Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kolektory Neno - cenne wsparcie w karmieniu piersią

2023-09-26
Kolektory Neno - cenne wsparcie w karmieniu piersią

O tym, jak ważne jest karmienie piersią, nie trzeba nikogo przekonywać. Nie każdy jednak wie, że istnieje wiele akcesoriów, które okazują się niesamowicie przydatne w czasie laktacji.

Dzisiaj skupimy się na kolektorach laktacyjnych, które dla wielu mam są jednym z najcenniejszych gadżetów wspierających naturalne karmienie.

Czasami kobiety mają problem z uzyskaniem wystarczającej ilości pokarmu dla niemowlęcia, a dziecko ma duży apetyt. Gdy mama chce uniknąć przejścia na mleko modyfikowane, z pomocą mogą przyjść właśnie kolektory laktacyjne. Ich najważniejszą funkcją jest zbieranie każdej dostępnej kropli cennego, kobiecego mleka.

 

W jaki sposób działa kolektor laktacyjny Neno Leite?

Być może dla osób, które nie miały nigdy styczności z karmieniem piersią, nie jest to rzecz oczywista – ale podczas karmienia dziecka z jednej piersi, pokarm w sposób naturalny wydostaje się również z drugiej. Jego ilość jest co prawda dużo mniejsza, ponieważ pierś nie jest stymulowana ssaniem – jednak przy słabej laktacji szkoda byłoby zmarnować nawet te cenne krople.

W takiej sytuacji przydaje się silikonowy kolektor nazywany również magiczną butelką – Neno Leite. Wystarczy delikatnie przyssać jego dopasowującą się do piersi końcówkę, a pokarm sam zacznie zbierać się do butelki. Po zakończeniu karmienia wystarczy nałożyć pokrywkę na Neno Leite i schować go do lodówki. Tak zebrany z kilku cykli karmienia pokarm przyda się np. do dokarmienia malucha przez inną osobę podczas nieobecności mamy.

Kolektor na pokarm Neno Leite jest przydatny również wtedy, gdy karmiąca mama odciąga mleko z drugiej piersi przy pomocy laktatora, by rozkręcić laktację. Niektóre dzieci mają naprawdę nieposkromiony apetyt, a w takiej sytuacji każda kropla jest na wagę złota. Warto wówczas skorzystać z każdej jednej, zamiast pozwolić mleku wsiąknąć we wkładkę laktacyjną - która bezproduktywnie wyląduje w koszu na śmieci.

 

kolektor neno leite

 

Różne rodzaje kolektorów na pokarm – poznaj Neno Claro

Kolektory laktacyjne to nie tylko magiczne butelki przystawiane do piersi podczas karmienia lub odciągania pokarmu. Kolektory są dostępne w różnych rodzajach i kształtach, w tym również jako  wkładki umieszczane w biustonoszu – Neno Claro. Są one świetną alternatywą dla wkładek laktacyjnych zabezpieczających przed przeciekaniem i zabrudzeniem bielizny, ponieważ nie są widoczne pod ubraniem, a przez cały czas noszenia magazynują pokarm, który kroplami wydostaje się z piersi mamy. Co jakiś czas wystarczy opróżnić Neno Claro do pojemnika i umieścić w lodówce – a po całym dniu zbierze się spora ilość cennego mleka.

Kolektory na mleko do biustonosza mają również dodatkową funkcję, jaką jest ochrona podrażnionych brodawek i wsparcie w ich gojeniu. Ponieważ silikon nie przylega do nich bezpośrednio, tylko tworzy pustą przestrzeń wokół podrażnionej skóry, jej stan szybciej ulega poprawie. Nawet najdelikatniejsza wkładka laktacyjna stale ocierałaby się w tej sytuacji o brodawkę, przez co proces gojenia trwałby dłużej.

Stosowanie Neno Claro zamiast tradycyjnych wkładek laktacyjnych pozwala zebrać i spożytkować każdą kroplę pokarmu. Jeden kolektor mieści aż 40 ml mleka!

 

kolektor neno claro

 

Higiena i wygoda z kolektorami Neno Leite i Neno Claro

Kolektory Neno Leite oraz Neno Claro mogą być myte oraz sterylizowane tak samo, jak zwykle butelki na mleko. Można sparzać je wrzątkiem lub używać sterylizatora parowego. Dla wielu matek karmiących piersią kolektory pokarmu są bardzo użytecznym narzędziem, które sprawia, że mama może maksymalnie wykorzystać produkcję mleka przez piersi - nie marnując ani mililitra. Kolektor laktacyjny staje się więc jej sprzymierzeńcem w ekscytującej przygodzie, jaką jest karmienie piersią.

Dzięki kolektorom Neno Leite i Neno Claro niekontrolowany wyciek mleka z piersi zostaje opanowany, a przy tym staje się wręcz błogosławieństwem, a nie problemem :)

To więcej pokarmu, który możesz dostarczyć swojemu dziecku!

 

kolektory neno leite i claro

Polecane

pixelpixel