szukając inspiracji przy wyborze rodzajów tkanin i kolorów dla swoich fotelików, Jané Concord odwiedza międzynarodowe targi, portale z dziedziny sztuki, mody, sportu oraz projektowania wnętrz i samochodów. 

Kolejnym ważnym punktem dopełniającym jakość globalnego wizerunku marki jest dobór odpowiednich detali. Projektanci Jané Concord to ich wielcy miłośnicy, dbają o każdy, nawet najmniejszy szczegół w postaci metek, ozdobnych szwów, nadruków, nitów, przeszyć czy zamków.

Przy projektowaniu fotelików marka stawia na nowoczesność i prostotę, zarówno z wizualnego, jak i funkcjonalnego punktu widzenia. Dzięki temu produkty Jané Concord posiadają prosty, przemyślany design i uniwersalne, dopracowane funkcje. Minimalizm jest ważną częścią tej marki.

Odwiedź markę w social mediach: @janeconcordpolska

 

Polecane

pixelpixel