Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Odkryj innowacyjne butelki LOVI Mammafeel imitujące pierś mamy

2024-01-18
Odkryj innowacyjne butelki LOVI Mammafeel imitujące pierś mamy

Bliskość pomiędzy mamą i niemowlęciem jest niezwykle istotna dla rozwoju ich relacji. Pojęcie bliskości odnosi się zarówno do emocjonalnego, jak i fizycznego związku między matką a dzieckiem.

Jednym z najważniejszych elementów wspomagających budowanie więzi jest karmienie piersią – ponieważ nie jest to jedynie sposób na dostarczenie pokarmu niemowlęciu, ale także czas intymności i bliskości fizycznej.

Kontakt „skóra do skóry” pomiędzy mamą a maluszkiem jest ważny dla nich obojga, gdyż wspiera regulację temperatury niemowlęcia, stabilizuje ciśnienie krwi, a u mamy powoduje wydzielanie oksytocyny (znanej również jako "hormon miłości") - która sprzyja więzi emocjonalnej.

 

Bliskość matki umożliwia jej szybkie rozpoznawanie potrzeb swojego dziecka. Niemowlę odczuwa bezpieczeństwo, kiedy jest ona blisko, przez co wzrasta jego poczucie spokoju, pomagające w budowaniu poczucia pewności i zaufania. Bliskość ta wspiera także poczucie własnej wartości oraz zdolności do nawiązywania zdrowych relacji w przyszłości.

 

lovi mammafeel butelka jak pierś matki

 

Bajecznie proste karmienie mieszane z Lovi Mammafeel

Butelki Lovi Mammafeel zostały zaprojektowane dla dzieci, które karmione są na zmianę piersią i butelką. Ponieważ życie bywa nieprzewidywalne, zawsze może zdarzyć się sytuacja, w której mama nie będzie mogła akurat podać piersi niemowlęciu. Innowacyjna butelka LOVI Mammafeel została stworzona na podobieństwo piersi matki i dedykowana jest do podawania malcowi wcześniej odciągniętego mleka. Swoim kolorem, kształtem i dynamiką imituje kobiecą pierś. Wszystkie te cechy sprawiają, że dziecko może czuć bliskość swojej mamy nawet wtedy, gdy spożywa jej pokarm podawany z butelki. Dzięki temu mama w każdej chwili może bez przeszkód powrócić do karmienia piersią swojego maluszka.

Co ważne, marka LOVI zaleca karmienie piersią jako najzdrowszą formę podawania pokarmu. Rozpoczęcie podawania mleka i żywności w alternatywnej formie powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem, położną lub farmaceutą – w sytuacji, gdy karmienie piersią jest niewystarczające lub niemożliwe.

 

mammafeel lovi karmienie mieszane

 

Dlaczego butelki Mammafeel są tak wyjątkowe?

Butelka Mammafeel uwzględnia odczucia dziecka przyzwyczajonego do ssania piersi mamy - takie jak:​

  • dotyk skóry – naśladując jej naturalność, miękkość i sprężystość dzięki matowej powierzchni smoczka;
  • znany kształt i kolor - szeroki, wyprofilowany kształt i proporcje wzorowane na piersi mamy pozwalają dziecku na naturalne właściwe ułożenie warg, a unikalny, cielisty pierścień na smoczku przypomina otoczkę brodawki.

W butelce Mammafeel zastosowano dynamiczny smoczek, który w najbardziej dokładny sposób odwzorowuje bliskość i naturalne ssanie piersi, nie zaburzając przy tym odruchu ssania. Dzięki temu niemowlę w niewiarygodnie prosty sposób przestawia się z karmienia butelką na pierś – i odwrotnie. Butelka posiada właściwości antykolkowe, ponieważ dziecko podczas jedzenia uszczelnia wargi i oddycha przez nosek, co zmniejsza ryzyko połykania powietrza.

 

lovi smoczek z otoczka jak brodawka mammafeel

 

W serii Lovi Mammaeel zastosowano pierwszy smoczek zaprojektowany w unikalnej technologii dwóch rodzajów silikonu o różnej twardości. Daje on dobre oparcie dla ust dziecka wymuszając prawidłowe wywinięcie warg, pozwalając mu wygodnie pić bez ześlizgiwania się ust z powierzchni smoczka. ​      

Dla wygody rodziców, na butelkach zastosowano wyraźną skalę – która na bieżąco umożliwia sprawdzanie ilości mleka wypitego przez dziecko​. Dodatkowo są one wygodne w trzymaniu, dzięki swej matowej powierzchni​. Produkty serii Lovi Mammafeel wytworzone są z wysokiej jakości materiałów pochodzących z Polski lub z innych krajów Europy. Posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo użytkowania.

 

lovi mammafeel karmienie mieszane

 

 

Polecane

pixelpixel