Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podnóżki do fotelika samochodowego - komfort i bezpieczeństwo każdej podróży

2024-05-08
Podnóżki do fotelika samochodowego - komfort i bezpieczeństwo każdej podróży

Gdy rodzice wybierają fotelik samochodowy, ich głównym celem jest zazwyczaj zapewnienie dziecku maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważną rolę w tej kwestii może odgrywać dobrze dobrany podnóżek.

Choć może się wydawać, że to jedynie dodatkowy gadżet, podnóżek do fotelików samochodowych ma bardzo istotne znaczenie dla bezpieczeństwa, komfortu i prawidłowej postawy dziecka podczas jazdy.

Dlaczego więc warto zainwestować w ten element?

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jednym z najważniejszych aspektów korzystania z podnóżka jest jego wpływ na bezpieczeństwo. W przypadku nagłego hamowania lub kolizji, dobrze zaprojektowany podnóżek do fotelika pomaga stabilizować pozycję dziecka. Zwiększa to nie tylko efektywność ochrony, jaką oferuje fotelik, ale również minimalizuje ryzyko urazów spowodowanych nieprawidłową postawą. Dziecko, którego nogi są odpowiednio podparte, mniej się męczy - co oznacza mniejsze prawdopodobieństwo, że w niewłaściwy sposób wywinie się lub przesunie w siedzisku.

 

 

Komfort podróży

Podróże samochodem (szczególnie te długie) mogą być męczące dla dzieci, które nie mogą swobodnie zmieniać pozycji. Podnóżki do fotelika zapewniają nie tylko bezpieczne, ale także wygodne podparcie dla nóg dziecka, eliminując problem zwisających nóg - co jest często spotykane w standardowych fotelikach. Dzięki temu nogi dziecka odpowiednio ułożone, co jest szczególnie ważne w przypadku rosnących stawów i kości. Podnóżek zapobiega drętwieniu nóg, niwelując uciskanie żył umiejscowionych pod udami oraz kolanami przez krawędzie fotelików samochodowych.

 

podnóżek do fotelika fwf

 

Wsparcie postawy

Prawidłowa postawa podczas jazdy jest istotna nie tylko dla układu kostnego osób dorosłych. Dzieci, które spędzają dużo czasu w foteliku samochodowym, także potrzebują odpowiedniego wsparcia, aby uniknąć problemów z kręgosłupem i stawami. Podnóżek do fotelika pozwala na utrzymanie nóg w naturalnej i zdrowej pozycji, co sprzyja lepszemu rozwojowi kośćca dziecka.

 

Dłuższa użyteczność fotelika

Zastosowanie podnóżka może również przedłużyć okres, w którym dziecko może bezpiecznie i wygodnie korzystać z danego modelu fotelika. Dzieci, które szybko rosną, często znajdują się w niekomfortowej pozycji, kiedy ich nogi stają się za długie do fotelika - ale jednocześnie są jeszcze zbyt krótkie, aby bezpiecznie sięgać do podłogi samochodu. Podnóżek rozwiązuje ten problem, umożliwiając rodzicom wykorzystanie fotelika przez dłuższy czas.

 

 podnóżek do fotelika przodem do kierunku jazdy

 

KneeGuardKids 4 – uniwersalny podnóżek do fotelików samochodowych

KneeGuardKids 4 to najnowszy model regulowanego podnóżka do auta, wspierającego prawidłową postawę malca w trakcie krótkich i długich podróży. Dedykowany jest do użytkowania z fotelikami FWF (przodem do kierunku jazdy) bez nogi stabilizującej. Może być stosowany zarówno z modelami wyposażonymi w ISOFIX, jak i tymi mocowanymi przy pomocy pasów samochodowych - sposób montażu fotelika nie wpływa na bezpieczeństwo i stabilność podnóżka. KneeGuardKids 4 doskonale sprawdza się zarówno w trakcie codziennych, krótkich przejażdżek (np. do przedszkola czy na zakupy), jak i długich wakacyjnych tras.

Podnóżek KneeGuardKids 4 jest regulowany i łatwy w montażu, przez co można bez trudu dopasować go do wzrostu i potrzeb każdego dziecka. Jest dedykowany szczególnie dla maluchów, które odczuwają ból w nóżkach lub plecach, narzekają na brak wygody lub kopią w przednie siedzenie podczas podróży. Podczas kolizji lub wypadku podnóżek nie przesuwa się we wnętrzu auta, a stabilnie pozostaje w swojej pozycji - nie stanowiąc zagrożenia dla dziecka i innych pasażerów.

KneeGuardKids 4 został poddany testom zderzeniowym oraz otrzymał wyróżnienia w konkursie Concept & Innovation Baby Products Association (Wielka Brytania) oraz Kind+Jugend (Niemcy). Szeroki zakres regulacji wysokości (54 cm) oraz kąta nachylenia (135 stopni) sprawia, że podnóżek KneeGuardKids 4 jest użyteczny dla dzieci aż do ok. 9-10 roku życia.

Co więcej, został poddany testom zderzeniowym wykonanym przez amerykańską organizację zajmującą się badaniem wypadków – National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA), w standardzie FMVSS nr 213 „System przytrzymujący dla dzieci”. W teście zderzeniowym udowodniono, że KneeGuardKids nie przemieszcza się we wnętrzu samochodu w trakcie symulacji.

 

kneeguardkids 4 podnóżek do fotelika

 

Podnóżek do fotelika samochodowego – w trosce o malucha i starszaka

Inwestycja w dobry podnóżek do fotelika samochodowego to inwestycja w bezpieczeństwo i dobrostan dziecka. Na rynku dostępne są podnóżki zarówno uniwersalne, jak i dedykowane do konkretnego fotelika samochodowego lub całej marki. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na testy bezpieczeństwa, kompatybilność z fotelikiem oraz łatwość montażu i regulacji.

Pamiętajmy, że podróż samochodem powinna być bezpieczna i komfortowa dla wszystkich pasażerów – a odpowiedni podnóżek może w tym znacząco pomóc.

 

podnóżek dla dziecka do samochodu 

Polecane

pixelpixel