Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ZESTAWY MODUŁOWE: 1 BAZA + 2 FOTELIKI

2023-11-15
ZESTAWY MODUŁOWE: 1 BAZA + 2 FOTELIKI

Niezależnie od tego, czy rodzice posiadają już potomstwo, czy dopiero debiutują w swej roli - świadomy wybór fotelika dla niemowlaka jest niezwykle istotny.

Świat idzie do przodu, samochody wyposażone są w coraz lepsze systemy bezpieczeństwa, a producenci fotelików samochodowych nieustannie udoskonalają swoje projekty, aby spełnić coraz bardziej wymagające normy. Szukają również rozwiązań, które maksymalnie ułatwią rodzicom bezpieczne i wygodne podróżowanie z dzieckiem przez całe lata.

Właśnie z tego powodu najbardziej znane i cenione marki włączają do swej oferty tzw. systemy modułowe.

 

 

 

Czym wyróżnia się zestaw modułowy?

Zestaw modułowy składa się z jednej bazy samochodowej, mocowanej w aucie za pomocą systemu ISOFIX, a także dwóch lub więcej pasujących do niej fotelików z różnych grup wagowych. Systemy modułowe zazwyczaj dedykowane są dla dzieci od urodzenia do ok. 4 lat. Dzięki nim już na etapie korzystania z nosidełka mama i tata zyskują wygodę zapinania fotelika na „klik”. W samochodzie na stałe zainstalowana zostaje baza, do której sprawnie i szybko wpina się fotelik 0-13kg. Bez przeciągania pasów samochodowych, każdorazowego sprawdzania stabilności, schylania się, nurkowania wewnątrz auta i niepotrzebnych obaw o poprawność montażu.

Gdy niemowlak już nieco podrośnie i nadejdzie czas na fotelik z następnej grupy wagowej, kolejną zaletą systemu modułowego jest możliwość sprawnej zamiany nosidełka na siedzisko dla malucha. Nie trzeba szukać kolejnego fotelika pasującego do konkretnego samochodu, ponieważ baza ISOFIX pozostaje na swoim miejscu – a kompatybilne siedzisko po prostu wpina się tak samo, jak dotychczas stosowane nosidełko. Sprytne? Nawet bardzo! Przesiadka następuje sprawnie i płynnie. Większość baz umożliwia korzystanie z siedziska skierowanego zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy, więc w dogodnym momencie będzie możliwe proste odwrócenie lub fotelika w przeciwną stronę.

 

zestawy modułowe jedna baza dwa foteliki

 

 

Najbardziej popularne zestawy modułowe cenionych marek:

 

CYBEX: baza T + Cloud T i-Size + Sirona T i-Size

System Cybex T Line z praktyczną, obrotową bazą T oznacza łatwe wkładanie i wyciąganie dziecka z fotelika. Gwarancję prawidłowego montażu zapewniają wskaźniki wizualne. Bezpieczeństwo korzystania z Cloud T i-Size oraz Sirony T i-Size na bazie T potwierdzone zostało w testach ADAC 10/2023, uzyskując ocenę dobrą w obu konfiguracjach.

 

cybex sirona t cloud t baza t

 

 

BRITAX ROMER: baza Flex 5Z + Baby-Safe 5Z2 + Dualfix 5Z

BABY-SAFE 5Z2 jest najlżejszym i najbardziej innowacyjnym nosidełkiem w ofercie producenta. Funkcja Ergo Recline zapewnia bardziej płaską i zdrowszą pozycję dziecka. Wiele pozycji nachylenia fotelika Dualfix 5Z oraz możliwość obrotu o 360 stopni ułatwiają podróżowanie na kolejnym etapie życia. W testach ADAC zarówno pierwsza, jak i druga kombinacja wyróżnione zostały oceną dobrą.

 

britax roemer zestaw baza 5z baby-safe 5z2 dualfix

 

 

MAXI COSI: baza FamilyFix 360 PRO + Pebble 360 PRO + Pearl 360 PRO

Innowacyjna technologia SlideTech™, umożliwiająca wysuwanie fotelika na obrotowej bazie w stronę drzwi auta umożliwia jeszcze prostsze zapinanie i wyciąganie dziecka z samochodu.  Rozkładany fotelik Pebble 360 PRO zapewnia zdrową pozycję i ochronę boczną, a wielopozycyjny Pearl 360 PRO pozwala wygodnie podróżować starszym dzieciom.

 

maxi cosi pebble 360 pro baza familyfix pro pearl 360 pro

 

 

JOIE: baza i-Base Encore + i-Level Recline + i-Harbour

Obrotowa baza Encore marki Joie nie tylko umożliwia wygodne i bezpieczne podróżowanie niemowlęciu w foteliku i-Level Recline oraz maluchowi w i-Harbour, ale opcjonalnie można na niej również zainstalować gondolę Calmi R129. Pasują do niej również foteliki i-Gemm 3 oraz i-Snug 2, co czyni ją niezwykle wszechstronnym produktem.

 

joie encore calmi i-gemm 3 i-level recline i-harbour

 

 

AVIONAUT: baza IQ 2.0 C + Pixel PRO 2.0 C + Aerofix 2.0 C

Lekkie nosidełko Pixel PRO 2.0 C, podobnie jak fotelik 0-17,5 kg Aerofix 2.0 C wyposażone zostały w zagłówek Cloud Care - jeszcze lepiej zabezpieczający dziecko przed przeciążeniami w trakcie wypadku. Wygodna baza IQ 2.0 C pasuje także do Cosmo oraz Aerofix RWF 2.0 C.

 

avionaut baza iq 2.0 c pixel pro aerofix

 

 

Wymienione powyżej zestawy stanowią jedynie część bogatej oferty producentów fotelików samochodowych.

Rozważając zakup fotelika dla niemowlęcia warto sprawdzić jego kompatybilność z wygodną bazą, i możliwość zastosowania jej z kolejnym fotelikiem w późniejszym okresie życia dziecka.

Ułatwiajmy sobie codzienność, stosując wygodne rozwiązania i udogodnienia – a zestawy modułowe z pewnością do nich należą :)

 

Polecane

pixelpixel