Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Laktator - niezbędne akcesorium każdej mamy

2022-06-20
Laktator - niezbędne akcesorium każdej mamy

 

 

 

 

 

 

 

Odciąganie pokarmu – jaki laktator wybrać?

Na liście najczęściej wybieranych akcesoriów dla przyszłej mamy laktator zajmuje absolutnie najwyższe miejsce. W to urządzenie warto zaopatrzyć się już na etapie kompletowania torby do szpitala, ponieważ laktator może przydać się już w pierwszych dniach po porodzie.

Sytuacje, w których użycie tego urządzenia może być konieczne, mogą być różne. Laktator może pomóc w pobudzeniu piersi do produkcji pokarmu, a także zaradzić problemowi wklęsłych lub poranionych brodawek. W późniejszym czasie sprawdzi się również przy nawale pokarmu, jego zastoju lub gdy mama musi zostawiać malca pod opieką innej osoby przez kilka godzin dziennie, a nie chce całkowicie odstawiać go jeszcze od piersi.

 

 

Laktator ręczny kontra laktator elektryczny – który wybrać?

Poszukiwania idealnego laktatora warto rozpocząć od podjęcia decyzji odnośnie jego sposobu zasilania.

 

 

Laktator ręczny w porównaniu do elektrycznego jest urządzeniem stosunkowo tanim. Podczas odciągania pokarmu nie wydaje dźwięku, dlatego bez problemu można używać go nawet w nocy przy śpiącym dziecku. Można odciągnąć z jego pomocą dowolną ilość pokarmu, jednak jego używanie wymaga nieco wprawy.

Laktator ręczny wyposażony jest w pompkę, gruszkę lub tłok, a siła ssania z reguły zależy od mocy i częstotliwości nacisku. Do odciągania pokarmu przy jego pomocy zazwyczaj potrzebne są obie ręce, ponieważ jedna trzyma laktator przy piersi, a druga obsługuje urządzenie.

 


Laktator elektryczny to większy wydatek, ale też większy komfort użytkowania. Nowoczesne modele odzwierciedlają naturalny rytm ssania, naśladując fazę stymulacji oraz głębokiego ssania. Laktator elektryczny pozwala szybciej i sprawniej odciągnąć nawet dużą ilość pokarmu, niż laktator ręczny.

Można obsługiwać go jedną ręką (trzymając go przy piersi), a także zapisać na stałe najczęściej używane parametry określające moc i tryb ssania.

Laktator elektryczny jest jednak nieco głośniejszy, niż laktator ręczny, dlatego używanie go w nocy przy maluszku może być utrudnione.

 

 

Z pewnością laktator elektryczny jest lepszym wyborem dla mam, które będą używać go często i intensywnie, ponieważ ma wiele różnych trybów, możliwość personalizacji, a do tego pozwala oszczędzić czas i jest łatwy w obsłudze. Laktator ręczny natomiast dobrze sprawdza się w sytuacjach sporadycznych, gdy odciągnięcie pokarmu konieczne jest jedynie okazjonalnie, np. przed jednorazowym dłuższym wyjściem bez dziecka.

 

Najlepszy laktator elektryczny – ranking TOP 3

Philips Avent SCF 396/11

Ten elektryczny laktator Avent dba o optymalny wypływ pokarmu, dostosowując się do kształtu i rozmiaru brodawki. Odwzorowuje naturalny proces ssania, wiernie naśladując ruchy ust dziecka. Laktator Philips Avent zapewnia wygodną pozycję podczas odciągania, a 8 trybów stymulacji i 16 trybów ssania pozwala w pełni dopasować Laktator elektryczny Avent do każdej mamy. Naładowany akumulator wystarcza na 3 pełne sesje odciągania.

Lovi EXPERT 3D PRO

Laktator elektryczny Lovi wyposażony został w lejek 3D, uciskający brodawkę na wzór ust i języka dziecka, którego konstrukcja pozwala na odciąganie pokarmu w pozycji półleżącej. Laktator Lovi jest bardzo cichy, a 18 poziomów regulacji umożliwia pełną personalizację urządzenia. Sprzedawany w zestawie z dodatkowymi akcesoriami, zamknięty w eleganckiej torebce.

Canpol Easy&Natural 12/207

Niewielki, elektryczny laktator Canpol poza 18 poziomami siły ssącej posiada również tryb automatyczny. Panel dotykowy ułatwia korzystanie, a tryb oszczędzania energii wyłącza laktator elektryczny po 30 minutach bezczynności. Urządzenie sprzedawane jest w zestawie m.in. z zasilaczem, butelką i kosmetyczką.

 

 

Szeroki wybór modeli i różnorodność funkcji sprawiają, że bardzo trudno jest wybrać najlepszy laktator elektryczny. Warto zaufać sprawdzonym markom, które od lat specjalizują się w ich produkcji – laktator Lovi, laktator Avent lub laktator Canpol to z pewnością kierunek, którym warto podążać.

 

Polecane

pixelpixel