Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najlepszy wózek 3w1 dla noworodka? Zestaw wózek + fotelik samochodowy!

2022-12-01
Najlepszy wózek 3w1 dla noworodka? Zestaw wózek + fotelik samochodowy!

Jaki wózek dla noworodka będzie najlepszy?

Bogata oferta wózków dziecięcych dostępna na rynku sprawia, że przyszli rodzice mają w czym wybierać. Nie oznacza to jednak, że wybór jest prosty! Zwłaszcza, gdy mama i tata czekają na swoje pierwsze dziecko i jeszcze nie do końca wiedzą, czym najlepiej kierować się podczas poszukiwań.

Zatem jaki wózek dla noworodka najlepiej wybrać, żeby wygodnie podróżować z maluchem? Podpowiadamy!

 

Wózek wielofunkcyjny – spacerówka z gondolą lub z gondolą i fotelikiem

Wózki dla niemowląt występują najczęściej w zestawach 2w1 lub 3w1. Oznacza to, że nie kupujemy tylko pojedynczego wózka głębokiego, w którym maluch może być przewożony jedynie w pozycji leżącej na płasko, ale otrzymujemy go w zestawie wraz z siedziskiem spacerowym lub dodatkowo z fotelikiem samochodowym 0-13kg. W tak rozbudowanym zestawie elementy są dobrze dopasowane kolorystycznie, a dodatkowe akcesoria - jak np. torba czy parasolka do wózka – pasują zarówno do wózka głębokiego, jak i do spacerówki.

 

Dlaczego warto wybrać wózek dziecięcy zestaw 3w1?

Zakup wózka dziecięcego z gondolą jest bardzo wygodną opcją, ponieważ dobrze dobrany zestaw posłuży dziecku od urodzenia aż do końca okresu wózkowania - bez konieczności zakupu kolejnego wózka spacerowego w późniejszym czasie. Jeśli w komplecie kupimy również fotelik samochodowy wraz z adapterami, które umożliwią jego montaż na ramie wózka, powstanie kompletny zestaw podróżny 3w1. Umożliwia on przemieszczanie się z dzieckiem bez żadnych ograniczeń, ponieważ nosidło ze śpiącym noworodkiem można bezszelestnie wyjąć z samochodu i wpiąć na stelaż, aby np. udać się do przychodni lub na zakupy.

Wybierając zestaw 3w1 rodzic ma pewność, że wszystkie elementy są ze sobą kompatybilne i nie będzie problemu z dopasowaniem fotelika do ramy wózka.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając wózek dla dziecka 3w1?

Poszukując idealnego wózka dla noworodka należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Wymiary wózka

Pierwszą z nich są wymiary wózka - zwłaszcza, gdy będzie on często przewożony w bagażniku niewielkiego samochodu. Duże rodzinne kombi na pewno poradzi sobie z tym problemem, jednak w przypadku małego miejskiego autka warto sprawdzić, czy dany model bez trudu zmieści się do jego wnętrza.

Waga wózka

Kolejnym aspektem jest waga wózka dla niemowlaka. Powinien być on możliwie jak najlżejszy, aby znoszenie go po schodach lub wnoszenie na wyższe piętro w bloku bez windy nie stało się trudnym wyzwaniem. Należy pamiętać, że do wagi wózka trzeba doliczyć ciężar maluszka, który z każdym miesiącem będzie coraz większy.

Koła

Następną cechą wózka 3w1 są koła, które mogą być pompowane, żelowe lub piankowe. Duże, pompowane koła świetnie sprawdzają się na nierównej powierzchni, np. na polnych wiejskich drogach czy wyboistych ścieżkach. Są jednak cięższe niż piankowe i mogą ulec przebiciu, z kolei koła z tworzywa gorzej amortyzują nierówności. Wystarczają jednak do jazdy w trybie miejskim, po stosunkowo równych i niewymagających chodnikach.

Regulacja

Przy wyborze wózka dla noworodka warto także sprawdzić regulację jego poszczególnych elementów. Sposób montażu siedziska przodem lub tyłem, możliwość umieszczenia gondoli na różnych wysokościach, zmienna wysokość rączki czy rozłożenie oparcia oraz podnóżka spacerówki do pozycji całkowicie leżącej to podstawowe funkcje, które powinien mieć dobry wózek 3w1. Oczywiście, im ich więcej, tym lepiej.

Fotelik

W zestawie 3w1 ważną rolę odgrywa również właściwie dobrany fotelik samochodowy 0-13 kg. Nie musi on pochodzić od tego samego producenta, co wózek – wystarczy dobranie odpowiednich adapterów umożliwiających połączenie wózka z nosidłem, aby te elementy doskonale ze sobą współpracowały. Warto skupić się na bezpiecznych fotelikach renomowanych firm, posiadających odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa oraz atesty świadczące o wysokiej ochronie.

 

Najlepszy wózek 3w1 dla noworodka

Dobrze dobrany wózek powinien być możliwie najlepiej dopasowany do preferencji i potrzeb rodziców oraz maluszka. Poza wymienionymi wyżej cechami istnieje jeszcze wiele indywidualnych kwestii, które dla każdego mają mniejsze lub większe znaczenie. Podczas wyboru warto kierować się zatem przede wszystkim osobistymi przemyśleniami – i wybrać najlepszy z najlepszych wózków dla noworodka.

Polecane

pixelpixel