Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kiedy zmienić fotelik samochodowy na większy?

2023-01-12
Kiedy zmienić fotelik samochodowy na większy?

 

Kiedy zakupić następny fotelik samochodowy?

 

Fotelik samochodowy powinien być zmieniany na większy, gdy dziecko przestaje mieścić się w obecnym foteliku. Kiedy dziecko osiągnie wzrost, wagę która przekracza maksymalne limity fotelika, należy przejść do większego rozmiaru. Również, gdy dziecko potrafi już siedzieć samodzielnie wiemy, że to jest czas na zmianę. Zaleca się również, aby fotelik samochodowy zmienić na większy, jeśli dziecko zaczyna się irytować lub denerwować podczas jazdy, ponieważ oznacza to, że jest już za duże dla swojego obecnego fotelika.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest to, czy fotelik jest zgodny z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa. Wiele fotelików ma ograniczoną datę ważności, po której nie powinny być już używane. Upewnij się, że Twój fotelik jest aktualny i spełnia wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa.

Warto również pamiętać, że zmiana fotelika na większy nie oznacza, że dziecko jest już za duże, aby podróżować z fotelikiem samochodowym. Dopóki dziecko nie osiągnie wieku i wymiarów, które pozwalają na bezpieczne podróżowanie bez fotelika, należy kontynuować korzystanie z fotelika.

Wreszcie, pamiętaj, że każde dziecko jest inne i rozwija się w różnym tempie. Nie ma jednej "magicznej" wagi lub wzrostu, który oznacza, że ​​trzeba zmienić fotelik samochodowy. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać, czy dziecko jest wygodne i bezpieczne w swoim foteliku i zmienić go, jeśli to konieczne.

pixelpixel