Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wszystko, co warto wiedzieć o bieganiu z maluchem

2024-07-10
Wszystko, co warto wiedzieć o bieganiu z maluchem

Gdy na świat przychodzi nowy członek rodziny, życie całej rodziny zmienia się diametralnie.

Opieka nad maluszkiem to bardzo absorbujące zajęcie, dlatego rodzicom bardzo ciężko jest wygospodarować czas dla siebie. Aktywność fizyczna, relaks – a często nawet sen - schodzą na dalszy plan.

W całym tym zamieszaniu warto jednak poszukać rozwiązań, które pozwolą mamie i tacie zadbać o własne samopoczucie, zdrowie i formę.

Najlepiej sprawdzą się tutaj sportowe aktywności, które rodzice mogą podejmować wraz ze swoją pociechą – a najprostszym z nich jest wspólne bieganie!

Wystarczy dobry wózek dedykowany do joggingu i zwykłe spacery po parku zamienią się w pełne radości treningi dla całej rodziny :)

 

wózek biegowy dla aktywnych rodziców

 

Jakie korzyści płyną z biegania z dzieckiem w wózku?

Regularne bieganie z dzieckiem w wózku może przynieść wiele korzyści zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Jednym z nich jest oczywiście poprawa kondycji fizycznej i zadbanie o sylwetkę. Młode mamy często martwią się zmianami w swoim wyglądzie spowodowanymi przez ciążę, a nierzadko i tatusiom przybywa kilka kilogramów w tym szczególnym okresie.

W związku z noszeniem malucha i częstym schylaniem się do niego pojawiają się bóle kręgosłupa. Bieganie z wózkiem skutkuje dobrym treningiem mięśni, wytrzymałości i kondycji, pomagając w redukcji wagi oraz zadbaniu o zdrowie układu ruchu.

Bieganie z wspólnie z dzieckiem może być świetnym sposobem na zmobilizowanie się do regularnych treningów. Wiedząc, że dziecko cieszy się z przejażdżki, łatwiej znaleźć motywację do wyjścia na bieganie. To również doskonała okazja do spędzenia wspólnego czasu na świeżym powietrzu, szansa na budowanie więzi i wprowadzanie dziecka do zdrowego stylu życia od najmłodszych lat.

Przebywanie na świeżym korzystnie wpływa także na zdrowie rodzica i dziecka. Dziecko ma okazję obserwować zmieniające się wokół otoczenie, co może być dla niego ciekawą i stymulującą przygodą.

Ale to nie wszystko! Rodzice, którzy regularnie ćwiczą, stanowią pozytywny wzór do naśladowania dla swoich dzieci. Dziecko obserwujące aktywnego rodzica od najwcześniejszych miesięcy swojego życia ma większą szansę na rozwinięcie zdrowych nawyków w przyszłości.

Warto też pamiętać, że aktywność fizyczna pomaga redukować stres i poprawia samopoczucie - dzięki uwalnianiu endorfin. To szczególnie ważne dla rodziców, którzy doświadczają różnorodnych napięć związanych z codziennymi obowiązkami. Bieganie z wózkiem wprowadza także różnorodność do pewnej rutyny, która wykształca się w wyniku powtarzalności zajęć każdego dnia.

 

korzyści ze wspólnego biegania z maluchem

 

Kolejnym argumentem przemawiającym za bieganiem z dzieckiem w wózku jest także wygoda. Zabranie malucha ze sobą na jogging eliminuje potrzebę szukania dla niego opieki na ten czas – a możliwość ćwiczenia razem z brzdącem sprawia, że trudno jest znaleźć wymówkę, aby odpuścić sobie trening :)

Dzięki wózkowi do biegania, rodzice mogą trenować o różnych porach dnia. Można wybrać czas, w którym dziecko jest bardziej skłonne do spokojnego siedzenia w wózku lub odwrotnie: gdy ma energię na szalone przejażdżki! Większość dzieci wręcz uwielbia ruch i świeże powietrze. Bieganie z wózkiem, w zależności od charakteru i upodobań malca, może też uspokajać lub nawet usypiać dziecko.

Podsumowując, bieganie z dzieckiem w wózku to rewelacyjny sposób na połączenie troski o własne zdrowie i kondycję fizyczną z opieką nad dzieckiem, budowaniem więzi i promowaniem zdrowego stylu życia.

 

najlepszy wózek do joggingu

 

Jak wybrać dobry wózek do biegania?

Dobry wózek dziecięcy do biegania powinien posiadać kilka kluczowych cech, które zapewnią bezpieczeństwo, komfort i funkcjonalność rodzicowi oraz dziecku.

 • stabilna konstrukcja - wózek powinien być solidny i dobrze wyważony, aby zapobiec przewróceniu się podczas biegu;
 • duże, pneumatyczne koła - zazwyczaj wózki do biegania mają trzy koła. Tylne, duże koła o wielkości 12-16 cali z pompowanymi oponami zapewniają lepszą amortyzację i płynność jazdy na różnych nawierzchniach;
 • blokowane przednie koło – dobre wózki biegowe mają możliwość blokady przedniego koła, co zwiększa stabilność podczas biegu i zapobiega nagłym skrętom;
 • dobra amortyzacja - system amortyzacji jest kluczowy dla komfortu dziecka, ponieważ minimalizuje wstrząsy i drgania podczas biegu;
 • regulowana kierownica - możliwość regulacji wysokości rączki pozwala dopasować ją do wzrostu biegacza, zapewniając wygodę podczas joggingu;
 • hamulec ręczny - hamulec ręczny jest ważny dla utrzymania właściwej prędkości, szczególnie podczas biegu w dół;
 • pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa - zapewniają bezpieczeństwo dziecka, stabilnie utrzymując je w siedzisku;
 • lekka rama - wózek powinien być lekki, aby nie obciążać biegacza, ale jednocześnie na tyle trwały, aby wytrzymać intensywne użytkowanie;
 • dobra wentylacja i ochrona przed słońcem oraz wiatrem - wózek powinien mieć dobrze wentylowane siedzenie z dużą budką, aby dziecko nie przegrzewało się podczas biegu;
 • łatwość składania i przechowywania - wózek powinien być łatwy do składania i na tyle kompaktowy, aby można go było łatwo przechowywać i przewozić w bagażniku samochodu;
 • miejsce na przechowywanie - praktyczne jest, gdy wózek posiada koszyk lub kieszenie na przechowywanie niezbędnych rzeczy, takich jak butelka z wodą, przekąski czy klucze.

 

wózek trójkołowy biegowy spacerowy

 

Wybierając wózek do biegania, warto również zwrócić uwagę na opinie innych użytkowników oraz przetestować wózek przed zakupem.

W naszym salonie w Poznaniu oraz w sklepie internetowym lullabybaby.pl mamy wiele zasługujących na uwagę modeli, które sprawdzą się zarówno podczas biegania, jak i spokojnych spacerów po mieście.

W naszym asortymencie posiadamy również przyczepki rowerowe, które przy użyciu odpowiedniego zestawu opcjonalnego można zamienić w pełnowymiarowe wózki do biegania.

Sprawdźcie sami – zapraszamy :)

 

najlepsze wózki biegowe 2024

 

Polecane

pixelpixel