Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wasz patent na spokojne noce - śpiworek do spania dla niemowląt!

2023-10-04
Wasz patent na spokojne noce - śpiworek do spania dla niemowląt!

Śpiworek do spania dla dziecka to rodzaj specjalnego ubranka, które ma na celu utrzymać maluszka w cieple podczas snu.

Przyjmuje on zazwyczaj formę luźnego, rozpinanego u dołu i na ramionach worka na szelkach lub kombinezonu z nogawkami, który można łatwo założyć dziecku przed spaniem.

Śpiworki niemowlęce są najczęściej stosowane u najmłodszych dzieci, ponieważ zapewniają im nie tylko komfort termiczny, ale i bezpieczeństwo podczas snu.

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego dziecko powinno spać w śpiworku?

Istnieje kilka powodów, dla których warto używać śpiworków niemowlęcych:

Ciepło

Śpiworki zapewniają noworodkom i niemowlakom przyjemne ciepło przez cały czas odpoczynku. W przypadku korzystania ze śpiworka nie ma możliwości, aby maluch „odkopał się” z okrycia i wychłodził, jak mogłoby mieć to miejsce podczas przykrycia go kołderką lub ciepłym kocykiem.

Śpiworek niemowlęcy utrzymuje dziecko w stałej temperaturze, co jest szczególnie istotne podczas chłodniejszych nocy.

 

śpiworek niemowlęcy do łóżeczka

 

Bezpieczeństwo

Chyba każdy rodzic słyszał w swoim życiu o SIDS („Sudden Infant Death Syndrome”), oznaczającym zespół nagłej śmierci łóżeczkowej. To niespodziewany zgon zdrowego dziecka, które nie ukończyło jeszcze pierwszego roku życia - a przyczyna jego śmierci pozostaje niewyjaśniona. Określenie „łóżeczkowa” odnosi się do faktu, iż większość zgonów niemowląt z powodu SIDS następuje właśnie podczas snu.

Stosowanie dobrze dopasowanego do gabarytów dziecka śpiworka zamiast luźnej kołdry czy koca jest jednym ze sposobów zapobiegania SIDS, ponieważ zmniejsza ryzyko uduszenia podczas zasłonięcia ust i nosa. Zawsze należy unikać także stosowania innych miękkich przedmiotów w łóżeczku niemowlaka, takich jak poduszki czy maskotki - aby zmniejszyć ryzyko SIDS.

 

śpiworek do spania łóżeczka dla noworodka

 

Wygoda

Dla wielu dzieci śpiworki do spania są bardziej wygodne niż tradycyjne kołdry. Zapewniają one swobodę ruchów, a jednocześnie nieustanną ochronę przed chłodem.

Śpiworki niemowlęce są łatwe w użyciu - rodzice mogą łatwo założyć je dziecku przed snem, a dzięki rozpinanej dolnej części są wręcz niezastąpione podczas nocnej zmiany pieluszki.

 

śpiworek do spania niemowlęcy dla noworodka

 

Poczucie bezpieczeństwa u dziecka

Niemowlaki czują się często bardziej bezpieczne, gdy są zawinięte w coś miękkiego i przytulnego.

Śpiworki do spania pomagają stworzyć to wrażenie i dać malcowi poczucie bezpieczeństwa, co może przyczynić się do jego spokojniejszego snu.

 

śpiworek do spania dla niemowlaka

 

Jak wybrać najlepszy śpiworek do spania dla niemowlaka?

Wybór odpowiedniego śpiworka dla niemowlaka jest ważny dla zapewnienia mu bezpiecznego i wygodnego snu. Przede wszystkim śpiworek powinien być odpowiednio dopasowany do wieku, wzrostu i wagi niemowlaka. Należy unikać zbyt małych okryć, które mogą ograniczać ruchy dziecka, a także zbyt dużych - które mogą sprawić, że niemowlę zsunie się do wnętrza.

Najlepsze śpiworki do spania wykonane są z naturalnych i przewiewnych materiałów, takich jak bawełna lub włókno bambusowe – dzięki którym pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę ciała niemowlaka i zapobiegają jego przegrzewaniu.

Kolejną kwestią jest wybór śpiworków odpowiednich na daną porę roku. W cieplejsze dni właściwy będzie cienki i lekki śpiworek, a w chłodniejsze – grubszy, cieplejszy model. Niektórzy producenci oferują również całoroczne śpiworki do spania, które dobrze spełniają swoją funkcję niezależnie od pory roku.

 

śpiworki yoonco całoroczne dla niemowląt

 

Przed zakupem warto również sprawdzić, czy śpiworek posiada bezpieczne zamki i zapięcia, które nie zadrapią delikatnej skóry maluszka, a także przypadkowo nie oderwą się - stwarzając ryzyko zadławienia. Istotna dla komfortu przebierania niemowlaka jest możliwość wygodnego rozpinania śpiworka od dołu, która ułatwi zmianę pieluchy bez konieczności całkowitego rozbierania dziecka.

Bardzo ważny jest również jego krój – dla noworodków i niemowląt, które jeszcze nie stoją samodzielnie, najlepszy będzie śpiworek w kształcie „worka”. Dla starszych, potrafiących już przemieszczać się na nóżkach dzieci, należy zakupić model z nogawkami, aby uniknąć ryzyka przewrócenia podczas wstawania w łóżeczku.

 

śpiworek niemolwlęcy z nogawkami

Polecane

pixelpixel