Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pierwsza butelka dla Twojego maluszka - jaką warto wybrać?

2022-11-30
Pierwsza butelka dla Twojego maluszka - jaką warto wybrać?

 

 

 

 

 

 

Jaka butelka dla noworodka jest najlepsza?

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to nie lada wyzwanie, z którym muszą zmierzyć się przyszli rodzice. Nie warto zostawiać zakupów na ostatnią chwilę, ponieważ maluszek może zaskoczyć i pojawić się na świecie wcześniej, niż w wyznaczonym przez lekarza terminie.

Jednym z najistotniejszych produktów, w jakie należy się zaopatrzyć, jest butelka do karmienia dla noworodka. Oczywiście może się ona w ogóle nie przydać, ponieważ zdecydowana większość mam stawia na karmienie piersią – jednak lepiej mieć ją przy sobie, jeśli nie wszystko pójdzie zgodnie z planem i maluch z różnych przyczyn nie będzie mógł ssać piersi.

 

 

Jak wybrać najlepszą butelkę dla noworodka?

Przejdźmy zatem do wyboru właściwej butelki dla niemowlaka. Wśród wielu modeli oferowanych przez różnych producentów można spotkać ten produkt w tak wielu wariantach, że wybór naprawdę może okazać się skomplikowany. Najbardziej znane i polecane marki słynące z butelek do karmienia to Avent, Lovi, Suavinex czy Tomme Tippee.

 

 

Najlepsza butelka dla niemowlaka – jaka pojemność?

Przede wszystkim butelki występują w różnych pojemnościach, i to od tego parametru należy rozpocząć poszukiwania. Butelki dla noworodka są najmniejsze z dostępnych na rynku, ponieważ mieszczą jedynie 150 ml mleka. Dopiero z czasem, gdy maluszkowi przestanie wystarczać taka ilość pokarmu, należy przejść na większą pojemność. To, ile powinien jeść noworodek, jest bardzo indywidualną kwestią, dlatego należy skonsultować ją z położną lub pediatrą.

Jakie butelki dla noworodka wybierać – szklane czy z tworzywa?

Kolejną istotną kwestią jest materiał, z którego wykonana została butelka dla noworodka. Najpopularniejsze są butelki z bezpiecznego tworzywa, nie zawierającego ftalanów ani szkodliwego BPA. Są lekkie, a ich dodatkowym atutem jest bezpieczeństwo użytkowania – nawet przy upadku z dużej wysokości nie stłuką się jak ich szklane odpowiedniki. Zużywają się jednak szybciej niż butelki szklane, ulegają zarysowaniom i matowieją, dlatego należy częściej wymieniać je na nowe.

Jakie butelki dla noworodka – szerokość szyjki

Spore znaczenie dla wygody użytkowania ma również szerokość szyjki. Butelki szerokootworowe łatwiej dokładnie umyć, a w przypadku przygotowywania mleka modyfikowanego bez trudu wsypiemy odmierzoną ilość proszku przez duży otwór. Są również stabilniejsze, więc trudniej o ich przewrócenie.

Butelki do karmienia noworodka z wąską szyjką umożliwiają natomiast lepszy kontakt wzrokowy z maluszkiem, ponieważ nie zasłaniają dziecku widoku tak, jak butelki szerokie. Ich kształt sprawia także, że smoczek dokładnie wypełnia się mlekiem, co zmniejsza ryzyko połykania powietrza, a co za tym idzie – występowania kolek niemowlęcych.

Jaki smoczek dla noworodka będzie najlepszy?

Niebagatelne znaczenie dla łagodzenia problemów z brzuszkiem ma także właściwie dobrany smoczek do karmienia. Nie chodzi tutaj tylko o materiał wykonania, ponieważ może być to lateks lub silikon, ale także o dodatkowe systemy odpowietrzające zastosowane przez producenta. Na rynku występuje wiele rodzajów butelek dla noworodka ze smoczkiem antykolkowym, a także takich, które całą swoją budową minimalizują ryzyko połykania powietrza przez dziecko w czasie karmienia. W wysokiej klasy systemy antykolkowe wyposażone są m.in. butelki Suavinex oraz butelki Lovi.

 

 

Ile butelek dla noworodka należy kupić?

Ostatnią ważną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę jest fakt, że zakup jednej butelki do karmienia dla noworodka to zdecydowanie za mało. Świeżo upieczeni rodzice w natłoku zajęć przy małym dziecku nie zawsze będą mieli czas na dokładne wymycie i wysterylizowanie butelki dla niemowlaka po każdym karmieniu, dlatego warto kupić kilka sztuk, które zawsze będą czekały w pogotowiu na kolejne karmienie noworodka.

Na rynku dostępne są zestawy butelek dla noworodka, w których skład wchodzą również zapasowe smoczki oraz dodatkowe akcesoria, jak np. szczotka do mycia butelki czy opakowanie termiczne. Godne polecenia i idealne na prezent są m.in. różne zestawy butelek Avent oraz butelki Tomme Tippee.

pixelpixel