Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poczuj się swobodniej z nianią elektroniczną

2022-06-21
Poczuj się swobodniej z nianią elektroniczną

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsze nianie elektroniczne – cechy

Jeśli rozważasz zakup urządzenia, które znacznie ułatwi Ci opiekę nad maluchem, elektroniczna niania to jeden z najbardziej przydatnych gadżetów. Oczywiście warto wybrać taką, która faktycznie będzie dobrze spełniać swoje zadanie, a dodatkowo wyposażona będzie w dodatkowe funkcje.

Na co zwrócić uwagę, żeby niania elektroniczna była trafionym zakupem?

 

 

Nianie elektroniczne - zasięg urządzenia

Najlepsza niania elektroniczna powinna wyróżniać się naprawdę dalekim zasięgiem współpracy pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem. W praktyce powinien on wynosić przynajmniej kilkaset metrów w otwartej przestrzeni.

Philips Avent niania SCD 580/00 charakteryzuje się zasięgiem do 330 metrów na zewnątrz oraz do 50 m w pomieszczeniach, a jej dodatkową cechą jest informowanie użytkownika o wyjściu poza tą strefę.

 

  

Jaka niania elektroniczna - zasilanie  

Jeśli szukasz niezawodnego sprzętu, wybierz urządzenie zasilane sieciowo o długim czasie działania odbiornika. Takie rozwiązanie sprawi, że niania elektroniczna zapewni Ci łączność ze śpiącym malcem nawet wtedy, gdy zabierzesz ją ze sobą do ogrodu lub na balkon - gdzie nie masz dostępu do ładowarki.

Niania Avent SCD 731/52 zapewnia nawet 18 godzin odbioru bez konieczności ładowania, a dodatkowo wyposażona jest w tryb ECO, który zmniejsza pobór mocy, gdy znajdujesz się bliżej dziecka.  

 

 

Niania elektroniczna z kamerą – czy warto?  

Wielu rodziców poszukuje urządzenia, dzięki któremu będzie nie tylko słyszeć, ale i widzieć swojego maluszka, będąc w innym pomieszczeniu. Elektroniczna niania z kamerą daje więcej możliwości niż tradycyjna wersja audio, ale jest też zwykle sporo droższa. Wyjątkiem wartym uwagi jest niania elektroniczna Motorola MBP67, którą wyróżnia niska cena oraz dobra jakość odbioru.  

Ta video niania nie jest wyposażona we własny ekran, za to można obsługiwać ją za pomocą aplikacji na tablecie, smartfonie czy komputerze. Niania Motorola umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów, a także zdalne włączenie dziecku jednej z 5 zaprogramowanych kołysanek.

 

 

Niania z kamerka i wyświetlaczem

Jeśli zależy Ci na sprzęcie, który posiada wbudowany monitor i nie potrzebuje połączenia z telefonem lub tabletem, na uwagę zasługuje niania elektroniczna z kamerą Motorola EASE35. Jej pięciocalowy ekran z trybem podczerwieni pozwoli na obserwację maluszka nawet w nocy, gdy światło w jego pokoju jest wyłączone. Ta elektroniczna niania może obsługiwać nawet 4 kamery jednocześnie, dlatego w razie potrzeby można rozbudować ją o kolejne nadajniki.  

 

 

Nianie elektroniczne – dodatkowe cechy

Producenci urządzeń do obserwacji dziecka stale ulepszają nianie elektroniczne, wprowadzając do nich nowe funkcje i możliwości. Część z nich z biegiem czasu stała się normą, ponieważ wprowadzana jest praktycznie w każdym modelu.

 

 

Komunikacja dwukierunkowa

Ważną i istotną cechą, jaką powinna posiadać najlepsza niania elektroniczna, jest komunikacja dwukierunkowa.

Niania Motorola EASE34 umożliwia mówienie do dziecka z innego pomieszczenia, aby je uspokoić. Funkcja ta jest bardzo przydatna, ponieważ dzieci czują się bezpieczniej słysząc głos mamy lub taty – nawet wtedy, gdy ich nie widzą.

 

 

Wskaźniki i regulacja

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię elektroniczna niania z kamerą, czy zwykła niania audio, powinna ona czytelnie wskazywać podstawowe parametry. Naładowanie baterii, siła sygnału, regulacja poziomu głośności, podświetlenie w trybie nocnym czy aktualna temperatura otoczenia to tylko niektóre z informacji, które powinieneś móc wyczytać na wyświetlaczu.

Philips Avent niania SCD 570/00 spełnia te wymagania, a dodatkowo wyposażona jest w funkcję lampki nocnej dla dziecka.

 

Jak łatwo zauważyć, najlepsza niania elektroniczna powinna charakteryzować się wieloma cechami. Wbrew pozorom znalezienie odpowiedniego urządzenia nie jest wcale trudne, ponieważ w szerokim asortymencie popularnych marek wiele niań elektronicznych zasługuje na najwyższe oceny.

Polecane

pixelpixel