Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Laktatory elektryczne Neno – rewolucja w karmieniu naturalnym

2024-02-13
Laktatory elektryczne Neno – rewolucja w karmieniu naturalnym

Laktator jest narzędziem wspierającym karmienie piersią, dającym mamom elastyczność i pomoc w różnych sytuacjach związanych z laktacją.

Może być to potrzeba złagodzenia napięcia piersi, gdy są bardzo wypełnione mlekiem, przez co stają się twarde i bolesne. Odciąganie mleka może zapobiec zastojom mleka i zniwelować przykre odczucia. W niektórych przypadkach korzystanie z laktatora może wspomóc stymulację produkcji mleka - szczególnie w sytuacjach, gdy noworodek ma trudności z prawidłowym ssaniem lub kiedy matka i dziecko są od siebie oddaleni (np. z powodu hospitalizacji).

Odciąganie pokarmu pozwala także na stworzenie zapasów mleka, z których można skorzystać, gdy ktoś inny karmi dziecko. To także sposób na to, by partner oraz inni opiekunowie mogli aktywnie uczestniczyć w karmieniu i budowaniu więzi z dzieckiem. Również mamy wracające do pracy i chcące kontynuować karmienie naturalne mogą odciągać mleko w ciągu dnia – i dzięki temu podtrzymać laktację.

Rzadziej występują także takie sytuacje, jak oddzielenie matki od dziecka z powodów medycznych lub osobistych, a także konieczność zażywania leków, które są niezgodne z karmieniem piersią - ale tylko na krótki okres. Niektóre dzieci, w tym wcześniaki lub niemowlęta z wadami anatomicznymi (jak rozszczep wargi), mogą mieć trudności z bezpośrednim ssaniem piersi. Laktator umożliwia karmienie dziecka naturalnym mlekiem matki pomimo tych trudności.

 

laktatory bezprzewodowe neno

 

Elektroniczne laktatory Neno – urządzenia klasy premium dla karmiących mam

Laktatory elektroniczne marki Neno zostały stworzone dla nowoczesnych mam, które cenią sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające codzienne czynności. Laktatory Neno wyróżniają się cichą pracą, dzięki czemu umożliwiają sprawne odciąganie nadmiaru pokarmu w nocy bez budzenia partnera i maluszka. Wyposażone są w akumulator pozwalający na 120 minut ciągłej pracy, dlatego urządzenie może być używane dosłownie w każdej sytuacji. Można również naładować je np. przy użyciu powerbanka, co jest świetną opcją podczas wakacji czy rodzinnych wyjazdów.

 

neno laktatory elektroniczne dla nowoczesnej mamy

 

Wszystkie laktatory elektryczne Neno naśladują naturalny rytm i siłę ssania dziecka, które na początku karmienia jest szybkie i płytkie, następnie zwalniając i pogłębiając się. Są to fazy stymulacji i głębokiego odciągania. W zależności od danego modelu, lataktory Neno wyposażone są w kilka trybów stymulowania piersi i odciągania pokarmu, a ustawienia można regulować w zależności od potrzeb.

Bezprzewodowe laktatory Neno można podzielić na pojedyncze (na jedną pierś) oraz podwójne, które pozwalają opróżnić obie piersi w tym samym cyklu. To duża oszczędność czasu. Każde z urządzeń posiada funkcję automatycznego wyłączenia po 30 minutach - dla zaoszczędzenia energii akumulatora. Pełen cykl ładowania trwa ok. 2 godziny, a w zestawie znajduje się kabel USB-C, umożliwiający ładowanie laktatora Neno.

 

elektroniczny laktator neno

 

Różne modele, różne potrzeby – rodzaje laktatorów Neno

Poszczególne modele laktatorów elektronicznych Neno różnią się między sobą designem, wielkością, wagą oraz cechami charakterystycznymi. Najlżejszy jest laktator Perfetto, który zarazem jest także wodoodporny. Bez przeszkód można więc używać go podczas ciepłej kąpieli, przynoszącej ulgę w bólu piersi. Także ilość poziomów stymulacji i głębokiego odciągania jest różna w zależności od modelu – najwięcej mają ich Angelo, Perfetto i Bianco (aż 27).

Do każdego z zestawów Neno dołączone zostały również dodatkowe akcesoria, a ich rodzaj i ilość zależy od konkretnego typu laktatora. Są to m.in. etui do przechowywania, butelki ze smoczkiem o różnych pojemnościach, zapasowe zaworki i zatyczki, a także woreczki do przechowywania pokarmu czy lejki o różnych wielkościach.

 

laktatory neno ładowane na usb

 

Laktator Neno – pomysł na prezent dla świeżo upieczonej mamy

Bezprzewodowe laktatory Neno dostępne są na rynku od dłuższego czasu. Cieszą się dużą popularnością i mnogością pozytywnych opinii wśród karmiących mam, a korzystających z nich zadowolonych kobiet przybywa z każdym dniem. Każdy zestaw jest zapakowany w eleganckie, gustowne pudełko, dlatego laktator marki Neno to świetny pomysł na prezent z okazji narodzin maluszka lub baby-shower!

Z pewnością zostanie doceniony przez każdą świeżo upieczoną mamę :)

 

prezent na baby shower dla mamy laktator neno

 

 

 

Polecane

pixelpixel