Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szczotki i grzebienie do włosów

( ilość produktów: 23 )

Zestawy szczotek i grzebieni dla niemowląt to praktyczne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą mieć wszystko, czego potrzebują do pielęgnacji włosów swojego dziecka w jednym miejscu. Zestawy te zazwyczaj zawierają szczotkę wykonaną z miękkiego i delikatnego włosia oraz plastikowy grzebień. Miękkie włosie szczotki dba o to, aby nie podrażniać skóry głowy dziecka ani nie uszkadzać włosów, a grzebień pozwala łatwo rozczesywać dłuższe kosmyki. Zestawy te mogą mieć różne rozmiary i kształty, w zależności od potrzeb dziecka. Niektóre zestawy zawierają również dodatkowe akcesoria, takie jak nożyczki do włosów dla dzieci lub termometry do pomiaru temperatury wody podczas kąpieli. Przed należy upewnić się, że zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz do pielęgnacji włosów dziecka i że wszystkie elementy są łatwe do utrzymania czystości i dezynfekcji. Zestawy ze szczotką i grzebieniem dla niemowląt to strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą mieć wszystko, czego potrzebują do pielęgnacji włosów malucha pod ręką.

 


 

Dlaczego warto szczotkować nawet krótkie włosy u dziecka?

Szczotkowanie włosów niemowlęcia jest ważne, ponieważ pozwala na utrzymanie ich w dobrym stanie i zapobiega powstawaniu kołtunów. Szczotkowanie rozprowadza naturalne oleje z głowy po całej długości włosów, co pomaga zachować je miękkie i błyszczące. Szczotkowanie pomaga także usuwać martwe komórki skóry oraz zanieczyszczenia z włosów, co zwiększa ich zdrowy wygląd. Dodatkowo, szczotkowanie jest dobrym sposobem na masaż skóry głowy, który pomaga w rozwoju mieszków włosowych, a także stymuluje krążenie krwi w tej okolicy. Szczotkowanie włosów dziecka to także okazja do budowania relacji i bliskości z maluchem.

Szczotki do włosów dla dzieci

Istnieją różne rodzaje szczotek dla dzieci, w zależności od długości włosów, rodzaju włosów i innych specjalnych potrzeb. Szczotki z naturalnego włosia są dobre dla włosów cienkich i delikatnych, natomiast te z syntetycznych włosów są lepsze dla włosów gęstych i kręconych. Szczotki dla niemowląt wyróżniają się bardzo miękkim włosiem i służą głównie do wyczesywania martwego naskórka, również w przebiegu występującej ciemieniuchy. Ważne jest, aby szczotka dla niemowląt miała odpowiedni rozmiar i kształt, aby łatwo nią manewrować i dotrzeć do wszystkich części głowy. Również ważne jest, aby szczotka była łatwa do utrzymania czystości i dezynfekcji. Szczotkowanie główki i włosów dziecka to okazja do spędzenia wspólnej chwili z dzieckiem i budowania pozytywnej relacji. Warto więc wybrać szczotkę z miłym wyglądem, np. z rysunkiem misia czy innej postaci z bajek, która przypadnie do gustu dziecku. Podsumowując, szczotka do włosów dla dziecka powinna być delikatna, odpowiedniego rozmiaru, łatwa do utrzymania czystości oraz przyjemna dla dziecka.

Grzebień dla niemowląt

Grzebienie dla niemowląt to specjalne akcesoria przeznaczone do pielęgnacji delikatnych i cienkich włosów niemowląt. Są one wykonane z tworzywa sztucznego i w odróżnieniu od szczotek z włosiem, pozwalają na rozczesywanie dłuższych włosków ? których niektóre niemowlaka mają od początku sporo. Rozczesywanie włosów niemowlaka powinno być robione delikatnie, najlepiej po kąpieli, kiedy włosy są wilgotne i łatwiej się rozczesują. Pamiętajmy, że niemowlęta nie potrzebują częstego mycia włosów, więc nie ma potrzeby częstego czesania ich.

pixelpixel