Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wózek w samolocie - co warto wiedzieć i jak się przygotować?

2022-06-29
Wózek w samolocie - co warto wiedzieć i jak się przygotować?

 

 

 

 

 

 

 

Wózek do samolotu i do luku bagażowego – lecimy na wakacje z maluchem!

Rozpoczęło się lato, czas rodzinnych wakacji i zagranicznych podróży. Jeśli planujemy wspólny lot z małym dzieckiem, ważną sprawą jest odpowiedni wózek do samolotu. Linie lotnicze mają określone wymagania w zakresie przewożenia wózków, warto więc sprawdzić przed wyjazdem regulamin floty, z którą lecimy.

 

 

Jaki wózek do samolotu można umieścić w luku bagażowym?

Linie lotnicze pozwalają bezpłatnie zabrać wózek spacerowy do samolotu, gdy podróżujemy z dzieckiem do drugiego roku życia. Wówczas wózek w samolocie nie wlicza się do wagi i gabarytów naszego bagażu. Co więcej, sami możemy wybrać, czy oddamy go obsłudze wraz z bagażem podczas odprawy – wtedy przyda się nam pokrowiec na wózek do samolotu – czy dopiero przy wejściu na pokład zostanie schowany w luku bagażowym. W tym drugim przypadku od razu po wylądowaniu otrzymamy go z powrotem, co ułatwi przemieszczanie się z maluchem.  

Idealny wózek do samolotu powinien więc wyróżniać się niską wagą, być poręczny i łatwo dać się złożyć oraz rozłożyć. Najlepiej, jeśli można obsługiwać go jedną ręką. Lekka spacerówka do samolotu może składać się jak parasolka lub jak kompaktowa paczka w kształcie prostopadłościanu. Niektóre wózki wyposażone są w wygodny pasek na ramię lub uchwyt do przenoszenia, dzięki czemu chwycimy je jak zwykłą torbę

 

 

Wózek do samolotu jako bagaż podręczny

Gdy podróżujemy z dzieckiem powyżej drugiego roku życia, spacerówka do samolotu wlicza się już w nasz bagaż główny. Oznacza to, że im będzie ona cięższa, tym mniej pozostałych rzeczy będziemy mogli ze sobą zabrać.

Wygodnym rozwiązaniem jest więc lekka spacerówka do samolotu, którą zabierzemy jako bagaż podręczny. Ważne jednak, aby sprawdzić, czy nasze linie lotnicze dopuszczają taką możliwość oraz jakie wymiary są przez nie akceptowane, ponieważ wymiary bagażu podręcznego różnią się u każdego przewoźnika.

 

 

Jaki wózek do samolotu wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, lekka spacerówka do samolotu powinna wyróżniać się nie tylko niską wagą, ale także kompaktowym rozmiarem po złożeniu oraz łatwą obsługą przy pomocy jednej ręki. W tym wszystkim nie możemy jednak zapomnieć, aby była ona wygodna dla malca, a także w codziennym użytkowaniu.

Na szczęście wybór jest ogromny, więc komfortowy wózek do samolotu i na co dzień powinniśmy wybrać bez większych problemów.

 

 

W co zapakować wózek do samolotu?

Gdy znajdziemy już idealny wózek do samolotu, warto pomyśleć też, jak go zapakować. Przydatny może okazać się pokrowiec lub torba na wózek do samolotu, która zabezpieczy go przez ubrudzeniem i zniszczeniem. Jeśli nie dysponujemy takim akcesorium, a spacerówka będzie umieszczona w luku bagażowym, warto owinąć ją folią bąbelkową lub umieścić w foliowej reklamówce.

Gdy przewozimy wózek w samolocie jako bagaż podręczny, dodatkowe zabezpieczenie nie powinno być potrzebne.  

Zobacz ranking najlepszych spacerówek do samolotu --> KLIKNIJ TUTAJ!

 

pixelpixel