Termofor z pestek wiśni - czy pomaga na kolki niemowlęce?
Termofor z pestek wiśni dla niemowląt - czy warto go wybrać?
Bolesne kolki u niemowlaków to problem, z którym boryka się większość świeżo upieczonych rodziców. Ból brzuszka mogą złagodzić ciepłe okłady, które przynoszą ulgę i pozwalają dziecku się odprężyć.
Z pomocą przychodzą tutaj wszelkiego rodzaju termofory – jednak który z nich będzie najlepszy i najbezpieczniejszy dla zdenerwowanego maluszka?
Termofor z pestek wiśni
Obecnie najpopularniejszy termofor dla niemowlaka to mała poduszka z pestek wiśni, którą przykłada się do napiętego brzuszka. Tego rodzaju termofor dla dzieci jest bezpieczniejszy niż tradycyjny produkt napełniany wrzątkiem, ponieważ nie istnieje ryzyko poparzenia gorącą wodą w razie przypadkowego otwarcia lub pęknięcia.
Podczas bolesnych kolek woreczek z pestkami wiśni rozgrzewa i przynosi ulgę, pomagając w uspokojeniu dziecka. Przyjemny w dotyku materiał pokrowca i bijące z jego wnętrza ciepło przywołują jednocześnie poczucie bezpieczeństwa, które malec kojarzy z dotykiem mamy.
Najlepszym wyborem dla maluszków jest termofor z pestek wiśni wyposażony w zapinany pasek, dzięki któremu łatwiej jest utrzymać go na brzuszku – jak np. termofor Yoonco.
Wyprodukowany został z naturalnych surowców, a w jego wnętrzu kryją się pestki wiśni pochodzące z polskich upraw. Zewnętrzny pokrowiec, który można zdejmować do prania, wykonany jest ze 100% bawełny połączonej z velvetem.
Bawełniane paski termoforu Yoonco zapinane na rzep pomagają w pewnym utrzymaniu kompresu na brzuszku wiercącego się malucha.
Termofor z pestek wiśni - jak używać?
Termofor z pestek nie tylko łagodzi ból brzuszka podczas kolek u niemowląt, ale pomaga również w innych dolegliwościach - również u starszych dzieci i dorosłych. Można używać go jako ciepłego lub zimnego kompresu, w zależności od potrzeb.
Stosowanie termoforu na ciepło
Ciepły kompres z pestek wiśni znajduje zastosowanie podczas wzdęć, bólów mięśniowych, stawowych, menstruacyjnych, stymulowania laktacji (przykładany do piersi) lub rozgrzewania przemarzniętych kończyn w sezonie zimowym.
Stosowanie termoforu na zimno
Przykładanie zimnego termoforu przynosi ulgę w zwichnięciach, podczas bólu głowy i migreny, przy lekkich poparzeniach, po ukąszeniach insektów oraz przy stłuczeniach, guzach i siniakach.
Jak zagrzać termofor z pestek wiśni?
Aby termofor z pestek wiśni dla niemowlaka był gotowy do użycia, należy opcjonalnie:
- podgrzewać go w kuchence mikrofalowej o mocy 300-600W przez max. 1 minutę;
- położyć go na gorącym kaloryferze i zaczekać, aż produkt nagrzeje się do pożądanej temperatury;
- umieścić w rozgrzanym do 120ºC piekarniku na ok. 4 minuty.
Aby schłodzić wkład, wystarczy włożyć go do zamrażarki na 30-60 minut.
Jeśli termofor z pestek wiśni wyposażony został w zdejmowany pokrowiec, jak np. termofor Yoonco, należy zdjąć go przed nagrzewaniem lub chłodzeniem, a przygotowane do użycia wypełnienie umieścić w nim przed rozpoczęciem użytkowania. Pestki znajdują się w wewnętrznym, bawełnianym pokrowcu - którego nie należy ściągać.
Termofor z pestek wiśni – który wybrać?
Przy wyborze termoforu warto zwrócić uwagę na tkaniny, z których został wykonany, na kraj pochodzenia pestki oraz rozmiar.
Termofor Yoonco został w całości zaprojektowany oraz wykonany w Polsce, z zastosowaniem 100% rodzimej pestki wiśni. Jego uniwersalny wymiar 13x13 cm pozwala na równomierne ogrzanie brzuszka maleństwa, a dodatkowe bawełniane paski zapinane na rzep zapobiegają przesuwaniu.
Termofor z pestki wiśni Yoonco występuje w trzech kolorach. Wysoka jakość wykonania potwierdzona certyfikatem OEKO-TEX Standard 100 sprawia, że przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym rodzicom i dzieciom.