Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać najlepszy wózek rok po roku?

2023-02-10
Jak wybrać najlepszy wózek rok po roku?

Przed przyszłymi rodzicami zawsze stoi szereg wyzwań. Jednym z pierwszych z nich jest skompletowanie całej wyprawki – co oznacza między innymi wybór wózka dla dziecka. Jeśli nie jest to pierwszy maluch, a różnica wieku nie jest duża, sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą producenci wózków bliźniaczych i wózków rok po roku, którzy oferują modele dla dwojga, a nawet trojga dzieci. Jak wybrać najlepszy z nich? Podpowiadamy!

 

 

 

 

 

Wózek dla rodzeństwa rok po roku – moc możliwości

Wśród wielu opcji wózków rok po roku można rozróżnić przede wszystkim wózki dziecięce typu "jedno za drugim" oraz "jedno obok drugiego". Dostępne są także funkcjonalne wózki dla rodzeństwa powstające w wyniku rozbudowy klasycznego wózka pojedynczego o dodatkowe elementy. Można utworzyć z nich wózki wielofunkcyjne dla dzieci w różnym wieku, gdzie starszak podróżuje już w siedzisku spacerowym, a niemowlę w gondoli. Obecnie większość wózków podwójnych można dopasować do indywidualnych potrzeb konkretnej rodziny, wybierając siedziska spacerowe i gondole w dowolnej konfiguracji.

 

Najlepszy wózek rok po roku – na co zwrócić uwagę?

Wybierając wózek dla rodzeństwa warto zwrócić uwagę na kilka głównych kwestii. Poszukiwania najlepszego wózka dla rodzeństwa rok po roku warto rozpocząć od decyzji, czy dzieci mają znajdować się obok siebie, czy jedno za drugim. Producenci wózków dziecięcych proponują różne opcje, a właściwości wózków rok po roku różnią się w zależności od wybranej konfiguracji. Wózki dziecięce często użytkowane w pomieszczeniach o wąskich drzwiach lub blokach z małą windą powinny być jak najwęższe. Nowoczesne wózki dla dwójki dzieci są na szczęście dość wąskie w porównaniu do ich odpowiedników sprzed lat, dlatego nawet wózki podwójne typu "jedno obok drugiego" zwykle bez trudu mieszczą się w ciasnych przesmykach.  

Dobrej jakości wózek rok po roku wyróżnia niska waga, co jest istotne, gdy np. mieszkasz w bloku bez windy. Naturalnie, nawet złożone wózki dla rodzeństwa mają większe wymiary niż te dla jednego szkraba – i to nie kłopot, jeśli masz spory bagażnik oraz dużo miejsca do przechowywania. Jeśli jednak jeździsz małym autem lub Twoje mieszkanie jest nieduże, wybierz wariant składany do minimum. Wózki dla dwojga dzieci czołowych producentów po złożeniu nie są o wiele większe, niż pojedyncze spacerówki.

Konstrukcja wózka rok po roku musi być mocna i solidna, ponieważ dźwiga dwa razy większy ciężar, niż jego pojedynczy odpowiednik. Dobry wózek podwójny ma tapicerkę ściąganą do prania oraz pałąki dla dzieci w zestawie. Wśród dziecięcych wózków dla rodzeństwa można rozróżnić wózki dziecięce na dużych, pompowanych kołach, lub typowo miejskie na mniejszych kołach piankowych. Najwygodniejsze podwójne wózki dziecięce mają również możliwość regulacji wysokości rączki, a ich amortyzacja dorównuje tej stosowanej w zwykłej spacerówce. Producenci wózków dla dwójki dzieci dbają o kompatybilność spacerówek z gondolami, a dodatkowo na stelaż wózka przy pomocy adapterów bez problemu zamocujesz nawet dwa foteliki samochodowe. Wielką zaletą wózków rok po roku są duże kosze zakupowe, które pomieszczą też kocyki, zabawki i akcesoria dla dzieci.

 

Polecane wózki rok po roku

ABC Design – Zoom

ABC Design Zoom to wyjątkowo wszechstronny wózek dla rodzeństwa, wyposażony w uniwersalne mocowania dla dowolnej kombinacji siedziska, gondoli i fotelika samochodowego, w zależności od wieku i potrzeb dzieci. Jest to wózek rok po roku typu „jedno za drugim”, dzięki czemu mieści się nawet w wąskich drzwiach. Dzięki kompaktowej konstrukcji wózek ABC Design Zoom jest bardzo zwrotny, a złożony stelaż zajmuje mało miejsca w transporcie. Siedziska można obracać w dowolnych kierunkach, aby zadbać o większą bliskość i interakcje między dziećmi.

 

UPPAbaby Vista V2

Nowa wersja wózka UPPAbaby Vista V2 to wózek wielofunkcyjny 2w1 dla jednego dziecka, który można bez trudu rozbudować o dodatkowe siedzisko, gondolę lub foteliki dla dzieci. Możliwość dokupienia specjalnej dostawki sprawia, że spacer nawet z trojgiem dzieci nie będzie stanowił żadnego problemu! Ten model to idealna odpowiedź na potrzeby dużej rodziny, który sprawdzi się już od pierwszego dziecka, a w przyszłości posłuży kolejnej dwójce.

 

X-Lander X-Double

Wózek bliźniaczy X-Double sprawdzi się również jako wózek dla rodzeństwa w różnym wieku. Wystarczy zastąpić jedno z siedzisk gondolą, aby uzyskać świetny wózek typu „jedno obok drugiego” dla niemowlaka i starszego dziecka. Gdy maluchy podrosną, wspólnie będą mogły zwiedzać świat na siedząco. Wózek X-Double jest lekki i kompaktowy po złożeniu, co przy jego szeregowej konstrukcji jest niewątpliwie wielką zaletą.  

Polecane

pixelpixel