Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Śpiworki do fotelika samochodowego – absolutny must have zimowych wyjazdów

2023-12-27
Śpiworki do fotelika samochodowego – absolutny must have zimowych wyjazdów

Jednym z wyzwań stojących przed rodzicami w trakcie zimowych podróży samochodem jest stworzenie maluchowi idealnych warunków do jazdy.

Gdy na zewnątrz panuje mroźna aura, dziecko przebywające na dworze najczęściej ubrane jest w ciepły śpiworek lub puchowy kombinezon.

Należy jednak pamiętać, że taka odzież absolutnie nie powinna być stosowana w czasie podróży w foteliku.

Dlaczego? Już spieszymy z odpowiedzią!

 

 

 

 

 

Dlaczego gruba odzież nie nadaje się do fotelika?

Poza oczywistym dyskomfortem spowodowanym ciasnotą wewnątrz siedziska, gruby kombinezon może sprawić, że pasy bezpieczeństwa fotelika samochodowego nie będą odpowiednio przylegały do ciała dziecka. W razie wypadku luźne pasy mogą nie zabezpieczyć go w skuteczny sposób, ponieważ ciepło ubrany malec może przesunąć się wewnątrz kurtki - co zwiększa ryzyko urazu.

Co więcej, podczas długiej jazdy samochodem dziecko w grubym kombinezonie może łatwo się przegrzać. Producenci fotelików samochodowych zalecają, aby dzieci podróżujące w fotelikach miały na sobie ubranie o minimalnej grubości, co ma na celu zapewnienie odpowiedniego dopasowania pasów bezpieczeństwa. Z tego powodu w umiarkowanie chłodne dni dziecko powinno mieć na sobie ciepłe, ale dość cienkie ubranie.

Podczas podróży zimową porą doskonale sprawdzą się natomiast specjalne otulacze i śpiworki przeznaczone do stosowania w fotelikach samochodowych. Korzystanie z nich jest w pełni bezpieczne, a maluch ma zagwarantowane przyjemne ciepło podczas całej podróży.

 

śpiworek do fotelika na zimowe wyjazdy

 

Zalety śpiworków do fotelika samochodowego

Głównym zadaniem śpiworków i otulaczy do fotelików samochodowych jest oczywiście ochrona przed chłodem. Dzięki ciepłemu wypełnieniu oraz przyjemnym tkaninom wewnętrznym zapewniają one komfort termiczny, jednocześnie dbając o odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu dziecko nie poci się, ponieważ wilgoć odprowadzana jest przed oddychający materiał.

Śpiworek dedykowany do fotelika samochodowego pozwala zarazem na bezpieczne zapięcie malucha w uprzęży fotelika. Dzięki temu dziecko może być pewnie przypięte, a jednocześnie otoczone miękkością i ciepłem otulacza.

Śpiworki do fotelika najczęściej posiadają uniwersalne otwory na pasy bezpieczeństwa, co sprawia, że są kompatybilne z różnymi modelami nosideł 0-13kg oraz fotelików dla maluchów. Pozwala to na zastosowanie dowolnego śpiworka w połączeniu z większością siedzisk i nosidełek dla niemowląt. Otulacze i śpiworki do fotelików są też zazwyczaj regulowane, przez co rosną wraz z dzieckiem, na każdym etapie wzrostu dobrze dopasowując się do jego gabarytów.

 

śpiworki otulacze do fotelika samochodowego

 

Następny plus śpiworka to łatwość utrzymania czystości. Ponieważ dzieci potrafią być mistrzami chaosu, większość śpiworków do fotelików samochodowych można bez trudu wyprać w pralce. To detal, który sprawia, że podróżowanie z dzieckiem staje się wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Wymieniając zalety śpiworków do fotelika samochodowego nie sposób nie wspomnieć o kwestii estetycznej. Różnorodność wzorów i kolorów to prawdziwa uczta dla rodziców ceniących sobie modny design. Wybór jest naprawdę szeroki - dzięki temu nie tylko chronimy nasze pociechy przed zimnem, ale również nadajemy pojazdowi niepowtarzalny wygląd.

Warto również zauważyć, że śpiworek do fotelika nie musi być używany wyłącznie podczas podróży. Jego funkcjonalność sprawia, że sprawdzi się także podczas spacerów w gondoli, spacerówce oraz w foteliku dla niemowlaka zamocowanym na stelażu wózka.

 

śpiworek otulacz do nosidełka 013kg

 

Podsumowując - śpiworek do fotelika samochodowego to nie tylko dodatkowy element wyposażenia, towarzyszący nam podczas zimowych wojaży. To akcesorium, które czyni podróż bezpieczną, wygodną i pełną ciepłych chwil.

Śpiworek do fotelika samochodowego sprawi, że każda chwila stanie się niezapomnianą, pełną komfortu przygodą dla naszych maluchów.

 

otulacz do fotelika dla niemowlaka

kocyk otulacz śpiworek do fotelika samochodowego

 

 

 

Polecane

pixelpixel