Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Foteliki samochodowe według wagi

( ilość produktów: 289 )

Foteliki samochodowe można podzielić na różne kategorie. Najpopularniejsze podziały definiują je względu na kierunek montażu fotelika samochodowego (modele fotelików tyłem lub przodem do kierunku jazdy), sposób mocowania (foteliki isofix lub na pasy samochodowe), możliwość przewożenia dzieci w określonym przedziale wiekowym (niemowlę, maluch i starszak) oraz kategorie wagowe podróżującego w foteliku dziecka. Podczas poszukiwań idealnego fotelika samochodowego rodzice najczęściej zaczynają od zdefiniowania grupy wagowej i wieku maluszka, a dopiero w następnej kolejności zwracają uwagę na kierunek montażu fotelika, zapinanie samochodowymi pasami bezpieczeństwa lub przez isofix oraz inne parametry techniczne. Aby zatem maksymalnie ułatwić rodzicom wyszukiwanie odpowiedniego modelu, foteliki samochodowe dostępne w LullabyBaby są przypisane do kategorii fotelików samochodowych podzielonych m.in. według wagi dziecka.  

Najbezpieczniejsze foteliki samochodowe do przewożenia dzieci

Dziecięcy fotelik samochodowy powinien być w maksymalnym stopniu dostosowany do gabarytów malca. Najbezpieczniejsze foteliki samochodowe to nie tylko modele wyposażone są w szereg systemów chroniących przed skutkami wypadków, ale przede wszystkim dobrze przylegające do ciała dziecka, dopasowane wzrostu dziecka i jego budowy. Odpowiednie dopasowanie fotelika oznacza, że zapewnia on dla dziecka bezpieczną pozycję, a przy tym nie jest ani zbyt obszerny, ani za ciasny. W dobrze dobranej do wieku dziecka konstrukcji fotelika samochodowego nie będzie ono odczuwać dyskomfortu i ograniczenia swobody ruchów, ale też nie będzie miało możliwości luźnego przesuwania się w siedzisku. Wszak każdy maluch jest inny i rośnie we własnym tempie, dlatego o wyborze fotelika w pierwszej kolejności powinna decydować jego grupa wagowa.  

Foteliki samochodowe montowane tyłem lub przodem

Podczas wyboru właściwego fotelika samochodowego zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego gabaryty, możliwość wyjęcia wkładek wypełniających oraz na to, czy 5- lub 3-punktowe pasy bezpieczeństwa siedziska znajdują się na odpowiedniej wysokości. Większość fotelików samochodowych przeznaczonych dla młodszych dzieci wyposażona jest w wewnętrzną uprząż z możliwością regulacji w kilku położeniach, dlatego bez trudu można ją dopasować do wielkości dziecka. Odpowiedni fotelik samochodowy najczęściej posiada także regulowany zagłówek, a niektóre atestowane foteliki samochodowe mają również regulację szerokości siedziska. Jeśli wahasz się pomiędzy kilkoma modelami, porównaj produkty - a zwłaszcza parametry techniczne wskazujące dokładne wymiary. Jedynie używanie fotelików samochodowych dobrze dobranych do wagi i wieku malucha gwarantuje jego pełne bezpieczeństwo. Nawet najlepsze foteliki z najbardziej zaawansowanymi systemami nie pomogą, jeśli dziecko będzie za niskie i drobne w stosunku do siedziska. Również bezpieczeństwo dziecka w foteliku zbyt małym nie będzie zagwarantowane. Dlatego też tak istotne jest stosowanie się do instrukcji producentów fotelików samochodowych, które określają parametry techniczne oraz zakresy wzrostowe i wagowe dla konkretnego modelu.  

