Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najpopularniejsze wózki spacerowe z obracanym siedziskiem

2022-06-15
Najpopularniejsze wózki spacerowe z obracanym siedziskiem

 

 

 

 

 

 

 

Spacerówka przodem i tyłem do kierunku jazdy – ranking

Około 6. miesiąca życia dziecka, gdy zaczyna ono już samodzielnie siedzieć, nadchodzi przełomowy moment – czas na przesiadkę z wózka głębokiego do spacerówki. Większość spacerówek wchodzących w skład zestawu 2w1 można montować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Każda z tych pozycji ma swoje zalety i dobrze sprawdza się na różnych etapach rozwoju dziecka.

 

Spacerówka przód tył

Wózek spacerowy przodem do rodzica zazwyczaj kierujemy w pierwszych miesiącach korzystania z niego przez dziecko. Ta pozycja pozwala na utrzymywanie kontaktu wzrokowego z maluchem, a także na stałą kontrolę jego ułożenia i zachowania. Sześciomiesięczny bobas potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, jaką daje widok mamy lub taty podczas spaceru. Również łatwiej dociera do niego głos rodzica, dzięki któremu jest spokojny i zrelaksowany, a wspólne wyjście jest przyjemnością.


Zatem od kiedy spacerówka przodem do kierunku jazdy?

Gdy maluch zaczyna bardziej interesować się otaczającym go światem, warto rozważyć zmianę kierunku siedziska. Spacerówka tył przód umożliwia stopniowe wprowadzanie dziecka w nową sytuację. Dzięki możliwości obrotu, na początku można naprzemiennie stosować obie pozycje, stopniowo wydłużając czas, gdy maluch siedzi tyłem do rodzica. Nie ma reguły jasno mówiącej, kiedy należy przestawić siedzisko przodem do kierunku jazdy – każdy rodzic powinien kierować się potrzebami swojego dziecka, bacznie je obserwując i odpowiadając na wysyłane sygnały.


Wózki dziecięce przodem i tyłem do kierunku jazdy

Pomimo początkowego korzystania z uniwersalnego rozwiązania, jakim jest wózek 2w1, część rodziców decyduje się zmienić wózek na inny po wyrośnięciu malucha z gondoli. Nie odpowiada im jego waga lub sposób składania, albo szukają jeszcze innych funkcji, których zabrakło w wózku wielofunkcyjnym. Nie muszą jednak rezygnować z możliwości obracania siedziska, ponieważ wiele samodzielnych spacerówek zostało wyposażonych właśnie w taką funkcję.

Poniżej ranking najpopularniejszych z nich.

1. Cybex Balios S Lux

Wózek Cybex to spacerówka z dużymi, odpornymi na przebicie terenowymi kołami i dobrą amortyzacją, dzięki którym dobrze sprawdza się na każdym terenie. Wysokość rączki można regulować na dowolną wysokość, więc rodzic może wygodnie dostosować uchwyt wózka do swojego wzrostu. Ten wózek spacerowy Cybex waży ok. 11,7 kg i bardzo łatwo się składa.

2. Baby Style Oyster 3

Spacerówka na piankowych kołach rośnie wraz z dzieckiem dzięki możliwości regulacji wysokości siedziska. Zintegrowane oparcie i pasy pozwalają na dopasowanie wózka do aktualnego wzrostu malucha, zapewniając mu optymalną pozycję.

3. Muuvo Quick 3.0

Ten wózek dla dzieci można zakupić zarówno w wersji 2w1, jak i jako samodzielną spacerówkę. Wyróżnia go m.in. zamykany kosz zakupowy oraz antypoślizgowy podnóżek, dzięki któremu maluch może samodzielnie wchodzić i wychodzić z wózka. Dodatkowym atutem jest duża ilość akcesoriów dołączonych do zestawu, jak np. torba, moskitiera na wózek i folia przeciwdeszczowa.

4. Cybex Talos S Lux

Wózek spacerowy do 22 kg idealnie sprawdza się w trudnym terenie. Boczne osłonki siedziska i załączone w zestawie okrycie na nóżki chroni przed wiatrem, więc maluch może eksplorować wraz z rodzicami górskie ścieżki niezależnie od panujących na szlaku warunków. Wózki spacerowe Talos S Lux słyną z wytrzymałości i mocnej konstrukcji.

5. Muuvo Slick

Kolejna spacerówka od Muuvo to propozycja na trudniejsze tereny. Bieżnikowane koła z dobrą amortyzacją sprawiają, że nawet wyboista ścieżka nie sprawia trudności. Po złożeniu można prowadzić go w wygodnej, kompaktowej formie - jak walizkę!

 

Powyższa lista przedstawia jedynie najpopularniejsze modele z szerokiej gamy dostępnych na rynku, ponieważ spacerówka tył przód to rozwiązanie coraz częściej stosowane przez wielu producentów wózków. Daje ono rodzicowi i dziecku możliwość płynnego przejścia z etapu gondoli do spacerówki, których nie posiadają wózki spacerowe bez możliwości zmiany ustawienia względem kierunku jazdy.

Polecane

pixelpixel