Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Foteliki samochodowe 0-23 kg

( ilość produktów: 4 )

Wśród fotelików do przewożenia dziecka można rozróżnić wiele kategorii wagowych. W niektórych z nich możliwy jest wyłącznie montaż fotelika tyłem do kierunku jazdy, w innych jazda tyłem jest jedną z możliwych opcji, a w jeszcze kolejnych fotelik samochodowy może być skierowany wyłącznie przodem do kierunku jazdy. Kierunek montażu RWF jest obowiązkowy wśród fotelików dziecięcych najniższych kategorii wagowych, ponieważ wyłącznie fotelik montowany w ten sposób pozwala w pełni bezpiecznie podróżować dzieciom tyłem. Wszelkie standardy dotyczące bezpieczeństwa fotelików dla niemowląt potwierdzają, że jest to najpewniejsza pozycja dla najmłodszych. Co więcej, nawet w późniejszym okresie wzrostu dziecka wskazane jest utrzymanie tego sposobu jazdy znacznie dłużej - tak długo, jak to możliwe.  

Rozszerzenie kategorii 0-18kg - fotelik samochodowy 0-23 kg

Samochodowe foteliki samochodowe kategorii 0-23 kg zgodne z najnowszą regulacją bezpieczeństwa i-Size stanowią swoiste rozszerzenie kategorii 0-18 kg - czyli fotelików montowanych tyłem od narodzin do ok. 4 roku życia dziecka. Ponieważ podróż tyłem chroni malucha lepiej niż przodem, niektórzy producenci najbezpieczniejszych fotelików tyłem 0-18 kg postanowili zaprojektować modele o podwyższonej maksymalnej wadze dziecka, przy zachowaniu standardów przeznaczonych do przewożenia najmłodszych dzieci. Taki sposób jazdy zapewnia dziecku najbezpieczniejszą pozycję od 1 miesiąca życia nawet do 7 roku życia.  

Szwedzki Test Plus i inne certyfikaty

Podczas wyboru fotelika, który da dziecku największe bezpieczeństwo, warto kierować się posiadanymi przez dany model certyfikatami. Szwedzki Plus Test oraz wysokie noty w testach ADAC to tylko niektóre z odznaczeń, które świadczą o wysokim stopniu ochrony. Zwłaszcza Test Plus, który skupia się wyłącznie na fotelikach skierowanych tyłem do kierunku jazdy, zapewnia bezpieczną podróż tyłem wszystkim korzystającym z wyróżnionych foteli dzieciom. Pamiętać należy, że podróżowanie tyłem chroni delikatną strukturę układu kostnego małych dzieci, a odpowiednio wyprofilowana skorupa fotelika zabezpiecza ją niczym pancerz. Zaliczony szwedzki test plus i zdobyta w przedziale 0-23kg ocena ADAC 4 lub 5 daje rodzicom gwarancję, że poszczególne elementy fotelika zostały wykonane w zgodzie z najwyższymi standardami.  

Fotelik samochodowy na isofix czy na pas?

Na homologację zgodną z najnowszą regulacją bezpieczeństwa i-Size nie ma wpływu sposób mocowania fotelika. Może on odbywać się za pomocą bazy isofix, bezpośrednio na zaczepy mocowane isofix, albo też może być to system montażu fotelika na pas samochodowy. Należy jednak pamiętać, że montaż przy pomocy mocowania isofix jest uważany za pewniejszy, ponieważ większość fotelików isofix wyposażona jest we wskaźnik poprawnego mocowania potwierdzający prawidłową instalację. Ten sposób mocowania fotelika minimalizuje więc ewentualne błędy, które można popełnić, gdy system isofix nie jest używany. Nie należy jednak bać się poprawnego mocowania fotelika na pas samochodowy, ponieważ dzięki specjalnym prowadnicom i czytelnej instrukcji zazwyczaj jest to bardzo intuicyjny montaż fotelika. Ważne, by odpowiednio ustabilizować fotelik, niwelując wszystkie ewentualne luzy.  

Bezpieczny fotelik samochodowy

Wybierając idealny fotelik RWF, w którym dziecko będzie podróżować tyłem, warto zwrócić uwagę na modele fotelików z dodatkowymi zabezpieczeniami. Jednym z nich jest np. system ochrony bocznej, który znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa fotelików samochodowych. Funkcję pochłaniającą energię uderzenia pełni również noga stabilizująca, która nie tylko umacnia ustawienie fotelika tyłem. Noga stabilizująca ma również odprowadzić siłę działającą na fotelik w trakcie wypadku. Przewożąc małe dziecko w fotelik 0-23 kg należy również zwrócić uwagę na wkładkę redukcyjną dla niemowląt, która wypłyca siedzisko i umożliwia maluszkom podróżowanie we właściwej dla kręgosłupa pozycji. Istotna jest również szeroka regulacja pozycji malca, aby dobrze dopasowywała się do każdego cm wzrostu dziecka. Foteliki RWF tyłem z regulacją wysokości często umożliwiają także przełożenie uprzęży w kilku wysokościach, aby dobrze dostosować ją do zarówno najstarszych, jak i najmłodszych dzieci z kategorii wagowej 0-23 kg. Wszak maluchy rosną w różnym tempie, i tak jak wzrost dziecka, waga dziecka może zmieniać się nieproporcjonalnie do jego wieku. Z tego właśnie powodu każdy rodzic powinien pilnować, aby osłony boczne dobrze otaczały główkę dziecka, znajdując się na właściwej wysokości. Z przodu fotelika powinny znajdować się miękkie nakładki naramienne, które wpływają na komfort jazdy, sprawiając, że pasy uprzęży nie podrażniają delikatnej skóry malucha.  

Foteliki 0-23 kg... tylko w LullabyBaby!

Ponieważ fotelik przeznaczony do podróżowania tyłem do kierunku jazdy znacznie podwyższa poziom bezpieczeństwa malucha, podczas poszukiwań idealnego modelu kierunek jazdy tyłem powinien być dla rodziców podstawowym kryterium wyboru. W sklepie LullabyBaby foteliki samochodowe (foteliki w wielu wariantach do wyboru) oferujemy z pełnym wsparciem naszych doradców, którzy służą pomocą również na miejscu. W razie potrzeby przeprowadzą pełen montaż tyłem, udzielą pomocy mocowania isofix, a także poinformują, który fotelik ma test plus oraz wysokie noty w testach ADAC. Zapraszamy do zakupu!

pixelpixel