Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wózki dla bliźniąt - czym się kierować przy wyborze?

2022-06-27
Wózki dla bliźniąt - czym się kierować przy wyborze?

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsze wózki bliźniacze – ranking

Gdy oczekujemy narodzin dziecka, mądre i rozważne skompletowanie całej wyprawki to nie lada wyczyn. Sprawa komplikuje się podwójnie, gdy na świat mają przyjść bliźniaki. Największy dylemat stanowi oczywiście wózek bliźniaczy, który musi być właściwie dobrany, gdyż to z jego pomocą będziemy przemieszczać się z maluchami każdego dnia.

 

 

Na co zwrócić uwagę, kupując wózek dla bliźniąt?

Wózki bliźniacze występują w wielu opcjach. Może być to spacerówka bliźniacza, wózek wielofunkcyjny lub 3w1. Standardowy wózek bliźniaczy spacerowy może mieć również możliwość rozbudowania o dodatkowe gondole, które w późniejszym czasie można zamienić na siedzisko. Z tego powodu warto wybrać taki model, który wygodnie posłuży maluszkom przez dłuższy czas.

 

Wózek bliźniaczy jeden za drugim czy obok siebie?

Wózki bliźniacze różnią się przede wszystkim rozmieszczeniem siedzisk/gondol na stelażu. Jeśli rodzice mieszkają w bloku z małą windą lub ciasnymi przejściami, powinni poszukać modelu, w którym dzieci przewozi się jedno za drugim. Takim wózkiem jednak ciężej podjechać pod krawężniki, a dostęp do dziecka w tylnym siedzeniu jest utrudniony. Modele „obok siebie” są zdecydowanie szersze, jednak łatwiejsze w obsłudze i prowadzeniu.

 

 

Jaki wózek bliźniaczy wybrać – parametry

Jeśli kupujemy pojazd dla noworodków, warto wybrać wózek bliźniaczy 3w1 lub wózek spacerowy bliźniaczy z możliwością rozbudowy o fotelik samochodowy oraz gondolę. Takie wygodne rozwiązania oferuje bardzo wielu producentów wózków. Warto zwrócić uwagę na sposób składania.

Wózki dziecięce bliźniacze są naturalnie większe niż pojedyncze, dlatego powinny łatwo składać się do kompaktowych rozmiarów i swobodnie mieścić w bagażniku samochodu czy wąskim korytarzu.

 

 

Spacerówki bliźniacze nie powinny być również zbyt ciężkie, jednak warto wziąć pod uwagę ich stabilność. Muszą bowiem bezpiecznie przewozić dwójkę ruchliwych maluszków, dlatego zbyt lekka konstrukcja może okazać się wywrotna. Spacerówki bliźniacze różnych producentów różnią się wagą, dlatego zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnej, porównajmy przynajmniej kilka modeli.

 

Najlepsze wózki bliźniacze – ranking

 

1. X-Lander X-Double

Ten spacerowy wózek X Lander bliźaniczy z możliwością dokupienia gondoli X-Nest jest niewiarygodnie lekki – waży jedynie 11,9 kg, czyli mniej więcej tyle, ile niejedna pojedyncza spacerówka. Oba siedziska ustawione są obok siebie, a oparcia, podnóżki i pałąki są rozkładane niezależnie. Przenoszenie jest wygodne, dzięki możliwości spinania stelaża po złożeniu. Wózek mieści się w drzwiach o szerokości od 75 cm, co czyni go modelem wartym uwagi.2. Valco Baby SNAP Duo Sport

Lekki wózek bliźniaczy Valco Baby o wadze 11,3 kg nadaje się na trudne tereny z uwagi na bieżnikowane, pompowane koła. Stelaż składa się jednym ruchem, a solidna wentylacja obu siedzisk zapewnia komfort termiczny w upalne dni. Do tego modelu można zakupić gondolę i foteliki, które zamocujemy za pomocą adapterów. Valco wózek bliźniaczy wyposażony jest w siedziska umieszczone obok siebie.

3. ABC Design Zoom

Ten wózek dziecięcy bliźniaczy jest bardzo wąski i zmieści się w każdych drzwiach, ponieważ jego szerokość to jedyne 60 cm. Siedzenia umiejscowione są jedno za drugim, a każde z nich można ustawić przodem lub tyłem do kierunku jazdy - co pozwala na kontakt wzrokowy i interakcje między rodzeństwem. Duży kosz zakupowy i dobra amortyzacja ułatwiają spacery z maluszkami.

 

 

Wózek dla dwójki dzieci w różnym wieku

Wózki bliźniacze najczęściej mogą być także używane jako wózek dla rodzeństwa rok po roku. Wówczas zamiast montowania równocześnie dwóch gondol lub dwóch siedzisk użytkuje się je w trybie mieszanym.

Wózek rok po roku to wygodne rozwiązanie na spacery z dziećmi o małej różnicy wieku, gdy starsza pociecha nie jest jeszcze gotowa na długie przechadzki o własnych siłach.    

 

Polecane

pixelpixel