Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najbezpieczniejszy fotelik samochodowy 9-21 kg - Cybex Anoris T i-Size

2022-06-15
Najbezpieczniejszy fotelik samochodowy 9-21 kg - Cybex Anoris T i-Size

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy fotelik samochodowy z poduszką powietrzną – Cybex Anoris T i-Size

Foteliki samochodowe Cybex od wielu lat wyróżniają się doskonałą jakością wśród wielu innych marek dostępnych na rynku. Wyznaczają najwyższe standardy bezpieczeństwa, spełniając wyśrubowane normy i zdobywając najlepsze oceny w testach ADAC i ÖAMTC. Foteliki dla dzieci Cybex dostępne są w wielu opcjach w każdej kategorii wagowej, dzięki czemu każdy rodzic może bez trudu dobrać idealny fotelik dla swojej pociechy.

 

Innowacja wśród fotelików

Cybex to marka, która nie stoi w miejscu. Jej inżynierowie stale poszukują rozwiązań mogących zapewnić dzieciom jeszcze lepszą ochronę podczas podróżowania autem. Fotelik samochodowy Cybex Anoris T i-Size to absolutna rewolucja pod względem innowacji w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki nowoczesnemu korpusowi z wbudowaną poduszką powietrzną - pomimo ustawienia przodem do kierunku jazdy - Anoris T i-Size jest równie bezpieczny, jak fotelik dziecięcy tej samej kategorii wagowej skierowany tyłem do jazdy. Co więcej, zapewnia on aż o 50% lepszą ochronę w porównaniu do innych modeli FWF (przodem do kierunku jazdy).

Foteliki samochodowe - poduszka powietrzna

Anoris T i-Size został wyposażony w innowacyjną poduszkę powietrzną, umieszczoną w osłonie tułowia. Podczas kolizji czołowej w trakcie ułamka sekundy wtłaczane jest do niej powietrze, zapewniając ochronę głowy, szyi i ciała dziecka przed energią uderzenia. Poduszka utrzymuje malucha we właściwej pozycji, układając się wokół tułowia na kształt litery C i zatrzymując ruch w przód oraz zmniejszając nacisk na brzuch. 

Najwygodniejsze foteliki dla dzieci do samochodu w kategorii 9-21 kg

Zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica ustawienie fotelika przodem jest bardziej komfortowe, niż tyłem do jazdy. Ułatwia ono kontakt wzrokowy podczas podróży, przestrzeń na nogi jest znacznie większa, a wsiadanie i wysiadanie nie sprawia żadnych trudności. Maluch ma przestrzeń, dzięki której nie męczy się i nie staje się marudny - nawet podczas dłuższej podróży. Ponadto u niektórych dzieci jazda tyłem potęguje dolegliwości wynikające z choroby lokomocyjnej, która ujawnia się najczęściej ok. 2-3 roku życia.

Dla jakiego wieku i wzrostu fotelik Cybex Anoris T i-Size?

Foteliki Cybex Anoris T i-Size przeznaczone są dla dzieci w wieku od ok. 15 miesięcy do 6 lat, o wzroście od 76 do 115 cm. Montowane są za pomocą systemu ISOFIX, a przednia część wspierana jest przez nogę stabilizującą. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na oznaczenie fotela samochodowego - czy posiada on logo i-size. Jeśli tak, siedzenie jest przeznaczone do użycia z fotelikami dziecięcymi w normie i-size. Jeśli w pojeździe oznaczenie nie występuje, należy sprawdzić kompatybilność samochodu.

 

Fotelik Cybex Anoris T i-Size - funkcje

Ochrona przed uderzeniem bocznym

Fotelik samochodowy Anoris T i-Size wyposażony został w zabezpieczenia zmniejszające aż do 20% siłę uderzenia bocznego podczas kolizji czy wypadku. Działają one automatycznie, więc nie trzeba pamiętać o ich rozkładaniu podczas mocowania fotelika.

LED-owe wskaźniki bezpieczeństwa

Asystent bezpieczeństwa Anoris to system sprawdzający, czy fotelik samochodowy Cybex został prawidłowo zamontowany - za pomocą wskaźników LED obrazuje on stan mocowania ISOFIX, osłony tułowia, nogi stabilizującej oraz akumulatora. Dzięki temu rodzic otrzymuje pewność, że nic nie umknie jego uwadze.

Komfortowa pozycja

Regulacja osłony tułowia oraz zagłówka w pełnym zakresie pozwala dopasować fotelik dziecięcy do wieku i wzrostu malucha. Uchwyt odpowiedzialny za zmianę pochylenia siedziska jest łatwo dostępny, więc można szybko i bez budzenia śpiącego dziecka dostosować jedną z 3 wygodnych pozycji.

Łatwe zapinanie

Prawidłowe zapięcie malucha w foteliku Anoris T i-Size to czysta przyjemność - w porównaniu z fotelikami z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa. Innowacyjna osłona tułowia wpinana jest w fotelik Cybex na klik - wystarczy wpiąć sprzączkę i naciągnąć pasek osłony, by dopasować ją do dziecka. Gotowe!

 

Polecane

pixelpixel