Foteliki RWF dla najmłodszych dzieci

W najmniejszej grupie wagowej, która pozwala na przewożenie dzieci od pierwszych dni życia, znajdują się wyłącznie foteliki samochodowe montowane tyłem do kierunku jazdy. Taki kierunek montażu fotelika jest narzucony przepisami prawa z uwagi na fakt, że foteliki RWF gwarantują najwyższy stopień bezpieczeństwa w trakcie wypadku lub kolizji dla dopiero kształtującego się kręgosłupa niemowlęcia. Fotele samochodowe RWF powinny być zasadniczo stosowane jak najdłużej, ponieważ żadne foteliki montowane przodem do kierunku jazdy nie będą zabezpieczać malca tak dobrze, jak foteliki montowane tyłem. Polskie przepisy prawa pozwalają na używanie fotelików samochodowych przodem do kierunku jazdy po wyrośnięciu dziecka z nosidła 0-13 kg, jednak nie oznacza to, że taki kierunek montażu będzie dla dziecka bezpieczny. Testy zderzeniowe fotelików samochodowych pokazują, że tylna pozycja dużo lepiej chroni malca przed obrażeniami, niż przednia - a im młodsze dziecko, tym większe ryzyko poważnych urazów.  

Fotelik samochodowy obrotowy - dla średniaka

W grupie wagowej od 9 kg najbardziej funkcjonalne foteliki samochodowe pozwalają już na przewożenie dziecka zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Takie obrotowe foteliki zapewniają bezpieczeństwo przez długi czas, ponieważ początkowe ustawienie tyłem fotelika samochodowego znacząco podwyższa stopień bezpieczeństwa w porównaniu z fotelem, który od początku byłby ustawiony przodem. Zasadniczo fotel samochodowy obrotowy powinien być maksymalnie długo zwrócony tyłem do kierunku jazdy, a przestawiony dopiero w momencie, gdy dziecko np. zaczyna odczuwać skutki choroby lokomocyjnej bądź nie mieści już nóg w przestrzeni pomiędzy siedziskiem na oparciem tylnej kanapy. Wielofunkcyjne foteliki samochodowe zwiększają tym samym możliwości korzystania z fotelika, który w przypadku braku możliwości obrotu stałby się bezużyteczny, i konieczna byłaby wymiana na inny model. Dopóki maluch swobodnie mieści się w tego typu fotelik, zakup fotelika z wyższej grupy nie jest potrzebny. Fotelik samochodowy obrotowy może być montowany przy pomocy pasów samochodowych lub na isofix. Stabilne zapięcie fotelika samochodowego oznacza dla dziecka bezpieczną podróż, dlatego niezależnie od kąta nachylenia fotelika samochodowego względem tylnej kanapy należy dążyć do 100-procentowego unieruchomienia fotelika samochodowego.  

Dla starszaków - foteliki przodem do kierunku jazdy

Fotelik odpowiedni dla starszych dzieci w grupie wagowej 15-36 kg wymusza automatycznie przedni kierunek montażu fotelika. Wybór fotelika samochodowego dla starszaka wśród fotelików dostępnych na rynku będzie więc dotyczył jedynie modeli FWF. Wyselekcjonowane foteliki samochodowe z tej kategorii posiadają jednak szereg systemów bezpieczeństwa oraz parametry techniczne, które pozwalają nie tylko bezpiecznie przypiąć fotelik samochodowy w aucie, ale również chronią dziecko w trakcie kolizji bocznej i czołowej.  

Lullabybaby - foteliki samochodowe RWF... i nie tylko!

W sklepie LullabyBaby oferujemy foteliki z każdej dostępnej na rynku grupy wagowej. Nasi doradcy pomogą Państwu wybrać zarówno pierwszy fotelik samochodowy, jak i samochodowe foteliki z kolejnych zakresów. Wszystkie foteliki samochodowe dostępne w naszym sklepie wyróżniają doskonałe parametry techniczne oraz wysokie noty najbardziej znanych zderzeniowych testów fotelików. Foteliki dziecięce samochodowe oferowane w LullabyBaby to zarówno foteliki samochodowe uniwersalne, foteliki RWF tyłem, jak i FWF przodem do kierunku jazdy. Tylko u nas znajdziesz foteliki samochodowe dokładnie dopasowane do potrzeb Twoich i Twojego dziecka - zapraszamy!  

pixelpixel