Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Porównanie - fotelik Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size vs. Baby-Safe i-Sense

2022-06-20
Porównanie - fotelik Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size vs. Baby-Safe i-Sense

 

 

 

 

 

 

Britax Römer Baby-Safe i-Sense oraz Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size – porównanie

Marka Britax Römer to znany i ceniony producent fotelików i wózków dziecięcych, który projektuje je w oparciu o lata doświadczeń oraz najwyższej jakości komponenty. Jeśli zastanawiasz się, jaki fotelik dla noworodka będzie najlepszy, warto rozważyć zakup modelu Britax Baby-Safe i-Sense lub Britax Baby-Safe 3 i-Size. Zarówno pierwsze, jak i drugie nosidełko dla niemowlaka do samochodu wyposażone jest w szereg funkcji zapewniających maluchowi bezpieczeństwo.

 

Fotelik dla niemowlaka Britax Römer Baby-Safe – cechy wspólne

Podstawowe właściwości, jakie posiada fotelik samochodowy dla noworodka Baby-Safe i-Sense oraz Baby-Safe 3 i-Size, są identyczne. Fotelik dla niemowląt Britax Römer z kategorii 0-13 kg może służyć dziecku od urodzenia aż do 15 miesiąca życia (do ok. 83 cm wzrostu).

Wkładka do fotelika dla noworodka zapewnia bezpieczne i wygodne ułożenie dziecka w ergonomicznej pozycji leżącej już od pierwszych dni życia, a regulowany zagłówek wraz ze zintegrowanymi, 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa pozwala na idealne dopasowanie nosidła do rosnącego maluszka.

Zarówno fotelik dla niemowląt Baby-Safe i-Sense, jak i Baby-Safe 3 i-Size można wpiąć na większość stelaży wózków za pomocą dedykowanych adapterów (do kupienia osobno). Rozkładana budka SPF 50+ chroni przed słońcem, a tapicerkę można zdjąć do prania.

 

 

Oba foteliki dla dzieci do samochodu marki Britax Römer można zamocować na bazie Flex Base i-Sense, która umożliwia ich obracanie bokiem do siedzenia. Dzięki temu rozwiązaniu można szybko i wygodnie zapiąć lub odpiąć dziecko bez uprawiania skomplikowanej gimnastyki. Foteliki dla noworodków Britax Römer można również zapiąć w aucie bezpośrednio (bez bazy) przy pomocy 3-punktowego samochodowego pasa bezpieczeństwa.

 

 

Jaki fotelik dla noworodka Britax Römer Baby-Safe – różnice

Nosidełko dla dziecka do samochodu Baby-Safe 3 i-Size podczas montażu na bazie Flex Base i-Sense wydaje wyraźnie słyszalny dźwięk. Kliknięcie oznacza, że fotelik dla niemowlaka został zamontowany w prawidłowy sposób, podobnie jak podczas umieszczania go na stelażu wózka za pomocą adapterów.

Fotelik do samochodu dla noworodka Baby-Safe i-Sense wyposażony został dodatkowo w system inteligentnego oświetlenia ułatwiającego montaż. Światła LED automatycznie gasną, gdy nosidełko fotelik dla niemowląt zostanie poprawnie zamocowane na bazie lub ramie wózka i włączają się samoczynnie, gdy zostanie z nich odpięte. 

Światła wewnętrzne, które fotelik do auta dla niemowlaka posiada po bokach budki, ułatwiają zapinanie malucha w uprząż po zmroku i umożliwiają rodzicowi obserwowanie dziecka w lusterku nawet wtedy, gdy jest ciemno.

Fotelik dla noworodka Britax Römer Baby-Safe i-Sense zaskakuje również trzecim rodzajem wbudowanego oświetlenia, które zapewnia widoczność podczas przenoszenia lub przewożenia na ramie wózka. LED-owe diody umieszczone po bokach nosidełka sprawiają, że jest ono dobrze widoczne w ciemności.

Britax Römer Baby-Safe – który fotelik samochodowy dla noworodka wybrać?

Foteliki samochodowe dla dzieci Britax Römer Baby-Safe i-Sense oraz Baby-Safe 3 i-Size to w zasadzie bliźniacze modele, różniące się właściwie jednym detalem - jakim jest zastosowanie inteligentnego oświetlenia w modelu i-Sense. Jest to dodatkowa funkcja przydatna zwłaszcza dla tych rodziców, którzy często przebywają z maluchem poza domem po zmroku, np. późno odbierając go od opiekunki lub podróżując w weekendy do dziadków. U osób przemieszczających się z dzieckiem głównie za dnia równie dobrze sprawdzi się fotelik dla niemowlaka Britax Römer Baby-Safe 3 i-Size bez wbudowanych diod LED.    

pixelpixel