Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

SMOCZKI USPOKAJAJĄCE AVENT – KRÓTKI PRZEWODNIK DLA RODZICÓW

2024-01-17
SMOCZKI USPOKAJAJĄCE AVENT – KRÓTKI PRZEWODNIK DLA RODZICÓW

Smoczek uspokajający dla dziecka pełni kilka istotnych funkcji - zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Istnieje kilka głównych powodów, dla których rodzice decydują się na jego użytkowanie.

Jednym z nich jest zaspokojenie potrzeby ssania, która nie zawsze jest związana z odczuwaniem głodu, za to daje maluszkowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa – gdyż wiele niemowląt i małych dzieci znajduje ukojenie w ssaniu smoczka. Aktywność ta może pomóc zwłaszcza w uspokojeniu, gdy maluch jest marudny - czy też w trakcie sytuacji stresujących.

 

Używanie smoczka może też pomagać dziecku w zasypianiu, a dla niektórych dzieci staje się wręcz jego podstawowym elementem. W okresie ząbkowania, kiedy dziąsła są bolesne i obrzmiałe, używanie smoczka może również przynieść dziecku ulgę i pomóc w zmniejszeniu odczuwania bólu.

Poza tym, smoczek uspokajający wspomaga mięśnie ust i żuchwy, co jest korzystne dla późniejszego rozwoju mowy. Co więcej, smoczki renomowanych firm są projektowane w taki sposób, aby minimalizować ryzyko problemów z kształtowaniem poprawnego zgryzu - poprawnie dostosowany smoczek może więc wspomóc zdrowy rozwój jamy ustnej.

 

smoczki avent philips uspokajające

 

Smoczki Philips Avent – potwierdzona jakość i bezpieczeństwo

Smoczki uspokajające Philips Avent są jednym z najbardziej popularnych produktów tej marki, specjalizującej się w produkcji najwyższej jakości artykułów dla niemowląt i dzieci. Smoczki Avent są wykonane z bezpiecznych materiałów, wolnych od szkodliwych substancji chemicznych. Silikon, z którego wykonane są smoczki, to bezpieczne i neutralne tworzywo szeroko stosowane w medycynie - wolne od szkodliwych substancji chemicznych, związków endokrynnych (np. BPA) oraz alergenów.

Smoczki uspokajające Avent są dostępne w różnych rozmiarach, odpowiednich dla wieku dziecka. Poza tym są one łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ mogą być myte ręcznie oraz sterylizowane. Dodatkowo do zestawów zawierających 2 sztuki smoczków dołączane jest specjalne etui, które umożliwia szybką i łatwą sterylizację w kuchence mikrofalowej - co ułatwia zachowanie higieny.

 

philips avent smoczek ultra air

 

Różne serie smoczków uspokajających Philips Avent

Philips Avent oferuje różne modele smoczków, uwzględniając preferencje i potrzeby dzieci. Najpopularniejszym wyborem wśród rodziców jest seria Avent Ultra Air. Smoczki te, dzięki bardzo dużym otworom zapewniającym przepływ powietrza, pozwalają skórze dziecka oddychać. Dzięki temu pozostaje ona sucha i nie ulega podrażnieniom w swych najdelikatniejszych obszarach.

Smoczek ortodontyczny Phlips Avent Ultra Air jest symetryczny, a w zależności od wieku dziecka miękki (do 18 miesiąca) lub sztywny (od 18 miesiąca życia) - dlatego wspiera naturalny rozwój jamy ustnej, dziąseł i zębów. Teksturowane smoczki Philips Avent Ultra Air zostały stworzone na podobieństwo piersi matki, wywołując naturalne odczucia u dziecka.

Seria Ultra Air Nighttime rozszerza smoczki Ultra Air o dodatkową właściwość – świecenie w ciemności. Fluorescencyjna tarczka po naświetleniu jej przed snem emituje delikatny blask, dzięki czemu łatwo jest odnaleźć smoczek w ciemności. To bardzo przydatne, gdy dziecko przebudzi się w nocy i poszukuje ukojenia - by znów spokojnie zasnąć.

 

smoczek ultra solft avent philips

 

Smoczki uspokajające z linii Ultra Soft to z kolei modele, które wyróżniają się bardzo miękką, zaokrągloną, elastyczną tarczką dopasowującą się do kształtu buzi dziecka. Dzięki temu pozostawiają mniej śladów i podrażnień na skórze. Avent Ultra Soft to najbardziej miękkie smoczki stworzone dla wrażliwej skóry, niezwykle jedwabiste w dotyku. Występują w kategoriach od 0 do 18 miesięcy.

Marka Avent stworzyła również specjalne smoczki dla wcześniaków. Seria Soothie to jednoczęściowe, w całości silikonowe smoczki pomagające w wyrobieniu odruchu ssania u przedwcześnie urodzonych niemowląt. Są specjalnie wyprofilowane, a ich zakrzywiona konstrukcja pasuje do drobnej twarzy najmniejszych noworodków. Dedykowane są specjalnie dla grupy wiekowej od 0 do 6 miesięcy.

Wszystkie smoczki uspokajające Philips Avent występują w różnych kolorach, a ich tarczki są gładkie lub ozdobione wesołymi obrazkami. Zaprojektowane zostały zarówno w uniwersalnych, jak i chłopięcych oraz dziewczęcych wzorach. To potwierdzona jakość – smoczki Avent zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Holandii, a akceptowane są aż przez 98% dzieci.

 

smoczek dla wcześniaka avent soothie

 

 

Polecane

pixelpixel